Śmieszne pytanie

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Marshall
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-22, 21:21
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: WOLBROM
Kontakt:

Śmieszne pytanie

Post autor: Marshall » 2007-01-28, 23:43

Chciałbym zadać dość śmieszne i nietypowe pytanie ( być może że na tym forum pojawiło się już to pytanie ale nie chce mi się szukać :oops: ).Moje pytanie brzmi:

Czy waszym zdaniem rybki mają jakieś uczucia, czy potrafią rozpoznać swojego właściciela , czy muzyka szkodzi rybkom ( niektóre mogą lubieć techno a inne muzyke klasyczną :mrgreen: )

Pytanie zadaje z czystej ciekawości.Nurtowało mnie ono już od jakiegoś czasu ale nie miałem z kim o tym pogadać :-D
ArSeNaL LoNdYn --> GuNnErS

Awatar użytkownika
Potamotrygon
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-24, 21:22
Pojemność akwarium: 240
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gorzów

Re: Śmieszne pytanie

Post autor: Potamotrygon » 2007-01-29, 00:53

Muzyka to fale o ruznym natężeniu. Bas powoduje mocne wibracje comoże płoszyć ryby i powodować to że będą blade - non stop w stresie, i przez to podatne na choroby.
Moja bocja gdy widzi że zbliżam się do akwa zaczyna pływać i podąża za mną jesli hodze w koło akwa. Może to tylko instynk bo wie ze jak ktoś przychodzi to dostanie jedzenie. ale reaguje tak tylko na mnie. Mam również aksolota meksykańskiego - nie jest to ryba tylko płaz ale gdy sprżatam w jego akwarium wchodzi mi na ręke i nie atakuje mnie a wszystko co włoże do akwa także pace znajomych ;-) stają się jego ofiarą ;p A to pukanie w szybki? To chyba jakiś instynk bo często nauczy się ryby że gdy poka się w szybe akwa i sypie karme to jedzą po jakimś czasie pukasz w szybki a tybki zaczynają pływać w okolicach twojej ręki bo myślą że znów dostaną jeśc. Razem z sąsiadem nauczyliśmy karpie koi w naszym oczku, podejmować pokarm z ręki ale przez to zabił je kot... ale jak się o tym dowiedziałem...po prostu kota już nie ma. A jak jakiś sie pojawia to wiatrówka w pogotowiu.
Pterophyllum scalare, Platydoras costatus, Ancistrus dolichopterus, Glyptoperichthys gibbiceps

Awatar użytkownika
Qba-rzeszów
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 2007-01-27, 00:55
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Śmieszne pytanie

Post autor: Qba-rzeszów » 2007-01-29, 04:17

głupi przykład echo sondy, dzwięk się w wodzie roznosi o wiele bardziej niż w wpowietrzu, pukanie w szybke może powodować przyjemne lub negatwne uczucia wśród rybek (popukaj od wewnętrznej strony akwarium - nie polecam) moje pięlegnice reagują na właczenie flory - wtedy daję im jeść , więc coś musi być w tym ((((:
Qba

Awatar użytkownika
Akasha
Stały bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 2007-01-26, 18:03
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Śmieszne pytanie

Post autor: Akasha » 2007-01-30, 18:17

Niektóre gatunki podobno rozpoznają swojego właściciela a właściwie to karmiącego podobno paszczaki ale nie wiem na pewno bo ich nie mam. A do najbardziej inteligentnych ryb zaliczają sie ryby morskie a dokładniej błazenki podobno są bardzo przebiegłe i cwane potrafią doprowadzić do śmierci głodowej ukwiały i nie tylko kradnąc podawny im pokarm, tak że właściciel o tym nie wie przynajmniej nie odrazu.

Awatar użytkownika
Romeo
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-19, 13:57
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Śmieszne pytanie

Post autor: Romeo » 2007-03-21, 17:14

Z tego co zauwarzylem to ryby potrafiam rozpoznac wlasciciela :-) jesli chodzi o muzyke to slucham czesto rocka itp i najwyrazniej im to nie przeszkadza :-)
Romeo

Marian
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 2006-11-27, 19:31
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bialystok

Re: Śmieszne pytanie

Post autor: Marian » 2007-03-21, 19:39

może nie tyle ryby rozpoznają właściciela co zachowanie osoby przy akwarium, np. ukucnięcie z czymś w ręku w celu karmienia ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Śmieszne pytanie

Post autor: Doma » 2007-04-01, 19:16

Moje ryby nie uciekają na mój widok a na moich rodziców tak, a na widok mojej świnki morskiej to tza zwiewają że aż sie kurzy. Ja im daję papu no i się przezwyczaiły że jak mnie widzą to dostaną jedźenie bo ja siedzę przed akwa żeby sobie popatrzeć to też im wrzucę jakiegoś smakołyka i można powiedzieć że jak tylko wejdę do pokoju to podpływalą do przedniej szyby i pokazują swoje kolory w pełnej okazałości. Fajnie, no nie ?

Awatar użytkownika
martyna
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 2006-11-20, 21:48
Pojemność akwarium: 60
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Śmieszne pytanie

Post autor: martyna » 2007-04-02, 10:48

Jak ja trzymam coś w ręce, to moje rybki podpływają do przedniej szyby i czekają na pokarm :-) . Zazwyczaj pukam przy tym dwa razy w szybkę.
Pozdrawiam,
Martyna

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Śmieszne pytanie

Post autor: D4ni3l » 2007-04-16, 12:54

Ja mam czesto muzyke bardzo glosno i szafka sie cala trzesie. Rybki wygladaja na spokojne, lecz pytanie: Czy akwarium nie peknie od tych drgan ?.
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

ODPOWIEDZ