proszę o pomoc!

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Paweł
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2006-11-22, 21:22
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

proszę o pomoc!

Post autor: Paweł » 2006-11-28, 02:11

Cześc!W najbliższym czasie zamierzam kupic nowe akwarium.Moje doświadczenie w temacie jest raczej średnie,dlatego chciałem poradzic się bardziej doswiadczonych ode mnie.Co do nowego zakupu...będzie to akwarium profilowane ok 60 litrów.Posiadam już filtr do niego, oraz dodatkowy napowietrzacz. Chciałem poradzic się odnośnie innych urządzeń typu grzałka, odpowiednie oświetlenie.Zaznaczam,iż jestem zainteresowany chodowlą w tym zbiorniku rybek takich jak noeony inessa,razbory klinowe…myślałem też o gurami.Jeśli wiesz coś więcej na temat tych konkretnych rybek,proszę o odpowiedż.Interesuje mnie szczególnie rodzaj(w tym kolor)podłoża, odpowiednie rośliny i ewentualna ilośc możliwego wprowadzenia tych rybek do zbiornika o podanej przeze mnie pojemności.Z góry dziękuję!
Paweł

Awatar użytkownika
Ucek
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 2006-10-20, 21:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bartek
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Re: proszę o pomoc!

Post autor: Ucek » 2006-11-28, 11:01

No to tak:
Grzałka o mocy 50-60W najlepiej z termostatem.
Paweł pisze:Co do nowego zakupu...będzie to akwarium profilowane ok 60 litrów
Z pokrywą czy bez?
Paweł pisze:noeony inessa,razbory klinowe…myślałem też o gurami
Neony Innesa z Gurami nie za bardzo... tzn mogą żyć, ale jest dużo przypadku gdzie neonki zostały uśmiercone przez gurami.

Podłoże polecam czarne (bazaltowe) ładnie się prezentuje z zielenią roślinek.

Co do roślin to mogą być każde. Neony, Razbory nie są rybami, które lubią obgryzać roślinki.
A rybki to napisz Twoją proponowaną obsadę, a Ci zmodyfikujemy ją w razie czego ;-) Pozdrawiam

Paweł
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2006-11-22, 21:22
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

dzięki wielkie!

Post autor: Paweł » 2006-11-29, 00:26

Co do zadanych pytań...akwarium najprawdopodobniej będzie profilowane, z gotową obudową. Korzystając z okazji, jaką świetlówkę należy kupić do takiego akwarium, jeśli zdecyduję się na neonki oraz razbory ?Dołączane do zestawów świetlówki chyba nie specjalnie się nadają...przynajmniej tak słyszałem:)Ale chciałbym się upewnić.Aha ,i jeżeli kupię w sklepie korzeń do dekoracji akwarium, co muszę z nim zrobic?Nadaje się ono od razu do włożenia do akwarium,po uprzednim umyciu?
Paweł

Awatar użytkownika
Ucek
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 2006-10-20, 21:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bartek
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Re: proszę o pomoc!

Post autor: Ucek » 2006-11-29, 22:59

Paweł pisze:Korzystając z okazji, jaką świetlówkę należy kupić do takiego akwarium
Te ryby nie mają zbytnio wymagań co do oświetlenia, więc oświetlenie bardziej dla roślin. Dlatego możesz kupić świetlówki Phillips Aquarelle, która wspomaga wzrost roślin, a chamuje wzrost glonów w akwarium albo Aqua Glo. Ale bardziej polecam Aquarelle ;-)

Paweł
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2006-11-22, 21:22
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

a jeszcze...

Post autor: Paweł » 2006-11-30, 00:42

o jakiej mocy powinny byc te świetlówki?Aha, a jestes w stanie zaproponowac liczbe podanych przeze mnie gatunków rybek do takiego zbiornika(60l.)?Może dorzuciłbyś jeszcze jakieś inne?Pozdro!
Paweł

Awatar użytkownika
Ucek
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 2006-10-20, 21:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bartek
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Re: proszę o pomoc!

Post autor: Ucek » 2006-11-30, 00:50

No to zależy jakiej długości będziesz miał to akwarium, ale maksymalnie to 18W wejdzie do 60-cio litrowego zbiornika. I myśle, że jedna wystarczy.
Co do rybek to może:
8x Neonek
8x Razbora
I do tego jakaś parka nie stadnych rybek. Napisz jakie Ci się jeszcze podobają rybki to Ci poradzimy czy mogą żyć z neonkami i razborami ;-) Pozdrawiam

Paweł
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2006-11-22, 21:22
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

ok

Post autor: Paweł » 2006-12-01, 00:58

a gdyby tak dorzucic szczupieńczyka pręgowanego?Istnieje taka możliwośc przy tych rybkach?Może ty masz propozycję co do ciekawych rybek żyjących w zgodzie z wybranymi już wcześniej gatunkami?Kirysek spiżowy też chyba jest w porządku....
Paweł

Awatar użytkownika
Ucek
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 2006-10-20, 21:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bartek
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Re: proszę o pomoc!

Post autor: Ucek » 2006-12-01, 02:04

Szczupieńczyka Pręgowanego raczej odradzam... dorosły osobnik jest w stanie połknąć średniej wielkości gupika... więc neonki mógłby spotkać taki sam los. Ryby dość agresywne. Bardziej polecam Szczupieńczyka Dageta tylko, że ta ryba jest agresywna w stosunku do samców tego samego gatunku. Więc lepiej trzymać jednego samca i dwie samice.

Paweł
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2006-11-22, 21:22
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

w porządku

Post autor: Paweł » 2006-12-01, 12:26

po weekendzie zacznę coś działac z tym akwarium!zobaczymy,co to z tego wszystkiego wyjdzie :-D
Paweł

ODPOWIEDZ