Dziwne zachowanie moich rybek

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

Renia_f
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-02, 15:19
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Dziwne zachowanie moich rybek

Post autor: Renia_f » 2007-03-02, 16:33

Od trzech miesięcy moje ryby ocierają się o kamienie i rośliny. Po za tym czują się świetnie, myślałam że to pasożyty, podałam im Bactopur ale to nic nie pomogło. Nie wiem co mam robić dalej. Na zewnątrz nie widać żadnych pasożytów ani ran. Kondycja rybek jak widać jest dobra. Mają apetyt i żwawo pływają tylko to ocieranie. Czy to normalne?
Renata

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie moich rybek

Post autor: Piwosz » 2007-03-02, 17:31

Moim zdaniem to ospa. Napewno nie maja po sobie żadnych białych kropeczek?Spróbuj zastosować Ichtiosan lub kąpiele w słonej wodzie.

Renia_f
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-02, 15:19
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie moich rybek

Post autor: Renia_f » 2007-03-02, 17:40

Nie mają wysypki jak przy ospie, nawet czarne molinezje są całkiem czarne :-> Stosowalam sól akwarystyczną. Obniżyłam nawet ph do normalnego (bo miałam duży piaskowiec). Gdyby nie to ocieranie wszystko by było ok. A ten środek to ma jakieś uniwersalne zastosowanie?
Renata

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie moich rybek

Post autor: Piwosz » 2007-03-03, 15:01

Nie ten jest na ospe. Sprubuj kąpieli w słonej wodzie w małym zbiorniczku rozmuśc 1 łyżke soli kuchennej i daj tam ocierające się rybki. Stosuj tez preparat MFC.

Kamila 23
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2007-02-28, 18:24
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Dobczyce

Re: Dziwne zachowanie moich rybek

Post autor: Kamila 23 » 2007-03-03, 18:44

Moje rybki też ocierały sie o przedmioty i ktos mi doradził bym podniosła tempwerature do 28-30 stopni. I rzeczywiscie dopiero wtedy wyszły im na ciele kropeczki.Kulorzęsek gdy jest chłodniej żyje pod skórą ryb. Tak że obstawiałabym 80% ze one maja ospe. Jesli tak to u mnie zadziałało podniesienie temp (tutaj 28C) i ichtiosan oraz zmiana wody.

Renia_f
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-02, 15:19
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie moich rybek

Post autor: Renia_f » 2007-03-04, 15:37

zaczynam leczenie biorac pod uwage ze to ospa myje wszystko w soli ryby przenioslam do innego zbioprnika kupilam mcf i ichtiosan dziekuję za pomoc .




t

[ Dodano: 2007-03-07, 14:39 ]
A czy można mieszać środki. Swoje rybki lecze w osobnym zbiorniku Ichtiosanem już trzeci dzień. A ogólne aqwa zostało wymyte roztworem soli (rośliny, piasek, korzenie i cała reszta) dodatkowo zostosowałam w nim MCF. Czy po skończonej kuracji mogę przenieść rybki normalnie bez zmiany wody, czy muszę usunąć MCF z aqwa?
A i jeszcze jedno przez trzy dni moje rybki ocierają się jak wściekłe, kropek nie widać. Temperatura ma 30 stopni, jak długo można to kontynuować? Może w moim przypadku to nie ospa? Już nie wiem co mam robić :cry:
Renata

ODPOWIEDZ