Kiryski, neonki a Krewetki.

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
noras
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2006-12-10, 15:40
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kiryski, neonki a Krewetki.

Post autor: noras » 2006-12-18, 22:25

Mam pytanie....co sadzisz o krewetkach? tych co czyszca wode....mi sie podobaja bo sa ciekawe..ale czy mozna wpuscic jedna albo dwie razme z kiryskami glonojadami? czy one tam na dnie nie beda walczyc? I jesczze jedno pytanie ...czy krewetka bedzie atakować moich neonek? pozdrawiam i dzieki za odp.

Awatar użytkownika
screamer
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 2006-11-14, 20:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kiryski, neonki a Krewetki.

Post autor: screamer » 2006-12-19, 13:05

Krewetki filtrujące nawet nie bardzo mają czym zaatakować innych mieszkańców akwarium i można je spokojnie łączyć z innymi gatunkami...

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Kiryski, neonki a Krewetki.

Post autor: Doma » 2007-03-10, 14:26

One mają przecież tylko tak zwame parasolki kyórymi wyławiają pokarm a one są bardzo delikatne. Bez obaw możesz kilka ich tam dołożyć .
Pisz yo w innym dziale :Akarystyka słodkowodna/inne zwierzęta wodne/krewetki .

Chłopaczek
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 2007-01-27, 22:43
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Kiryski, neonki a Krewetki.

Post autor: Chłopaczek » 2007-03-11, 18:49

Dla zainteresowanych!!!!

Samice są zwykle większe i pełniejsze.

Hodowla

Ryba bardzo łatwa w utrzymaniu, akwarium powinno być przykryte, bo ryba ta od czasu do czasu wyskakuje, aby zaczerpnąć powietrza (oddycha dodatkowo przez jelita). Jest przystosowana do życia w warunkach deficytu tlenowego. Nie jest agresywna, zalecana do akwarium wielogatunkowego, czyści dno akwarium z resztek pożywienia. Na dnie nie należy umieszczać ostrego żwiru , gdyż może dojść do uszkodzenia delikatnych wąsików tych przyjaznych rybek.

Rozmnażanie

Ryba jajorodna. Ryby bez problemów odbywają tarło w niewoli . Przed tarłem ryby powinny być karmione obficie dobrym pokarmem.Można je wymusić podmieniając znaczną cześć wody na chłodniejszą. Tarło poprzedza gonitwa ryb w zbiorniku . Kiryski zazwyczaj nie zjadają ikry , jednak podczas energicznego pływania mogą ją uszkodzić . Ikra jest zazwyczaj składana na kamieniach , szybie akwarium lub roślinach .Jest bardzo delikatna i często gnije. Aby temu zapobiec wodę należy odkazić trypaflawinę lub specjalnym preparatem . Młode karmimy drobnym planktonem , a następnie siekanymi doniczkowcami lub rurecznikami. Dobrze karmione osiągają dojrzałość płciową po 12 miesiącach.

eorl
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2007-03-04, 15:08
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Reda

Re: Kiryski, neonki a Krewetki.

Post autor: eorl » 2007-03-13, 00:46

cześć, spokojnie można je łączyć Mam kiryski, otostki , krewetki iprzylge chińską i spokojnie sobie zyją w akwa. Pozdrawiam
Rybki powróciły

ODPOWIEDZ