paletki brak apetytu

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

esprimo
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2008-05-11, 16:50
Pojemność akwarium: 245
Imię: Bart
Lokalizacja: Wawa

paletki brak apetytu

Post autor: esprimo » 2008-10-09, 17:08

witam, 4 miesiące bawiłem się z parameterami wody aby były idealne dla paletek
Zbiornik 250l, 07W/l,

PH-7,0
KH - 3
GH - 12
temp. 28
Kupiłem dwie paletki, jedna z nich nic nie je od 10-14 dni - to widać - wklęsły brzuch, poza tym zadnych innych oznak - normalnie pływają, druga normalnie przyjmuje pokarm. Paletki mają 4 m-ce - dosyc spore. Czy może to być spowodowane że są tylkko dwie? - czy może dać im (a właściwie jednej) czas na przystosowanie się (są dwa tygodnie w akwarium).
Pokarm suchy, a nawet 3 specjalne dla paletek.
Czy dokupić jeszcze ze 3 sztuki? ( tym wolałbym jeszcze z m-c poczekać ).

Awatar użytkownika
Zbyszek17
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 2008-08-08, 22:42
Pojemność akwarium: 180
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Łódź

Re: paletki brak apetytu

Post autor: Zbyszek17 » 2008-10-09, 17:48

Na samym suchym pokarmie paletki długo Ci nie pociągną . W ten sposób możesz zagłodzić je na śmierć . Nie przyjmowanie pokarmu może oznaczać zaawansowaną chorobę / nicienie, wiciowce / lub paletki nie są przyzwyczajone do takiego żywienia i nie będą przyjmowały pokarmu . Suchy pokarm to najwyżej jakieś dodatki do żywienia . Porozmawiaj z kolegami lub poczytaj na forum o żywieniu tych pięknych ryb .

Awatar użytkownika
macio
Przyjaciel forum
Posty: 1027
Rejestracja: 2008-01-21, 22:30
Pojemność akwarium: 72
Imię: Maciek
Lokalizacja: Sztabin
Kontakt:

Re: paletki brak apetytu

Post autor: macio » 2008-10-09, 17:50

esprimo pisze:Czy może to być spowodowane że są tylkko dwie? - czy może dać im (a właściwie jednej) czas na przystosowanie się (są dwa tygodnie w akwarium).
Ja na twoim miejscu pędził bym do sklepu po jeszcze 2szt (3 bym nie kupił bo żyją w parach a jak by było 5 to ta jedna została by odepchnięta) Wg mnie to właśnie tym ze jest ich mało w końcu np neonków nie kupiłbyś 2szt bo by się źle czuły co nie?

[ Dodano: 2008-10-09, 18:03 ]
NO i oczwyście zapomniałem właśnie dodać o żywieniu :/ serce itp też muszą być w jadłospisie :)
Teraz kostka ;D

esprimo
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2008-05-11, 16:50
Pojemność akwarium: 245
Imię: Bart
Lokalizacja: Wawa

Re: paletki brak apetytu

Post autor: esprimo » 2008-10-09, 22:13

zauważyłem również że płetwy boczne, oraz tylna ciemnieją - były przezroczyste, teraz sa lekko "przyciemnione. Czy to normalne?

Odnośnie serca wołowego- kiedyś kupowałem dla skalarów zamrożone - ścierałem na tarce i wrzucałem do wody - o tem pokarm chodzi?
czy karmić żywym pokarmem? Może brak apetytu to kwestia aklimatyzacji?

[ Dodano: 2008-10-11, 19:51 ]
idąc za radą zwiększyłem liczbę do 4 sztuk i kupiłem szklarkę. Jednak ilos paletek jest bardzo ważna - 4 tojeszcze mało ale jest o niebo lepiej. wszystkie jedzą, pływają.
dzięki za pomoc.

Maksior
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2008-06-16, 00:22
Pojemność akwarium: 216
Imię: Maksym
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: paletki brak apetytu

Post autor: Maksior » 2008-10-13, 22:25

macio pisze:
Ja na twoim miejscu pędził bym do sklepu po jeszcze 2szt (3 bym nie kupił bo żyją w parach a jak by było 5 to ta jedna została by odepchnięta) Wg mnie to właśnie tym ze jest ich mało w końcu np neonków nie kupiłbyś 2szt bo by się źle czuły co nie?
A to widac że masz niezłych informatorów.... bo ja np trzymam 5 paletek brat trzymał 5 sztuk i było ok.... poza tym pierwsze słysze że paletki trzyma sie ,,parami'' paletki w ogólnym trzyma sie w stadzie i tak ma być....
216l
5 paletek 3 blue turkusy i 2 red turkus
2 bocje wspaniałe

Nie gadaj z głupkiem bo ściągnie Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem

ODPOWIEDZ