sprzecik do akwa 400 L

Moderator: ModTeam

DawiS
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2008-02-09, 17:38
Pojemność akwarium: 0
Imię: Dawid
Lokalizacja: Holzwickiede

sprzecik do akwa 400 L

Post autor: DawiS » 2008-02-09, 22:27

Mam pytanie jaki sprzecik mozecie mi polecic do akwarium 400 L ale cos naprawde dobrego chodzi mi o wszystko filtry grzalki itp itd mam zamiar chodowac pielegnice pawiookie i chce zeby mialy jak najlepsze warunki ???? <sorki za blendy mieszkam w niemczech nie mam polskich liter>

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: sprzecik do akwa 400 L

Post autor: dzidek1983 » 2008-02-09, 22:44

filtr bardzo wydajny... najlepiej Eheim do około 500 litrów przeznaczony.. te ryby, mówiąc kolokwialnie "srają na potęgę" i odpowiednia gospodarka azotowa w zbiorniku jest bardzo ważna, a najprościej zapewnić ją przez bardzo wydajny filtr

grzałka to jakiej firmy ci pasuje... najlepiej dwie po 250W.. no i z termoregulatorem... reszta jest mało ważna... na dnie najlepiej piach + jakiś korzonek, z roślin to tyko pływająca pistia, inne i tak zjedzą... aha... na ten zbiornik to maks 4 dorosłe ryby

DawiS
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2008-02-09, 17:38
Pojemność akwarium: 0
Imię: Dawid
Lokalizacja: Holzwickiede

Re: sprzecik do akwa 400 L

Post autor: DawiS » 2008-02-10, 12:03

A ten filtry wystaczy czy lepiej zalozyc dwa wewterzny i zewnetrzny i co do tego azotu to sa jeszcze jakies maszynki co lepiej nad tym panuja itp itd i jeszcze jedno do tego akwa moge wpuscic jeszcze inne rybki oprucz 4 pawiookich ????

[ Dodano: 2008-02-10, 11:07 ]
Moze byc taki http://www.allegro.pl/item296053434_fil ... _lodz.html i jeszcze jedno pytanie czy ten eheim to naprawde najlepszy filter czy sa lepsze nie wazne jaka cena ale lepszy ?????

Matthew
Akwarysta
Posty: 459
Rejestracja: 2007-11-02, 18:20
Pojemność akwarium: 300
Imię: Maciek
Nazwisko: Kaznowski
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: sprzecik do akwa 400 L

Post autor: Matthew » 2008-02-10, 14:39

ten eheim co pokazałeś nie jest aż taki dobry bo tylko ma 1050 l na godzinę
ja polecam JBL cristal profi 500 na akwarium max. 500 l 1200 litrów na godzinę.
grzałka to jaki kolwiek 2 x 250 watt

szalinski_2005
Akwarysta
Posty: 736
Rejestracja: 2007-06-06, 22:34
Pojemność akwarium: 85
Imię: Piotr
Lokalizacja: gorlice
Kontakt:

Re: sprzecik do akwa 400 L

Post autor: szalinski_2005 » 2008-02-10, 15:09

witam jeżeli cena nie gra roli to proponuje takiego ehima http://www.eheim.com.pl/product_info.ph ... cts_id=760
posiada wbudowaną grzałkę i ma wielką powierzchnię filtracyjną jak na takie ryby w zupełności sobie poradzi
piszesz że mieszkasz w Niemczech więc nie będziesz miał problemu z zakupem takiego filtru
oraz wkładów części tip.
miłego dnia :)

DawiS
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2008-02-09, 17:38
Pojemność akwarium: 0
Imię: Dawid
Lokalizacja: Holzwickiede

Re: sprzecik do akwa 400 L

Post autor: DawiS » 2008-02-10, 15:35

tak cena nie gra roli ale po co mi filter do akwarium 1200 l skoro akwa mam ponad raz miniejszy bo 500 l filter kosztuje ten tu 398 euro a inne po 199 albo i taniej to wole kupic dobry za 200 iles euro a reszte wsadzic w cos innego a nie kupic filter droszy od calego akwarium ze szawka pokrywa itp napewno jest lepszy i ta grzalka to dobry bajer sa jeszcze takie filtry Eheim Professionel III ale nie do 1200 l tylko do 500 z grzalkami???? itp itd????

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: sprzecik do akwa 400 L

Post autor: Kazio » 2008-02-10, 16:22

Poco termo ?? lepiej pulsacyjny a grzałki normalnie taniej i lepsza filtracja filtr to ten ja juz http://www.eheim.com.pl/product_info.ph ... ucts_id=69 niemasz naco kasy wydawać. A jak chcerz zaoszczedzic kup pompke 3000l/h i zrub sumpa nic mu niedorówna
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

szalinski_2005
Akwarysta
Posty: 736
Rejestracja: 2007-06-06, 22:34
Pojemność akwarium: 85
Imię: Piotr
Lokalizacja: gorlice
Kontakt:

Re: sprzecik do akwa 400 L

Post autor: szalinski_2005 » 2008-02-10, 16:53

Kazio pisze:Poco termo ??
a no po to żeby nie było widać grzałek i przy pawich okach raczej można zapomnieć o roślinach więc grzałek nie ma czym przysłonić czym mniej sprzętu w akwarium tym ładniej wygląda
DawiS, zaproponowałem ci ten filtr nie ze względu na moc tylko na wielkość i ilość mediów filtracyjnych co ci zapewni rzadsze czyszczenie filtra i lepszą gospodarkę azotową a co za tym idzie bardziej stabilną sytuacje w zbiorniku
Kazio pisze:A jak chcerz zaoszczedzic kup pompke 3000l/h i zrub sumpa nic mu niedorówna
no na pewno nie dorówna ale to już całkiem inna bajka i nie taka prosta
jak zakup pompki 3000l/h ( wirówkę robimy) i na niemieckie usługi to raczej nic taniej
miłego dnia :)

DawiS
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2008-02-09, 17:38
Pojemność akwarium: 0
Imię: Dawid
Lokalizacja: Holzwickiede

Re: sprzecik do akwa 400 L

Post autor: DawiS » 2008-02-10, 17:24

szalinski ma racje lepiej kupic jedno co zastepuje dwa a bardzo mi tez zalezy na tej regluacji azotowej tylko nie bardzo wiem co to pojecie wogule zanczny i wogule jak mozecie to wytlumaczcie i jeszcze jedno mam pytanko czy jest jakis sposob zeby miec 4 pielegnice w akwa z tego co slysze to kazdy mi mowi ze jak wpuszcze 3 lub 4 to i tak 2 zostana para a inne zdechna da sie jakos temu zapobiec i miec 4 pielegnice w jednym akwa ????

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: sprzecik do akwa 400 L

Post autor: Kazio » 2008-02-10, 18:28

DawiS pisze:szalinski ma racje lepiej kupic jedno co zastepuje dwa a bardzo mi tez zalezy na tej regluacji azotowej tylko nie bardzo wiem co to pojecie wogule zanczny i wogule jak mozecie to wytlumaczcie i jeszcze jedno mam pytanko czy jest jakis sposob zeby miec 4 pielegnice w akwa z tego co slysze to kazdy mi mowi ze jak wpuszcze 3 lub 4 to i tak 2 zostana para a inne zdechna da sie jakos temu zapobiec i miec 4 pielegnice w jednym akwa ????
NIewiesz co to jest nawed cykl azotowy a mówisz kto ma racje czy nie ?? Narpierw sie doucz a potem ucz innych. Samo to że grzałka jest w filtrze kosztuje ponad 600zł . Ja wole za grzałke zaplacic 100 zł a miec lepsza filtracje biologiczna. Grzałka przecierz niejest taka ogromna. A co do ukrycia jej. Fakt roslin niema ale skałka juz moze byc która chociarz w cześci zasłoni grzałke. Doradzacie ludziom sprzet którego nigdybyście sami nieurzyli. Bo gdybyscie to wy wybierali powiedzielibyście ze to bardzo drogie i wolicie samoróbki.
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

DawiS
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2008-02-09, 17:38
Pojemność akwarium: 0
Imię: Dawid
Lokalizacja: Holzwickiede

Re: sprzecik do akwa 400 L

Post autor: DawiS » 2008-02-10, 22:15

Skoro ja mowie co jest dlamnie lepsze wydac wiecj i kupic z grzalka filter to chyba lepsze i skoro mowie ze nie wiem co to jest cykl azotowy to mogl bys przynajmniej napisac co to jest a nie marnowac czas na pisanie ze ja mowie co jest lepsze i tez skoro ja nie wiem co to jest cykl azotowy to nie trudno sie domyslec z nie bede umial zrobic <A jak chcerz zaoszczedzic kup pompke 3000l/h i zrub sumpa nic mu niedorówna> to mogl bys przynajmnie to wytlumaczyc jak to sie robi to moze bym zmienil zdanie nie uwazam sie za jakiegos prof w akwarystyce do dopiero zaczynam swoja przygode z rybkami

[ Dodano: 2008-02-10, 21:18 ]
A i jeszcze jedno ja nikomu nic nie doradzam to ja czekam az ktos mi cos doradzi a samo to ze napisalem ze cena nie gra roli to chyba znaczy ze obojetne mi to ile to kosztuje tak????

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: sprzecik do akwa 400 L

Post autor: kbtor » 2008-02-10, 22:41

Cykl azotowy to proces chemiczny zachodzący w wodzie. Azot znajduje się w odchodach ryb, w zgniłych roślinach i w nie zjedzonym pokarmie. Te związki rozpuszczają się w wodzie i są trujące dla ryb, Te związki zamieniają się w amoniak ( NH3 ) To bardzo szkodliwy związek który może zabić ryby. Amoniak utlenia się i tworzą się Azotyny. ( NO2 ) Również szkodliwy. Następnie Azotyny przechodzą w Azotany. Te związki są już mniej szkodliwe jeśli jest ich mało. Rośliny pobierają Azotany, które są im potrzebne do wzrostu. Kiedy ryba zje roślinę to cykl jest zamknięty.

Ponieważ nie będziesz miał roślin, to musisz bardzo regularnie podmieniać wodę i mieć bardzo wydajny filtr biologiczny.

Jak masz kasę to kup filtr z grzałką, bo pawie oka potrafią rozbić grzałkę. Jak kupisz normalna to zastaw ją korzeniami.
Obrazek

DawiS
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2008-02-09, 17:38
Pojemność akwarium: 0
Imię: Dawid
Lokalizacja: Holzwickiede

Re: sprzecik do akwa 400 L

Post autor: DawiS » 2008-02-11, 10:20

dzieki kbtor jak zawsze pomogles ale dzieki wszystkim za pomoc :D:P

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: sprzecik do akwa 400 L

Post autor: dzidek1983 » 2008-02-11, 10:40

Sump.. tak jak sugeruje Kazio to wcale nie najlepszy wybór... owiele lepszym wyborem będą dwa duże kubełki.

Croc ma tak w swoim 500 litrów.

Kubełki są o wiele cichsze, filtracja jest dokładniejsza bo pobiera wodę z dwóch końców akwarium, no i powierzchnia filtracyjna jest juz dość pokaźna.

Do tego nie trzeba sie bawić z cięciem szkła, nie masz ciągłego chlupotu i odgłosu zlewanej wody <co uwierz mi jest wkurzające na dłuższą metę.

szalinski_2005
Akwarysta
Posty: 736
Rejestracja: 2007-06-06, 22:34
Pojemność akwarium: 85
Imię: Piotr
Lokalizacja: gorlice
Kontakt:

Re: sprzecik do akwa 400 L

Post autor: szalinski_2005 » 2008-02-11, 12:19

dzidek1983 pisze:filtracja jest dokładniejsza bo pobiera wodę z dwóch końców akwarium
i to umożliwia ten filtr przez mnie zasugerowany ;-)
Kazio, masz może zbudowanego sumpa??? bo widzę że to dla ciebie łatwizna coś takiego zrobić ,dlaczego jesteś taki przeciwny termofiltrowi? zalety nie widać grzałek w akw. nie trzeba kombinować żeby prąd wody rozprowadzał ciepło po całym zbiorniku temperatura jest sterowana elektronicznie więc mniejsze prawdopodobieństwo zablokowania się termoregulatora co się zdarza w zwykłych grzałkach oraz uniknięcia zbicia grzałki przez ryby (pawie oka nie należą do ryb łagodnych) biorąc jeszcze pod uwagę że DawiS, nie chce na siłę oszczędzać. więc uważam że w takim przypadku takie rozwiązanie jest najlepsze
miłego dnia :)

ODPOWIEDZ