Skalary do neonów?

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
neonek95
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 2008-02-23, 20:39
Pojemność akwarium: 23
Imię: Aneta
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Skalary do neonów?

Post autor: neonek95 » 2008-03-01, 13:35

Chciałabym założyć biotop Amazonki 112l. Zawsze podobały mi się skalary, ale przeczytałam gdzieś, że potrzebują min. 200l. i dla neonów (które na 100% kupię) mogą być agresywne. Na stronie przeznaczonej biotopie Amazonki : http://www.mojaamazonia.com/Ryby/Pterop ... calare.htm przeczytałam o nich, że zbiornik musi być minimum 112l., więc ten, którego planuję jest w sam raz. Poza tym w opisie jest napisane, żeby nie umieszczać ich w zbiorniku z brzankami, więc może neony wcale nie będą im przeszkadzać =) A teraz z pytaniem zwracam się do Was.
1. Czy skalary żeczywiście mogą żyć w takich warunkach, jakie im przeznaczę?
2. Chciałabym mieć pare skalarów, grupkę neonów i pare kirysów. Ile sztuk z każdej rybki musiałabym kupić, żeby nie mieć przerybienia?

Proszę o szybką odpowiedź!
Pozdrawiam!

[ Dodano: 2008-03-01, 12:36 ]
P.S. Proponuję oglądnąć ten filmik. Jest bardzo ciekawy, przedstawia skalary opiekujące się narybkiem =) http://www.mojaamazonia.com/Multimedia/ ... ybkiem.htm
Szykuje się wielka przemiana xD

Obrazek

Awatar użytkownika
lolek
Zakręcony forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 2007-09-02, 20:12
Pojemność akwarium: 126
Imię: Karol
Lokalizacja: WGM
Kontakt:

Re: Skalary do neonów?

Post autor: lolek » 2008-03-01, 13:44

neonek95


Skalary potrzebują zbiornika który ma min. 50cm wysokości, 112l ma 40cm wysokości. Od 40cm odejmij ok.7cm żwiru, zostaje Ci ok 33cm skalary mogą osiągać do 20-22cm więc to trochę za mało.

Jeśli chodzi o neonki, skalary które składają ikrę mogą być agresywne i źle się to skończy dla neonków. nawet bez ikry mogą być agresywne gdy uznają że mają za mało miejsca.

Ja radziłbym Ci nie kupować skalarów, no albo kupić a do tego większe akwarium.
Poświęć 2 minuty na poszukiwania odpowiedzi w istniejących tematach, po dwóch minutach załóż nowy temat

Awatar użytkownika
neonek95
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 2008-02-23, 20:39
Pojemność akwarium: 23
Imię: Aneta
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Skalary do neonów?

Post autor: neonek95 » 2008-03-01, 13:53

Dziękuję za odpowiedź.
Może kiedyś jak będe miała większe akwarium to je kupię. Narazie zostaję przy 20 neonach innesa i 5 kirysach.
Kliknęłam "Pomógł" za szybką i pomocną odpowiedź =)
Pozdrawiam!
Szykuje się wielka przemiana xD

Obrazek

ODPOWIEDZ