Witam

Jesteś nowy ? Napisz nam coś o sobie ;)

Moderator: ModTeam

wassermann
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2008-11-11, 21:42
Pojemność akwarium: 500
Imię: Marek
Lokalizacja: Europa

Witam

Post autor: wassermann » 2008-11-11, 22:37

Nazywam sie Marek . Akwarystyka zajmuje sie od dziecka , obecnie posiadam zbiornik 500l + Sump .Jest to zbiornik z pyszczakami .
Filtracja w moim zbiorniku to ; Zeolith Filtr(Zeolith), PO4 Filtr , Filtr(wegiel aktywny) Wata .
Obrobka wody - RO/DI + Malawi sol (tropicMarin)+ Soda
Do filtra Zeolith dozuje bakterie co 14 dni , wklad wymieniam co 7 tygodni ( nie mam problemow z No3 ani tez z PO4 ) tym samym nie mam problemow z glonami .
Pozwole sobie przestawic kika zdjec mojego zbiornika , jak zauwazycie napewno jest to troche inny zbiornik malawi niz normalne . Na dnie zbiornika jest piasek stosowany w morskich akwariach , poza tym uzylem tez skalki rafowej . Moje pyszczaki czuje sie dobrze (fotki w galeri)

pozdr...
Ostatnio zmieniony 2008-11-11, 23:20 przez wassermann, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
macio
Przyjaciel forum
Posty: 1027
Rejestracja: 2008-01-21, 22:30
Pojemność akwarium: 72
Imię: Maciek
Lokalizacja: Sztabin
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: macio » 2008-11-11, 22:41

wassermann pisze:Na dnie zbiornika jest piasek stosowany w morskich akwariach
Jak to? Do malawi użyłeś żywego piachu? A ogólnie pysie ładne, akwa też niczego sobie :)
Teraz kostka ;D

wassermann
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2008-11-11, 21:42
Pojemność akwarium: 500
Imię: Marek
Lokalizacja: Europa

Re: Witam

Post autor: wassermann » 2008-11-11, 22:46

Ano taki maly "patent" ...wymoczylem go porzadnie w osmozie kilka dni , ale byl "zywy " dokladnie do morskiego baniaka , z tym ze swietnie sprawuje swoje zadanie w slodkim , a pyszczaki go uwielbiaja , bez przerwy go miela w pyszczkach , tym samym go ciagle zraszaja ( i oto chodzi )

pozdr...
Ostatnio zmieniony 2008-11-14, 16:10 przez wassermann, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
macio
Przyjaciel forum
Posty: 1027
Rejestracja: 2008-01-21, 22:30
Pojemność akwarium: 72
Imię: Maciek
Lokalizacja: Sztabin
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: macio » 2008-11-11, 22:56

wassermann pisze:Ano taki maly "patent" ...wymoczylem go porzadnie w osmozie kilka dni , ale byl "zywy " dokladnie do morskiego baniaka , z tym ze swietnie sprawuje swoje zadanie w slodkim , a pyszczaki go uwielbiaja , bez przerwy go miela w pyszczkach , tym samym go ciagle zruszaja ( i oto chodzi )
Nie obraź się ale wg mnie to jest (już było) marnostrastwo :/ 9kilo żywego piachu kosztuje aż 150zł (tego lepszego) A zwykłego piachu kwarcowego pewno z 27 max. Nie żebym się wtrącał w czyjeś akwa ( :] ) tylko tak mówię :)
Teraz kostka ;D

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Witam

Post autor: marthinez » 2008-11-11, 23:02

wassermann, witaj. ;)
Umieść swoje akwa wraz z opisem w dziale "Galeria". :)
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

wassermann
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2008-11-11, 21:42
Pojemność akwarium: 500
Imię: Marek
Lokalizacja: Europa

Re: Witam

Post autor: wassermann » 2008-11-11, 23:17

ok , chetnie na tym forum ;)

[ Dodano: 2008-11-11, 22:23 ]
macio pisze:
wassermann pisze:Ano taki maly "patent" ...wymoczylem go porzadnie w osmozie kilka dni , ale byl "zywy " dokladnie do morskiego baniaka , z tym ze swietnie sprawuje swoje zadanie w slodkim , a pyszczaki go uwielbiaja , bez przerwy go miela w pyszczkach , tym samym go ciagle zruszaja ( i oto chodzi )
Nie obraź się ale wg mnie to jest (już było) marnostrastwo :/ 9kilo żywego piachu kosztuje aż 150zł (tego lepszego) A zwykłego piachu kwarcowego pewno z 27 max. Nie żebym się wtrącał w czyjeś akwa ( :] ) tylko tak mówię :)
Zalezy jak na to patrzec :-) nie mam problemow z alkalicznoscia wody i w sumie zauwazam same plusy . Poza tym fakt , ten piasek w Posce jest dwa razy drozszy :/

ODPOWIEDZ