Krewetkarium Red Cherry

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

gizun
Akwarysta
Posty: 656
Rejestracja: 2008-02-12, 15:53
Pojemność akwarium: 60
Imię: Kamil
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Kontakt:

Re: Krewetkarium Red Cherry

Post autor: gizun » 2008-06-20, 22:51

to jest glon ozdobny i krewetki lubią(chyba)go czyścić.Można zrobić z niego też fajną ozdobę.

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Krewetkarium Red Cherry

Post autor: Piwosz » 2008-06-21, 09:21

Krewetki uwielbiają żerować na gałęzatce, gdyż zbiera sie na niej mnóstwo syfów. Oczywiscie nie jedzą samej gałęzatki (choć to glon a krewetki glonami sie żywią)

Z gałęzatki możesz układać piekne dywany (rozgniatając kulę), przywiazać rozgniecioną kulę do korzenia lub po prostu wrzucić kulę i cieszyć sie jej pięknem :)

Olunia
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2008-06-09, 19:52
Pojemność akwarium: 0
Imię: Olunia
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Krewetkarium Red Cherry

Post autor: Olunia » 2008-06-21, 12:19

a jaką roślinkę mam kupić, jeżeli chcę otrzymać taki dywan trawiasty, ale niski i odpowiedni dla krewetek? no i ładny :)
Olunia Michasia :)

JARA
Stały bywalec
Posty: 287
Rejestracja: 2008-04-04, 21:53
Pojemność akwarium: 0
Imię: Brak
Lokalizacja: Brak

Re: Krewetkarium Red Cherry

Post autor: JARA » 2008-06-21, 12:24

Czy są jakieś roślinki szczególnie upodobane przez krewetki? tzn jakiś rodzaj bo chcę , żeby moim było jak najlepiej :)
Przede wszystkim mchy, wybor jest ogromny np: mech jawajski (najbardziej popularny), erect moss, creeping moss, willow moss, pheonix moss, flame moss, stringy moss, xmas moss, taiwan moss, peacock moss itp. Mchy i krewetki to nierozerwalny duet. Do tego krewetki lubia galezatke kulista (czyli ta kulke ;) ), wglebke i drobnolistne roslinki np. moczarka, kabomba czy Limnofila bezszypułkowa. Do tego kryjowki np kamienie, korzenie, kosy ;)

......... nadajecie krewetkom imiona? :wstyd:
Nie ;)

Maksior
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2008-06-16, 00:22
Pojemność akwarium: 216
Imię: Maksym
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Krewetkarium Red Cherry

Post autor: Maksior » 2008-06-21, 15:59

Zachowujesz sie jak dziecko, pytasz się co to za ,,piłęczka'' tto ci odpowiadam a ty sie awanturujesz... poza tym jak masz nazwe tej rośliny to możesz poczytac o niej na necie nie??.

A co do nadawania krewetkom imion... wpadnij do mnie i nazwij wszystkie 100
216l
5 paletek 3 blue turkusy i 2 red turkus
2 bocje wspaniałe

Nie gadaj z głupkiem bo ściągnie Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
Luk.Par
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-06-08, 11:14
Pojemność akwarium: 60
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Krewetkarium Red Cherry

Post autor: Luk.Par » 2008-06-21, 16:38

Rozumiem nadawanie imiona welonkowi czy bojownikowi ale krewetkm??

A Olunia pisała jak zrobic taki trawiasty dywan napiszcie bo mnie te to interesuje ;)

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Krewetkarium Red Cherry

Post autor: Piwosz » 2008-06-21, 17:14

Luk.Par pisze:A Olunia pisała jak zrobic taki trawiasty dywan napiszcie bo mnie te to interesuje ;)
TO jest zależne od oświetlenia w akwa. Jesli jest stosunkowo niskie to na trawnik nadaje sagittaria subulata, lub Echinodorus tenellus, jeśli oświetlenie wynosi ok. 0,5W\l można dać eleocharis'a paruvla lub acicularis. no to chyba tyle z tych "trawiastych" dywaników....
A jeśli chodzi o te nie "trawiaste" to jeśli sie ma powyżej 0,5W\L to moze być Glossostigma elatinoides a powyzej 0,7w\L Hemianthus callitrichoides.

Olunia
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2008-06-09, 19:52
Pojemność akwarium: 0
Imię: Olunia
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Krewetkarium Red Cherry

Post autor: Olunia » 2008-06-21, 23:54

Maksior , jeżeli ktoś tutaj może kogoś nazywać dzieckiem to chyba ja ciebie :)
poza tym widzę , że nie znamy się na żarcikach , ale w to nie mam zamiaru wnikać.
was (jako to forum) , uważam za solidniejsze źródło niż subiektywne opinie jakiejś osoby na temat np jakichś roślinek , dlatego wolę zapytać się tutaj.
ale jeżeli udzielenie odpowiedzi ma sprawić jakikolwiek problem to chyba łatwiej jej nie udzielać, nie? nie sądziłam , że napotkam tutaj jakieś "opory".
zresztą to jest chyba forum tematyczne i na dany temat mamy się wyrażać/pytać , ja osobiście nie zawaracałabym sobie głowy innymi pierdołami, ale są różni ludzie.

zaraz się tutaj zrobi drugie Bravo Girl (czy jak to się pisze).

jaka różnica pomiędzy welonkami/bojownikami a krewetkami? jak narazie nie znam odpowiedzi bo nie obcowałam z tym drugim przypadkiem , ale póki co niewielka.
Olunia Michasia :)

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Krewetkarium Red Cherry

Post autor: kbtor » 2008-06-22, 00:01

Olunia pisze:jaka różnica pomiędzy welonkami/bojownikami a krewetkami?
Nooo, welon to zasadniczo ryba lubiąca chłodną wodę, a bojowniki lubią zdecydowanie ciepłą wodę. Natomiast małe paskudy ( znaczy się krewetki { pozdrawiam Piwosza ;) }) lubią temperaturę gdzieś po środku, czyli około 25 stopni :P
Obrazek

Olunia
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2008-06-09, 19:52
Pojemność akwarium: 0
Imię: Olunia
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Krewetkarium Red Cherry

Post autor: Olunia » 2008-06-22, 00:04

albo osobnik powyżej nie przeczytał całego tematu (w co wątpię) , albo niezły żartowniś (chociaż jeden ;) )
Olunia Michasia :)

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Krewetkarium Red Cherry

Post autor: kbtor » 2008-06-22, 00:19

Olunia pisze:albo osobnik powyżej nie przeczytał całego tematu
:rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: To zwykłe pomówienie :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:
Olunia pisze:(w co wątpię)
:hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: Bardzo słusznie :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Olunia pisze:albo niezły żartowniś
;) ;) ;) ;) ;) Ja zawsze jestem śmiertelnie poważny ;) ;) ;) ;) ;)

Olunia pisze:chociaż jeden
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: Zapewniam że jest Nas więcej :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


A wracając do tematu, dostałaś odpowiedzi na temat samego akwarium, roślin i krewetek. Opisałem również różnicę w potrzebach między bojownikiem, welonem i małymi paskudami { pozdrawiam Piwosza }
Jakie masz jeszcze pytania? :hyhy: :hyhy:
Obrazek

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Krewetkarium Red Cherry

Post autor: Piwosz » 2008-06-22, 08:56

kbtor pisze:małymi paskudami { pozdrawiam Piwosza }
Krzysiek...nie prowokuj :P

No...jeszcze kolejną różnicą jest wygląd, budowa, no i pokarm jakim sie żywią ;)
kbtor pisze:ubią temperaturę gdzieś po środku, czyli około 25 stopni :P

No to też zależy jakie krewecie....są takie co lubią 24-24*C a są takie co lubią ok. 28*C :)

Olunia
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2008-06-09, 19:52
Pojemność akwarium: 0
Imię: Olunia
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Krewetkarium Red Cherry

Post autor: Olunia » 2008-06-22, 10:42

reszta pytań dojdzie zapewne jutro bo idę po dalszy ekłipment-roślinki.
mam kupić im do towarzystwa neonki? myślę , że za mały zbiornik , ale zapytać się można :)
pozdrawiam
Olunia Michasia :)

JARA
Stały bywalec
Posty: 287
Rejestracja: 2008-04-04, 21:53
Pojemność akwarium: 0
Imię: Brak
Lokalizacja: Brak

Re: Krewetkarium Red Cherry

Post autor: JARA » 2008-06-22, 15:58

mam kupić im do towarzystwa neonki
Akwarium jest nieduże, na upertego kilka (ile to juz nie wiem) chyba dac mozna, ale ja bym z tego zrezygnowala.

Maksior
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2008-06-16, 00:22
Pojemność akwarium: 216
Imię: Maksym
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Krewetkarium Red Cherry

Post autor: Maksior » 2008-06-23, 02:13

Olunia pisze:Maksior , jeżeli ktoś tutaj może kogoś nazywać dzieckiem to chyba ja ciebie :) Za krótko mnie znasz
poza tym widzę , że nie znamy się na żarcikach - ależ ja sie świetnie na nich znam ,
was (jako to forum) , uważam za solidniejsze źródło niż subiektywne opinie jakiejś osoby na temat np jakichś roślinek , dlatego wolę zapytać się tutaj.
ale jeżeli udzielenie odpowiedzi ma sprawić jakikolwiek problem to chyba łatwiej jej nie udzielać, nie? nie sądziłam , że napotkam tutaj jakieś "opory".- póki co za to że odpowiedziałem ci na pytanie zostałem potraktowany jak ktoś kto ci coś zrobił
zresztą to jest chyba forum tematyczne i na dany temat mamy się wyrażać/pytać , ja osobiście nie zawaracałabym sobie głowy innymi pierdołami, ale są różni ludzie.- właśnie to robisz

zaraz się tutaj zrobi drugie Bravo Girl (czy jak to się pisze).- już sie zrobiło

.
216l
5 paletek 3 blue turkusy i 2 red turkus
2 bocje wspaniałe

Nie gadaj z głupkiem bo ściągnie Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem

ODPOWIEDZ