Akwarium wassermann 500l

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

wassermann
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2008-11-11, 21:42
Pojemność akwarium: 500
Imię: Marek
Lokalizacja: Europa

Re: Akwarium wassermann 500l

Post autor: wassermann » 2008-12-15, 16:42

he he , ...wiesz nawet z najlepszej lustrzanki zdjecia wyskakuja takie sobie , kontrast , czasami glebie czy tez ostrosc nalezy poprawic , jesli chodzi o kolory , to moja lustrzanka mnie raczj nie klamie i za to ja lubie ;)

"Podejrzec zdjecie" ... napewno masz na mysli odczytac EXIF ..., mozna go tez usunac calkowicie ze zdjecia i wtedy juz nic nie mozna odczytac , a jesli go nie usuwamy to zanczy ze nie mamy nic do ukrycia i mozna sobie wtedy wlasnie odczytac EXIF ;)

Zastanawia mnie tez , jesli juz ktos modyfikuje zdjecia w programie , przypuscmy CS3 czy innym , ciekawi mnie w jakim celu to robi (?) ..mozliwe ze usuwa ze zdjecia zbedne szczegoly , naprzykald placzace sie gdzies tam pletwy czy ogonki innych rybek ktorym udalo sie nadplynac w miedzy czasie podczas robienia zdjec i przez to psuja ich wyglad , .. uwazam to jednak za sluszne i genialne rozwiazanie .

Napewno sa tez tacy , ktorzy lubia sie bawic takimi programami i maja tez na to czas i ze slonia probuja zrobic rybe czy inne tam ....no ale w sumie tez po to sa tego typu programy , mozna im sie w to bawic .

Obrazek

Obrazek



Ps; Baniak zarosl okropnie ;) doslownie tyle glonidel ze w gumowcach musialem wejsc do srodka i go czyscic ..hihi :rotfl:
Zanim zaczniesz ze mna dyskusje , pokaz swoje akwarium .
Obrazek

Tofifi

Re: Akwarium wassermann 500l

Post autor: Tofifi » 2008-12-15, 20:57

wassermann pisze:gumowcach musialem wejsc
gumowcy to jest to czarne gumaki :hyhy: :D ale poważnie to jak ty to czyścisz? jak to sie robi przy 500L?

i tu pokazane jest jak wielka jest różnica fotek przed obróbką i po niej :rotfl: szok co?
Ja tam wole brzydsze ale realne zdjęcia bo nie jestem hipokrytą :D

wassermann
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2008-11-11, 21:42
Pojemność akwarium: 500
Imię: Marek
Lokalizacja: Europa

Re: Akwarium wassermann 500l

Post autor: wassermann » 2008-12-15, 21:20

Jesli kompresje zdjecia , podciagniecie kontrastu i ostrosci mozna nazwac jakas tam specjalna obrobka to niech tak pozostanie , ci co fotografuja wiedza ze jest to normalne i sluszne .

I w zasadzie zrobienie ladnego zdjecia samym aparatem jest trudne , bo niestety zdjecie ktoro "wyskoczy" z samej lustrzanki bez obrobki nigdy nie odda tego co widzi ludzkie oko , chyba ze ma sie jakis niewiem jaki super obiektyw z puszka w ktorej siedzi matryca 21 mln megapixel`i to pewnie tak , wtedy obrobka moze okazac sie zbedna :] I wreszcie nalezy tez wziac pod uwage swiatlo , ktorego w akwarium nie ma duzo , a rybce nieda sie niestety zrobic zdjecia z ISO 200 i czasem naswietlania 15 sekund :0 o lampie blyskowej nie ma mowy , takze czy tak naprawde obrobka zdjecia i pokazanie jak najbardziej realnego wygladem akwarium jest zle ? .... odpowiedz pozostawiam wam samym ;)
Zrobienie ladnego zdjecia i oddanie tego co widzi ludzkie oko jest trudna dosyc sztuka a z ta "obrobka " to nie jest do konca tak , jak sie tam komus wydaje ...no ale forum zaczyna nam sie powoli zmieniac w fotograficzne a chyba nie z ta mysla powstalo ;)

pozdr...

Ps; Jedyne co czyszcze w akwarum to przednia szyba , ktora zachodzi lekko zielonkawym nalotem , czyszcze ja raz na trzy tygodnie magnesem "plywakowym "

[ Dodano: 2008-12-16, 11:32 ]
Moze to rozwieje niektorym troski ;) dzisiejsze zdjecia przy dodatkowym oswietleniu zbiornika (nawet za ostrym bo kolory leko uciekly ) ( A - oryginal , B - obrobiona , podciagniety lekko kontrast i ostrosc )

A

Obrazek

B

Obrazek

Mozna tez "wyciaganc " nieco wiecej kontrastu ze zdjecia , wtedy zdjecie jest ladne i odzwierciedla to co w realu , tyle ze to sa wszysto tylko zdjecia , najlepiej akwarium wyglada jak sie go zobaczy naocznie .

Obrazek

pozdr...
Ostatnio zmieniony 2008-12-16, 13:33 przez wassermann, łącznie zmieniany 3 razy.
Zanim zaczniesz ze mna dyskusje , pokaz swoje akwarium .
Obrazek

szalinski_2005
Akwarysta
Posty: 736
Rejestracja: 2007-06-06, 22:34
Pojemność akwarium: 85
Imię: Piotr
Lokalizacja: gorlice
Kontakt:

Re: Akwarium wassermann 500l

Post autor: szalinski_2005 » 2008-12-16, 13:26

wassermann pisze:I w zasadzie zrobienie ladnego zdjecia samym aparatem jest trudne
dodam b. trudne ja osobiście jak robię zdjęcia to ok 30 pstryknięć i wybieram jedno i to nie jestem zadowolony dlatego ukłony wassermann, za takiej jakości zdjęcia
wassermann pisze:no ale forum zaczyna nam sie powoli zmieniac w fotograficzne a chyba nie z ta mysla powstalo ;)
czasem i taki temat jest potrzebny jestem całkiem za tym żeby się rozwiną bo nie tylko ja ale i wielu z nas na forum boryka się z robieniem zdjęć akw. może coś się nauczymy ;)
miłego dnia :)

wassermann
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2008-11-11, 21:42
Pojemność akwarium: 500
Imię: Marek
Lokalizacja: Europa

Re: Akwarium wassermann 500l

Post autor: wassermann » 2008-12-16, 13:29

najgorsze jest to ze te ryby sa strasznie zywe i szybko zwiewaja , to jest glowny problem zrobienia tez ostrego zdjecia , no i musze sie czasami ratowac obrobka a juz z kadrem to pozal sie boze :/

Ps; Szalinski podoba mi sie ten Twoj "holender" - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... e73b8.html

pozdrawiam
Zanim zaczniesz ze mna dyskusje , pokaz swoje akwarium .
Obrazek

ODPOWIEDZ