Lśniącooczka wielooka

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

roarrr
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2008-04-02, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Hubert
Lokalizacja: sochaczew

Lśniącooczka wielooka

Post autor: roarrr » 2008-06-26, 01:45

Lśniącooczka wielooka czyli z lac. Aplocheilichthys macrophthalmus

czy ktoś z was miał lub ma doświadczenia z tymi rybkami? Bardzo mnie zainteresowąły i szukam informacji :cool:

norbi
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 2007-08-14, 13:35
Pojemność akwarium: 0
Imię: Norbert
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Lśniącooczka wielooka

Post autor: norbi » 2008-06-26, 10:00

Nie miałem z nimi żadnego doświadczenia, chociaż bardzo mi się podobają to i tak wiem że ich mieć nie będę... Ale znalazłem trochę info w necie. Gatunek dzieli się na dwa podgatunki, jest rybą stadną, podobnie jak neony czy brzany minimum to 5 sztuk. Wymaga przestronnego zbiornika do pływania, gęsto obsadzonego roślinami ale musi się znaleźć miejsce gdzie będą mogły pływać swobodnie. Temperatura 22-26*C, pH 7-7,5. W akwarium mogą znajdować się ryby o podobnym zachowaniu, mniej więcej tej samej wielkości co lśniącooczka czyli około 2-4cm. Biotop najlepiej tropikalnej rzeki zachodniej Aryki. Lśniącooczka najlepiej przyjmuje pokarm żywy, drobny; domyślam się iż wyhodowana w niewoli będzie jeść też zwykłe płatki. W anglojęzycznych stronach napisane jest też, że wymaga słabego światła, najlepiej ogranicza się je umieszczając na powierzchni rośliny pływające. Co do rozmnażania to rozrzuca ikrę między roślinami. To tak w skrócie, nie chciałem kopiować całej strony bo to chyba nie ma sensu, ogólnie polskie strony z info nie odbiegają zbytnio od stron zagranicznych, więc dużo info nie ma.

roarrr
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2008-04-02, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Hubert
Lokalizacja: sochaczew

Re: Lśniącooczka wielooka

Post autor: roarrr » 2008-06-26, 10:30

dziękuję za pomoc, tyle wiem sam już jednak. Nie obraziłems ię na Google :P
Może jednak ktoś się z nią spotkał chociaż? Chcialbym się dowiedzieć czegoś wiecej zanim ją ewentualnie kupię ;) Aha...jeśli można ja kupić w Polsce po ludzkiej cenie, tzn cenie przystępnej dla studenta :D

ODPOWIEDZ