SOS dla brzanek z Uzbekistanu!!!

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

olomiriam
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-03, 14:12
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Uzbekistan
Kontakt:

SOS dla brzanek z Uzbekistanu!!!

Post autor: olomiriam » 2007-03-03, 14:44

Witam Wszystkich!
Jestem tu pierwszy raz i mam nadzieje, ze ostatni...
Akwarium mam od poltora miesiaca, a w nim 22 brzanki birmianskie i 21 brzanek sumatrzanskiech, do tego glonojada. Od wczoraj zauwazylem biale plamki na brzankach sumatrzanskich. Wedlug przeczytanych informacji jestem pewien, ze jest to ospa. Prosze o pomoc poniewaz obecnie przebywam w Uzbekistanie (Srodkowa Azja), gdzie nie ma wielkiego dostepu do lekarstw dla ludzi, a co dopiero dla ryb... Jedynym lekarstwem z jakim sie tu spotkalem jest granatowy roztwor, ktory jak mi powiedziano, jest odkazaczem, a nie lekarstwem.
Kozystajac z licznych akwarystycznych forum dowiedzialem sie, ze dobrze jest podniesc temperature wody w zbiorniku do 30-32 i dodac soli. Co tez zrobilem. Jestem ciekaw tylko czy w tej temperatu nie padna mi ryby? I jesli nie to jak dluga ja utrzymywac! Jesli chodzi o dodanie soli to jaka proporcje nalezy wsypac do akwarium 120l i czy moze to byc sol kuchenna, gdyz o innej nie moze tu byc mowy...
Prosze o szybka odpowiedz. Z gory dziekuje!
Ostatnio zmieniony 2007-03-03, 17:45 przez olomiriam, łącznie zmieniany 1 raz.
oloMiriam

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: SOS dla brzanek z Uzbekistanu!!!

Post autor: Piwosz » 2007-03-03, 14:58

Nie wiem jakie preparaty akwarystyczne są dostępne w Uzbekistanie ale poszukaj jakiekoś prepataru. Mozesz tez zastosować kąpiel w wodzie z solą. Do małego zbiornika 3l dajesz kilka rybek. Przygotuj roztwór czyli 2łyżki soli kuchennej. Rozmieszaj i wlej do zbiornika. Powinno pomóc. Poszukaj tez informacji na forum.

olomiriam
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-03, 14:12
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Uzbekistan
Kontakt:

Re: SOS dla brzanek z Uzbekistanu!!!

Post autor: olomiriam » 2007-03-03, 15:03

Serdeczne dzieki! Napisz jeszcze tylko ile tam maja przebywac?
oloMiriam

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: SOS dla brzanek z Uzbekistanu!!!

Post autor: Piwosz » 2007-03-03, 15:06

To zależy jak będą tam pływać. Jeżeli będą dosyć spokojne to potrzymaj je tak 20min. Jezeli nie to 10min powinno wystarczyć.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ