Bambus

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Nowy
Forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 2007-02-07, 15:32
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Bambus

Post autor: Nowy » 2007-02-16, 16:52

Witam
Mam akwa 45l i zamierzam sobie do niego kupić krewetki (najprawdopodobniej fire red)
słyszałem od kolegi że on czyma w akwarium bambusa i jego krewetki są bardzo z tego zadowolone i dlatego nie wiem czy wogule mozna do akwarium wkladac bambusa.
Dodam ze mam akwa 45l+filtr z dmuchalka+grzalka+oświetlenie.
Bardzo prosze o szybka odpowiemdz.
Najprawdopodobniej jutro kupuje krewetki a bambusa juz mam.
Pozdro

gandziocha
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 2007-02-08, 18:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: myślenice

Re: Bambus

Post autor: gandziocha » 2007-02-16, 17:08

trzymałam kiedyś w akwa i żywego i wysuszonego bambusa
suszony super efekt daje w ogóle jeśli ich duzo powkladasz to twoza taki maly jakby lasek do tego neonki mialam i sobie miedzy tym plywaly śliczne wygladalo(babusy kupiłam w sklepie akwarystycznym)

żywego bambusa nie polecam ponieważ bardzo szybko na calej dlugosci zaczely wyrastac mu korzenie i szybko wyrósł ponad tafle wody (ale co się komu podoba)

nic mi natomiast nie wiadomo żeby szkodził rybka tudzież innym zwieżakom akwariowym ( u mnie nic się nie działo) spotkałam sie nawet ze zdjęciem, na necie, jakiegoś holendra z bambusami i roślinami typowo akwarystycznymi bez pokrywy z podwieszonym oświetleniem (bambusy wyrastły ponad taflę wody)
efekt był suuper własnie wtedy ja spróbowałam tego samego ale u mnie niestety to tak nie wyglądało :-? właśnie przez te korzeni (moze sa jakieś środki hamującej ich wzrost nie wiem :-? ) dodam ze w akwa cos pływało nie wiem jakie gatunki ale najprawdopodobniej były to mieczyki i gupiki
pzdr :-D
Ostatnio zmieniony 2007-02-16, 17:10 przez gandziocha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nowy
Forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 2007-02-07, 15:32
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Re: Bambus

Post autor: Nowy » 2007-02-16, 17:08

a i dodam ze on ma jeszcze w tym akwa 3 skalary 2 molinezje i kiryska

[ Dodano: 2007-02-16, 16:11 ]
Aha czyli mowisz ze jak go wsadze to nie zaszkodzi ani rybom(dokupie jak kupie pare krewetek) ani krewetkom ?? Z tego co napisalas u góry wynika ze nie . To wielkie thx
Pozdro

kruz1987
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2007-02-19, 21:56
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Bambus

Post autor: kruz1987 » 2007-02-19, 23:40

a mozna wlozyc do akwa takiego bambusa zakupionego w castoramie lub w kwiaciarni ? jezeli mozna to czy trzeba go jakos zdezynfekowac?

gandziocha
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 2007-02-08, 18:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: myślenice

Re: Bambus

Post autor: gandziocha » 2007-02-20, 16:37

żywego babusa nie bardzo jest jak przygotowań może pomoże kąpiel w jakichś środkach odkażających typu FMC

bambus suszony - postępujemy tak jak z korzeniem: wygotować w soli i namoczyć żeby tonął (ja osobiście pionowo wtykałam je w żwir co tworzyło jak by lasek) ;-)

Awatar użytkownika
Nowy
Forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 2007-02-07, 15:32
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Re: Bambus

Post autor: Nowy » 2007-02-20, 19:30

OK dzięki za wszystkie odpowiedzi. Narazie jednak nie kupuje krewetek bo nie ma ich w mojej okolicy :-/
Pozdro

gandziocha
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 2007-02-08, 18:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: myślenice

Re: Bambus

Post autor: gandziocha » 2007-02-20, 20:38

u mnie też kupno ich graniczy z cudem :-x zastanawiałam sie nad allegro ale boje sie trochę w jakiej kondycji by dojechały :-( chyb, że akurat znajdziesz sprzedającego z okolicy

dowiedziałam sie natomiast, że znajomy znajomego hoduje wiec może też spróbuj takich koligacji w swojej okolicy :mrgreen: i kupisz od kogoś po postu :-D może się udać

ja już kombinuje bo tez może sobie krewecie zacznę hodować :-P tylko jeszcze musze poczytać troszkę więcej na ten temat 8-)

ODPOWIEDZ