Witam

Jesteś nowy ? Napisz nam coś o sobie ;)

Moderator: ModTeam

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Witam

Post autor: Slanter » 2007-02-25, 10:37

Sporo juz tu pisalem a jeszcze nie mialem szansy sie przedstawic. Juz to robie. Bede znany jako Slanter. Jesli naprawde musisz wiedziec jak mam na ime to powiem Ci na osobnosci :lol:

Witam wszystkich!
Akwarystyka zajmuje sie od 12 lat. Moja glowna pasja to akwaria roslinne. majac wiele spraw na glowie zarzucilem hodowanie roslin na dwa lata ale pol roku temu zdecydowalem sie powrocic do tego hobby z pelnym entuzjazmem. Obecnie mam jedno 480 litrowe akwarium (zdjecia w galerii) ktore jest domem dla moich dyskowcow. Zbiornik oswietlony jest 390 wattami z 6 CF lamp o temperaturze 8000K. Nawoze go CO2 z 5 kilogramowej butli. Gaz rozpuszczany jest w wodzie za pomoca zewnetrznego reaktora ktory zainstalowany jest na linii wychodzacej filtra kanistrowego. Parametry wody to:
kh=0
gh=3
ph=6.0
NO3=10 mg/L
PO4=1mg/L

Do nawozenia stusuje KNO3 (azotan potasu), KH2PO4 nie znam polskiej nazwy chyba fosforan potasu oraz komercjalne nawozy: Flourish firmy Seachem i Flourish Iron rowniez tej firmy. Do zmiekczania wody uzywam filtru RO. Wode nastepnie wzbogacam wapniem z CaSO4 i magnezem z MgSO4 w proporcji 4:1 by uzyskac gh=3. Podloze to komercjalnie kupiony czarny zwir do roslin. Uff...duzo info.

Jak juz gdzie indziej wspomnialem; za jakies dwa tygodnie zamierzam zalozyc kolejny zbiornik roslinny. Tym razem jednak caly przebieg od zalozenia do obserwacji postaram sie dokumentowac zdjeciami i opisami tego co robie. Moze komus sie to na co przyda.

No nic to tyle.

koki
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-23, 22:54
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: koki » 2007-04-09, 17:31

witam serdecznie
Witam [you]

ODPOWIEDZ