CHORA WELONKA!! PODEJRZEWAM PASOZYTY!! PROSZE O RADE I POMOC

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

zuczeka47
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2008-05-06, 15:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: An
Lokalizacja: skądinad

CHORA WELONKA!! PODEJRZEWAM PASOZYTY!! PROSZE O RADE I POMOC

Post autor: zuczeka47 » 2008-07-28, 20:22

WITAM, do niedawna posiadalam 2 welonki, jednak jedna z nich zachorowala- miala pasozyty na skrzelach i niestety zmarla :(
druga rybke poddalam zapobiegawczej kapieli w mfc. akwarium zdezynfekowalam i umylam. dokupilam 2male rybki i wszystkie byly bardzo zywe i radosne- nawet wczesniejsza rybka bardzo sie ozywila. jednak niepokoila mnie czerwona smuga kolo jednego z jej skrzeli. dzis zauwazylam u niej czerwone przebarwienia na skorze na grzbiecie i na welonie. niezwlocznie odlaczylam ja od reszty i podalam mfc. podejrzewam pasozyty na skorze, ktorymi jednak mogla sie zarazic od zmarlej rybki. czy mam racje? poza tymi objawami rybka zachowuje sie jak zwykle- normalnie i ma ogromny apetyt. co o tym sadzicie? czytalam, ze pasozyty moze wyleczyc mycopur- czy jest on skuteczny? a moze rybce dolega cos innego? prosze pomozcie, jesli mozecie. z gory bardzo Wam dziekuje...

[ Dodano: 2008-07-28, 20:26 ]
DODAJE ZDJECIA
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
danielek001
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: 2008-06-27, 21:53
Pojemność akwarium: 375
Imię: Daniel
Nazwisko: Majewski
Lokalizacja: Białystok

Re: CHORA WELONKA!! PODEJRZEWAM PASOZYTY!! PROSZE O RADE I POMOC

Post autor: danielek001 » 2008-07-28, 20:28

napisz coś o sprzęcie, akwarium , jak długo zbiornik dojrzewał po restarcie ,jakie masz inne ryby, jaka temp.

[ Dodano: 2008-07-28, 20:29 ]
widzę że to kula więc nie ma co dalej pytać

zuczeka47
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2008-05-06, 15:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: An
Lokalizacja: skądinad

Re: CHORA WELONKA!! PODEJRZEWAM PASOZYTY!! PROSZE O RADE I POMOC

Post autor: zuczeka47 » 2008-07-28, 20:30

MOZE TO POMOZE
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
danielek001
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: 2008-06-27, 21:53
Pojemność akwarium: 375
Imię: Daniel
Nazwisko: Majewski
Lokalizacja: Białystok

Re: CHORA WELONKA!! PODEJRZEWAM PASOZYTY!! PROSZE O RADE I POMOC

Post autor: danielek001 » 2008-07-28, 20:50

powiedz mi po co ty w ogóle zakładasz nowy post już 3 welonka ci zdycha na to samo, każdy post jaki zakładasz jest o chorobie. nie masz warunków do hodowania tych ryb i pogódź się z tym.

ps. najlepiej jak moderator zamknie ten bezsensowny post .

zuczeka47
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2008-05-06, 15:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: An
Lokalizacja: skądinad

Re: CHORA WELONKA!! PODEJRZEWAM PASOZYTY!! PROSZE O RADE I POMOC

Post autor: zuczeka47 » 2008-07-29, 09:47

owszem, padly mi wczesniej 2 rybki- ale akurat nie z mojej winy. byly zakupione w zlym sklepie- byly oslabione. a co poradze na to, ze zarazily kolejna rybke?? moja wina? ja chce jej pomoc... a najezdzanie na mnie nie pomoze ani jej ani mnie. wiec po co takie teksty? nie chcesz pomoc, to nie, moze ktos inny bedzie bardziej zyczliwy i udzieli mi rady
akwarium maja dobre- 80l, caly czas napowietrzanie i filtr. do jedzenia podaje im suchy pokarm w platkach i kulkach, choc dostawaly i groszek i robaki w galarecie ze sklepu akwarystycznego. czyszcze im akwarium sola ze sklepu akwa. podmieniam wode co tydzien odmulajac dno i stosujac srodki uzdatniajace i dezynfekujace. czy zle robie?? to wg Ciebie sa zle warunki dla ryb?? w akwa plywaja 3 welonki- jedna duza- ktora jest obecnie w innym zbiorniku i 2 nowe- male. po tym jak umylam i zdezynfekowalam akwa wlalam wode i dodalam uzdatniacz, bo przeciez gdzies musialam wpuscic te ryby. jakas godzine po umyciu trafily do zbiornika. temp obecnie wynosi 23st. cos jeszcze moge dodac?

[ Dodano: 2008-07-29, 09:51 ]
co do kuli- moze ty masz na specjalna okazje 10 zbiornikow, ja nie- duzy i kule. wiec chyba lepiej, ze przenioslam chora rybke na te kilka dni do kuli niz zeby miala zarazac inne. prawda? przez kilka dni nic sie nie stanie, skoro ludzie normalnie hoduja tak rybki. jesli zauwazyles, obok kuli stoi duze akwa, wiec nie insunuuj, ze mam zly zbiornik. rybka znajduje sie w kuli od wczoraj i pewnie posiedzi tam jeszcze kilka dni- dopoki sie nie wyleczy.

[ Dodano: 2008-07-29, 09:52 ]
wiec pomozesz mi ja uzdrowic czy bedziesz dalej na mnie najezdzac? propsze o rade, jesli znasz to i miales z tym do czynienia wczesniej, doradz mi, a ja uratuje rybke

Darti
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2008-07-28, 12:21
Pojemność akwarium: 40
Imię: Kasia
Lokalizacja: Z Białej

Re: CHORA WELONKA!! PODEJRZEWAM PASOZYTY!! PROSZE O RADE I POMOC

Post autor: Darti » 2008-07-29, 12:55

Zdaje mi się, że są to bakterie aeromonas, które wywołują erythrodermatitis, ale nie jestem pewna...

zuczeka47
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2008-05-06, 15:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: An
Lokalizacja: skądinad

Re: CHORA WELONKA!! PODEJRZEWAM PASOZYTY!! PROSZE O RADE I POMOC

Post autor: zuczeka47 » 2008-07-29, 16:19

po przeczytaniu objawow faktycznie moze to byc wczesne stadium tej choroby lub wiremii wiosennej. obie sa dosc podobne. oprocz leczenia baktopurem i cyprinopurem znacie moze jeszcze inne sposoby leczenia tych chorob? moja rybka ma plamy... nie chce dopuscic w ogole, a by zamienily sie we wrzody. prosze, pomozcie, a Tobie Datri dziekuje za podpowiedz- milo, ze ktos chce pomoc, dziekuje

Awatar użytkownika
danielek001
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: 2008-06-27, 21:53
Pojemność akwarium: 375
Imię: Daniel
Nazwisko: Majewski
Lokalizacja: Białystok

Re: CHORA WELONKA!! PODEJRZEWAM PASOZYTY!! PROSZE O RADE I POMOC

Post autor: danielek001 » 2008-07-29, 18:12

zuczeka47 pisze:a co poradze na to, ze zarazily kolejna rybke
skoro jakieś rybki ci zdechły a ta się niby zaraziła tą samą chorobą to już wiesz jaka to choroba leczenie też było podawane w poprzednich postach.

[ Dodano: 2008-07-29, 18:14 ]
zuczeka47,
napisała również mi prywatną wiadomość o treści :
szukasz problemu :cenzura: ? jak nie pomagasz zamknij :cenzura: :cenzura: .

[ Dodano: 2008-07-29, 18:28 ]
napisała to 40 minut po napisaniu tego na forum

zuczeka47 pisze:wiec pomozesz mi ja uzdrowic czy bedziesz dalej na mnie najezdzac? propsze o rade, jesli znasz to i miales z tym do czynienia wczesniej, doradz mi, a ja uratuje rybke
mam nadzieję że nikt ci nie pomoże, a rybka i tak pewnie zdechnie i pewnie na tamtym świecie będzie jej lepiej niż u ciebie. trzymasz ją w za małym akwarium wody pewnie nie podmieniasz temperatura pewnie 26 stopni, filtr myjesz pod kranem pewnie jeszcze z płynem do naczyń

piszesz że akwarium umyłaś i zalałaś od nowa pewnie wodą z kranu i tego samego dnia wpuściłaś ryby

i jeszcze się dziwisz że ryby ci zdychają

[ Dodano: 2008-07-29, 18:31 ]
z mojej strony proponuję :offtopic:
Ostatnio zmieniony 2008-07-30, 00:52 przez danielek001, łącznie zmieniany 1 raz.

zuczeka47
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2008-05-06, 15:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: An
Lokalizacja: skądinad

Re: CHORA WELONKA!! PODEJRZEWAM PASOZYTY!! PROSZE O RADE I POMOC

Post autor: zuczeka47 » 2008-07-29, 20:39

ty chyba jestes slepy albo nie potrafisz czytac analfabeto!! na matematyce tez sie nie znasz, bo 23 to nie 26!! ale widac ty masz swoj wlasny swiat i :cenzura: wiesz o reszcie. zycze ci aby i tobie kiedys ktos odmowil pomocy. a tak poza tym :cenzura: sie

[ Dodano: 2008-07-29, 20:59 ]
maol: OCENZUROWANO ZE WZGLĘDU NA WYJĄTKOWO NIEZGODNE Z TEMETYKĄ FORUM TREŚCI[/size]
Ostatnio zmieniony 2008-07-31, 08:53 przez zuczeka47, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: CHORA WELONKA!! PODEJRZEWAM PASOZYTY!! PROSZE O RADE I POMOC

Post autor: maol » 2008-07-29, 21:09

Konczymy. Ostrzeżeniami też.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Zablokowany