Wymienianie wody[problem]

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Kropek
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2006-12-09, 11:58
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: rzeszow

Wymienianie wody[problem]

Post autor: Kropek » 2006-12-09, 12:08

mogłby mi ktos powiedziec jak sie wymienia wode w akwarium to cos przed włożeniem rybek do akwarium niewklada sie zadnego plynu lub tabletki czy cos takiego ??

Awatar użytkownika
matix
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 2006-12-02, 11:30
Pojemność akwarium: 72
Imię: Mateusz
Nazwisko: Konieczny
Lokalizacja: Chełmno

Re: Wymienianie wody[problem]

Post autor: matix » 2006-12-09, 14:39

najpierw należy zakupić odmulacz który wessa wodę i inne syfy z akwa,następnie wyjąć kamienie ,żwirek i inne ozdoby i sparzyć w wrzątku.rośliny i ryby przenieść do innego pojemnika ze starą wodą z akwarium.sparzone rzeczy ustawić według własnego uznania w wymytym akwarium,wsadzić rośliny wlać wodę poczekać 2dni a następnie można wpuszczać rybki ;-) :-) środki chemiczne są zbędne chyba ,że zamierzasz przyspieszyć proces uzdatniania wodyużyj wtedy antychlor, multimineral z tropicala lub innej firmy. :-D

donwojto
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2007-01-31, 14:00
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wymienianie wody[problem]

Post autor: donwojto » 2007-01-31, 15:45

ja wywalam z akwarium wodę wężem do kibla, płuczę kamienie i żwir w gorącej wodzie, rośliny i ryby w jednym lub dwóch pojemnikach ze stara wodą. Na koniec czyszczzę akwarium dopełniam 20 cm wody i myję, znowu odsysam wode do kibla i zabieram sie za montaż , żwir delikatnie na dno co by nie pekło denko w akwarium, kładę kurtynę powietrzną pod kamlotami:) sadzę rośliny i wlewam wodę węzem prosto z kranu, włączam filrt i czekam aż cały syf wypłynie na powierzchnię i zbieram go siateczką:) po godzinie filtr zbiera troszke syfu , woda jest juz mniej napowietrzona , wpuszczam ryby i na drugi dzień woda jest klar:)oczywiscie ryby to mieczyki , gupiki , molinezje i neony. Pewnie ta wymiana wody będzie inna jak będzie Tanganika czy tez malawi:)

Awatar użytkownika
WOJTEK
Akwarysta
Posty: 514
Rejestracja: 2007-02-05, 23:38
Pojemność akwarium: 0
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wymienianie wody[problem]

Post autor: WOJTEK » 2007-02-12, 01:19

odłów rybki do innego pojemnika z wodą z akwarium, potem wywal całą wodę z akwa za pomoca odmulacza wyjmij kamienia, żwir wszystkie inne roślinki itp. wygotuj kamienie, umyj akwarium,wrzuć żwirek do akwa poustawiaj wedle upodobania. Umieść urządzenia: filtr, grzałke, termometr itd. Napełnij zbiornik tak do 1/3 i zasadź roślinki, natępnie nalej reszte wody do zbiornika, włącz osprzęt i masz dwie możliwości:
1. Zaczekać 3 dni aż woda się zama wyklaruje i dopiero wpuścić rybki i inne zwierzątka
2. Uzdatnić wode np. TetraAqua Aqua Safe 5ml na 10 litrów wody i po 20 minutach możesz wpuszczać rybki (moja siostra tak robi, ja wybieram sposób pierwszy bo z chemii to stosuje tylko i wyłącznie bimbrownie i od czasy do czasu Tetra Aqua Plant A i B.
pozdrawiam
wojtek

ODPOWIEDZ