biala woda

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

pompa24
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2007-03-22, 22:17
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: korczyna

biala woda

Post autor: pompa24 » 2007-03-22, 22:32

mam powazny problem z moją wodą w akwa:(
podmieniłem pewnego dnia ok 20% wody i przy okazji wymyłem jedną gabkę w filtrze(filtr wewnetrzny)dolałem wody z kranu(jeden dzien odstana) i na drugi dzień miałem białą wode ze nic nie było widać!(akwarium ma ok 8 miesięcy)przeczytałem na necie ze to pierwotniaki zaatakowaly akwarium.zainstalowałem także filtr kanistrowy aquaela.dodałem preparat cycle nutrafinu i juz trwa to ok 2 tygodni i nie widac poprawy!!rybki nie jadły ok tygodnia ale wczoraj dałem im troszke zeby nie padly.proszę o jakąs fachowa porade,z gory dziekuje. :-|
Ostatnio zmieniony 2007-07-04, 13:44 przez pompa24, łącznie zmieniany 1 raz.
pompa

Awatar użytkownika
picia1992
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 2007-02-25, 21:24
Pojemność akwarium: 96
Imię: Piotrek
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Re: biala woda

Post autor: picia1992 » 2007-03-22, 22:51

zwykle woda klaruje się po paru dniach może ta woda była za krótko odstana. podaj wymiary zbiornika i obsade

cortez
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2007-03-21, 23:50
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: biala woda

Post autor: cortez » 2007-03-23, 00:06

nie wydaje mi się, żeby był to pierwotniak, po pierwsze atak był zbyt gwałtowny, a po drugie z tego co piszesz wnioskuję, że cała obsada przetrwała już dwa tygodnie; na wszelki wypadek proponuję, żebyś obserwował czy rybki nie mają objawów chorobowych, kup TetraCrystalWater, który pomoże przywrócic klarownośc wodzie, a także kontroluj na bieżąco podstawowe parametry wody np. azotany, azotyny, amoniak; nie ograniczaj rybom tak mocno jedzenia, ponieważ będą bardziej zestresowane i mogą się rozchorowac; podmieniaj co tydzień 30% wody; powodzenia

gandziocha
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 2007-02-08, 18:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: myślenice

Re: biala woda

Post autor: gandziocha » 2007-03-23, 18:38

zaszła prawdopodobnie jakaś reakcja chemiczna
zrób tak jak cortez, mówił i dodaj jeszcze węgiel aktywny ale pamiętaj jak dajesz jakikolwiek preparat to węgiel sie go skutecznie pozbędzie z wody wiec pokolei, a nie wszytko na raz :!:

[ Dodano: 2007-03-23, 17:40 ]
i napisz jak ci idzie, bo może czegoś nowego się dowiem :-P pierwszy raz z czymś takim się spotkałam :roll:

pompa24
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2007-03-22, 22:17
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: korczyna

Re: biala woda

Post autor: pompa24 » 2007-03-23, 20:37

zapomniałem dodac ze wczesniej na podmiane dawałem wode przywozona ze zrodełka ktora ma kh=15, gh=19.
podmieniajac ostatnio dolałem na podmiane wody z kranu ktora ma kh=0,gh=5 i na 2 dzien zrobila sie metna :cry:
dzieki za komentarze i napewno napisze jeszcze jak sie ma moje akwa:)
_________________

[ Dodano: 2007-03-23, 19:39 ]
zapomniałem dodac ze wczesniej na podmiane dawałem wode przywozona ze zrodełka ktora ma kh=15, gh=19.
podmieniajac ostatnio dolałem na podmiane wody z kranu ktora ma kh=0,gh=5 i na 2 dzien zrobila sie metna :cry:
dzieki za komentarze i napewno napisze jeszcze jak sie ma moje akwarium
_________________
pompa
pompa

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: biala woda

Post autor: D4ni3l » 2007-03-23, 22:55

Uuu, tez bym chcial miec wode w kranie, ktora ma kh0,gh5, zazdroszcze ci:)
Co do metnej wody to zielonego pojecia nie mam o co chodzi:( Woda powinna sie wyklarowac w kilka dni. Jezeli preparaty ktorych zuywasz nie pomagaja, wsadz wegiel aktywny do filtra(jezeli masz zewnetrzny) i oczekuj :P A rybki karm regularnie, zeby nie zachorowaly.
Ps: podaj temperature jaka masz w akwarium.
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

ZbigniewWoźniak
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 2007-03-28, 18:54
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: biala woda

Post autor: ZbigniewWoźniak » 2007-03-30, 19:15

A ja proponuję Ci tańsze rozwiązanie, ponieważ ono nic nie kosztuje. Twoim błędem było wymycie do czysta gąbki z filtra. Nie wolno tego robić! Gąbkę płucze się delikatnie pod bieżącą wodą, żeby usunąć z niej najgorszy "syf" i nie wolno jej "prać" do czystości, ponieważ przy okazji zabijasz rozwinięte na gąbce flory bakteryjne, które pomagają Ci utrzymać klarowność wody. Kiedy myjesz do czysta gąbkę i podmieniasz sporą częśc wody na malo odstaną lub na zupelnie świeżą to zabijasz prawie całą florę bakteryjną, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego akwarium i po prostu masz surową wodę, która w zależności ile wlałeś świeżej, będzie lekko "zamglona" bądź jakbyś nalał do niej mleka. To nie wływa dobrze na cały ekosystem akwarium. Flora bakteryjna odbudowuje się po mniej więcej 3 tygodniach. W tej chwili doraźnym rozwiązaniem jest zakup szczepów bakterii do filtra np. firmy Sera. A na następny raz dolewaj odstaną wodę i nigdy nie czyść nadgorliwie gąbki:P Wszystkim początkującym akwarystą proponuję o zasięgnięcie rady w takich przypadkach u starszych akwarystów, którzy może czasem nie mają takiej wiedzy na temat nowoczesnych środków wiodących na rynku firm, ale mają bogatą wiedzę i doświadczenie, które często pozwala uniknąć zbędnych wydatków i uczy na przyszłość jak postępować, żeby uniknąć takiego stanu rzeczy. Nie zniechęcam nikogo do korzystania z nowości na rynku akwarystyki. Wręcz przeciwnie zachęcam bo co mamy sobie utrudniać życie, ale trzeba to robić w połączeniu z podstawową wiedzą na temat utrzymania zbiornika. Inaczej ktoś cwany wciśnie Wam 30 niepotrzebnych preparatów, które być może nie zaszkodzą Waszym rybom i roślinom, ale napewno nie pomogą a cwaniak zarobi:P Są przypadki jak opisany przez "Pompa24", w których nie potrzeba wydawania dużej ilości pieniędzy bo przyczyna takiego stanu rzeczy jest banalna. Wystarczy nie "prać" gąbki. Aha i na koniec dodam, że płuczemy gąbkę pod letnią bieżącą wodą. Nigdy nie pod ciepłą bądź już tym bardziej gorącą. To już wogóle samobójstwo...
Pozdrawiam, Zbigniew Woźniak.

<a href="./redir/http://www.zwierzakolandia.pl">Zwierzakolandia - Sklep Zoologiczny</a>

Awatar użytkownika
kasia2005
Akwarysta
Posty: 541
Rejestracja: 2007-02-09, 13:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kasia ;-)
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: biala woda

Post autor: kasia2005 » 2007-03-30, 20:35

ZbigniewWoźniak pisze:Aha i na koniec dodam, że płuczemy gąbkę pod letnią bieżącą wodą. Nigdy nie pod ciepłą bądź już tym bardziej gorącą. To już wogóle samobójstwo...
gąbki nie płuczemy pod bierzącą wodą tylko najlepiej w wodzie po spuszczeniu ze zbiornika przy podmianie
Pierwsze przykazanie akwarysty: Nie będziesz nigdy wierzył sprzedawcy z zoologa
Drugie przykazanie: Sprzedawca w zoologu dopiero zaczyna mówić prawdę,
jak skuma, ze sie znasz!
pozdrawiam

ZbigniewWoźniak
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 2007-03-28, 18:54
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: biala woda

Post autor: ZbigniewWoźniak » 2007-03-30, 21:27

Jak lubisz się paprać w "syfie" to jak najbardziej:) Masz rację:)
Pozdrawiam, Zbigniew Woźniak.

<a href="./redir/http://www.zwierzakolandia.pl">Zwierzakolandia - Sklep Zoologiczny</a>

Awatar użytkownika
kasia2005
Akwarysta
Posty: 541
Rejestracja: 2007-02-09, 13:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kasia ;-)
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: biala woda

Post autor: kasia2005 » 2007-03-31, 11:30

ZbigniewWoźniak pisze:Jak lubisz się paprać w "syfie" to jak najbardziej:) Masz rację:)
W jakim syfie ??płucząc w wodzie z akwa nie niszczę całej flory bakteryjnej :!: piszesz że trzeba na nią uważać a potem radzisz płukać gąbkę w wodzie zawierającej chlor , który właśnie te bakterie zabija . Ja mieszkam na Śląsku , widzisz tu woda często ma kolor mleka i posiada smak i zapach ! Jednym słowem nie nadaje się do niczego przed zagotowaniem .
Pierwsze przykazanie akwarysty: Nie będziesz nigdy wierzył sprzedawcy z zoologa
Drugie przykazanie: Sprzedawca w zoologu dopiero zaczyna mówić prawdę,
jak skuma, ze sie znasz!
pozdrawiam

ZbigniewWoźniak
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 2007-03-28, 18:54
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: biala woda

Post autor: ZbigniewWoźniak » 2007-03-31, 15:42

A ja mieszkam w Łodzi, i zawsze przepłukuję delikatnie gąbkę pod bieżącą wodą i akwaria funkcjonują mi bardzo dobrze. Ale napisałem Ci przecież wcześniej, że masz rację, że gąbkę powinno się płukać w wodzie którą spuszczasz z akwarium...
Pozdrawiam, Zbigniew Woźniak.

<a href="./redir/http://www.zwierzakolandia.pl">Zwierzakolandia - Sklep Zoologiczny</a>

ODPOWIEDZ