otoski

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

rafaell79
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 2007-02-19, 00:29
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

otoski

Post autor: rafaell79 » 2007-03-09, 15:17

Witajcie mam do Was prośbę właśnie zakupiłem do mojego akwarium trzy otoski i chciałbym wiedzieć czym je mogę dokarmić. Boje się że mogą na początek mieć za małą ilość glonów. Proszę o info. Z góry dziękuje
60 l
3x otosek
3x bojownik(1samiec+2samiczki)
3x mieczyk(1samiec+2samiczki)
2 parki brzanki wysmukłej

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: otoski

Post autor: Piwosz » 2007-03-09, 17:38

Mam otoski i je nie dokarmiem bo one głuwnie żywią się glonami. Próbowałem dawać pokarm roślinny ale nie chciały zabardzo jesć.

eorl
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2007-03-04, 15:08
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Reda

Re: otoski

Post autor: eorl » 2007-03-10, 02:34

Nie wiem jak długo przed wpuszczeniem rybek przygotowałeś baniaczek i wodę. Jeżeli z 2 tygodnie + jakiś BIO-Starter to sądzę, że nie musisz się martwić o to, że otoski będą głodować. Wtym czasie powinno już się rozwinąć życie w wodzie. Pozdrawiam
Rybki powróciły

andriu
Zainteresowany
Posty: 32
Rejestracja: 2007-03-07, 20:15
Pojemność akwarium: 0
Imię: Adrian
Lokalizacja: Poznań

Re: otoski

Post autor: andriu » 2007-03-10, 12:40

mialem kiedys te rybki ... karmiłem je płatkami roślinnymi. Należy zwrócić uwagę, aby otoski nie stanowiły konkurencji dla innych ryb dennych w trakcie dokarmiania. Duże ryby jak np. z rodzaju Plekostomus są zbyt agresywne dla otosków.Dietę otosków można uzupełniać warzywami. Należy je dokładnie umyć i upewnić się, że nie zawierają pestycydów. Najczęściej stosuje się:cukinię, brukselkę, sałatę, szpinak ale trzeba pamietac ze otoski nie chcą żerować na świeżych warzywach. Jednakże po 12h przebywania warzyw w akwarium zaczynają chętnie je zjadać. Najprawdopodobniej świeże warzywa są za twarde dla tych rybek. Trzeba takze zwrocic uwage na to ze pływające po akwarium kawałki warzyw nie wzbudzą zainteresowania rybek. Muszę one pozostać w miejscu na czas potrzebny otoskom na żerowanie. Można przymocować warzywa do ściany akwarium przyssawką czy przycisnąć je do dna kamykiem. AHA!!! ... kawałki warzyw nie powinny zalegać w akwarium dłużej niż 3 dni.

ODPOWIEDZ