BŁĘDNE OPRAWKI!!!

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

BŁĘDNE OPRAWKI!!!

Post autor: matrix82 » 2008-12-06, 19:23

A więc nie wiem czy ten temat był już czy nie (nie znalazłem w szukajce) chcę OSTRZEC wszystkich którzy mają do czynienia z oprawkami bryzgoszczelnymi. Chodzi mi tu o oprawki takie co nie montuje sie nimi do podłoża. O tuż kupiłem zestaw 1x24w T5 i świetlówkę Plant Grow 42zl. Podłączyłem tak jak na leży a tu? KUPA Przez tych FRAJERÓW którzy robią oprawki o mało bym nie spalił albo świetlówki albo statecznika ,czemu? Lajki łączą sobie kabelki w oprawach jak chcą na zmiane prawa dziurka niebieski kabelek ,następna ,prawa dziurka brązowy kabelek. I tu OSTRZEGAM aby każdy sprawdzał te połączenia ,żeby potem nie płakać za spalony starter lub świetlówkę.
Obrazek

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: BŁĘDNE OPRAWKI!!!

Post autor: oleq_30 » 2008-12-07, 00:35

matrix82, świetlówka starter i statecznik chodzą na prądzie przemiennym i nie ma tu znaczenia kabelek brązowy czarny i niebieski
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: BŁĘDNE OPRAWKI!!!

Post autor: marthinez » 2008-12-07, 10:44

I nie wiem jak można coś spalić myląc te kolory?
matrix82, spaliłeś coś, jak na początku źle podłączyłeś?
matrix82 pisze:Przez tych FRAJERÓW którzy robią oprawki o mało bym nie spalił albo świetlówki albo statecznika ,czemu? Lajki łączą sobie kabelki w oprawach jak chcą na zmiane prawa dziurka niebieski kabelek ,następna ,prawa dziurka brązowy kabelek.
Zanim kogoś obsmarujesz zastanów się bardziej, a jak już kogoś ostrzegasz to pokaż przynajmniej przed czym (foto).
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: BŁĘDNE OPRAWKI!!!

Post autor: matrix82 » 2008-12-07, 12:35

Mogę się założyc ze jak bym inaczej podpioł kabelki to by nie świeciło:P
Obrazek

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: BŁĘDNE OPRAWKI!!!

Post autor: marthinez » 2008-12-07, 13:22

matrix82 pisze:Mogę się założyc ze jak bym inaczej podpioł kabelki to by nie świeciło:P
I nie spaliło by sie.

Jeżeli coś podłączysz odwrotnie i nie świeci to próbujesz inaczej.
Proste.
Nic się nie spali. Tym bardziej przy stateczniku elektronicznym i świetlówce T5.

Nie Ty pierwszy podłączasz takie świetlówki i nie pierwszy podłączyłeś je źle, ale pierwszy zjechałeś producenta za co?
Za swoja niewiedzę.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

szalinski_2005
Akwarysta
Posty: 736
Rejestracja: 2007-06-06, 22:34
Pojemność akwarium: 85
Imię: Piotr
Lokalizacja: gorlice
Kontakt:

Re: BŁĘDNE OPRAWKI!!!

Post autor: szalinski_2005 » 2008-12-07, 13:42

jeżeli się nie wie jak coś podpiąć lub ma się jakieś wątpliwości to nie należy samemu próbować bo właśnie tak się to kończy
marthinez pisze:Nie Ty pierwszy podłączasz takie świetlówki i nie pierwszy podłączyłeś je źle, ale pierwszy zjechałeś producenta za co?
Za swoja niewiedzę.
dokładnie tak
dodam jeszcze że takie podpięcia nie robi się pochopnie według jakiś kolorów czyta się schemat i wg, niego się podpina
miłego dnia :)

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: BŁĘDNE OPRAWKI!!!

Post autor: matrix82 » 2008-12-07, 20:39

OK ok ja osobiście podpinałem według schematu i nie świeciło. Przecież mogli by robić jednakowo co nie? A ja miałem elektryczny i T5 ,a jak ktoś trafi z takim czymś z dławikiem i T8? Ogólnie to świadczy o firmie. A jak tak to poco są te kolory co? Przecież kabelki mogły by być jednolite ,nawet łatwiej by było.

A cha i jeszcze jedno , na schemacie wyraźnie jest pokazane lewa dziurka (oprawki) do tego gniazdka. No i jak bym miał wszystkie jednakowe tobym wiedział ze np.lewa to niebieski a prawa to brązowy.
Obrazek

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: BŁĘDNE OPRAWKI!!!

Post autor: marthinez » 2008-12-07, 20:57

matrix82 pisze:OK ok ja osobiście podpinałem według schematu i nie świeciło.
Chciałbym zobaczyć schemat z kolorami kabelków. Powiem szczerze, że jeszcze takiego nie widziałem.
matrix82 pisze:Przecież mogli by robić jednakowo co nie?
Pewnie, że mogli, ale to nie robi różnicy. Jakby wszystkie były przykładowo niebieskie, miałbyś pretensje, że producent nie oznakował kolorem.
matrix82 pisze:A ja miałem elektryczny i T5 ,a jak ktoś trafi z takim czymś z dławikiem i T8?
Ze standardowym jest jeszcze prościej tak jak napisał:
oleq_30 pisze:świetlówka starter i statecznik chodzą na prądzie przemiennym i nie ma tu znaczenia kabelek brązowy czarny i niebieski
matrix82 pisze:A jak tak to poco są te kolory co?
Producent stosuje standardowe wiązki kabli. Po prostu takie ma na taśmie produkcyjnej. Jeżeli kolory miały by znaczenie było by to zrobione tak, jak trzeba. Uwierz w to.
matrix82 pisze:A cha i jeszcze jedno , na schemacie wyraźnie jest pokazane lewa dziurka (oprawki) do tego gniazdka. No i jak bym miał wszystkie jednakowe tobym wiedział ze np.lewa to niebieski a prawa to brązowy.
No właśnie na schemacie. Jest opisane, która "końcówka" do której "dziurki" i tyle . Nic pewnie nie ma o kolorach.

Naprawdę do tej pory chyba tylko Ty masz taki problem.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: BŁĘDNE OPRAWKI!!!

Post autor: matrix82 » 2008-12-07, 21:26

No właśnie kolory są po to by wiedzieć który kabelek do której dziurki.
Ale dobra i tak was nie przekonam :) Do usunięcia.:P
Obrazek

ODPOWIEDZ