Nieee no wypas!!! Niech tam jeszcze kraba wrzuci.
Tak na serio jeśli ten żółw jest tam na stałe to sie za...ście męczy. Moja żona ma zółwia (w sumie opiekuję się nim ja :mrgreen: ) Żółw nie może pływać wiecznie w wodzie. Musi mieć wyspę i odpowiednie oświetlenie dla gadów.
Pozatym żówie są dość agresywne jak dorosną i nawet może próbować zaatakować tak dużą rybę. Mój mnie ugryzł w palca jak go pomylił z krewetką :-)
Pomysł trzymania takiego zwierzaka który ma ogromną przemianę materii w akwa z rybami które do czystych też nie należą nie należy do najlepszych.
W moim wypadku dwa filtry (wewnętrzny fan3 i kaskada) nie wyrabiają a do przefiltrowania jest zaledwie 30l wody. Chyba czas na kubełek dla tego brudasa :-)
Dla większości z was mój wywód jest zbędny bo wiecie o co chodzi. ale mimo wszystko czasem się ktoś znajdzie co wpada na taki pomysł.
A co do stręczycieli którzy umieszczają swoje pseudo akwaria na wrzucie to podaję następny link:
http://www.wrzuta.pl/film/5Wr7UVdNju/moje_akwarium
no coment