Inne 112l

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Kazio
Akwarysta
Posty: 599
Rejestracja: 2007-07-07, 12:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kazio
Lokalizacja: Białystok/Wrocław

Re: Inne 112l

Post autor: Kazio » 2008-12-26, 15:29

One są wyczepiste . Kolorystycznie i z zachowania kolor mają zielono-niebiesko-czarny ciężko określić w zależności od nastroju i zdrowia mienia się tymi kolorami. Płetwy są czarne brzuszna i ogonowa maja końcówki czerwone
Twórca wielu złotych ciach. Przynajmniej jest wesoło ;]

Aktualnie akwarysta w uśpieniu... przyczajony tygrys czeka na miejsce i sposobność postawienia baniaka. Z nadzieją na zdobycz większą niż 200l

koniucorso
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 2008-12-10, 13:52
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Łorsoł

Re: Inne 112l

Post autor: koniucorso » 2008-12-29, 14:30

Witam,
Sąsiad doniósł mi właśnie jeszcze 2 Neritiny, w sumie są cztery, czy to nie będzie za dużo?
Gwoli wyjaśnienia, to Prętniki będą dopiero po Nowym Roku(wziąłem sobie do serca żeby rybki wprowadzać powoli). A propos, w zbiorniku są 2 kamienie, sztuczny statek i skałka(oprócz roślin oczywiście) tak że chyba wystarczy ślimakom jedzonka(glony itp.)?
Może jeszcze mi się uda wpuścić pięć "wisienek" ale nie wiem czy to nie za szybko.
Dziś stuknął szesnasty dzień odkąd zbiornik został napełniony wodą, a zamieszkały jest przez 5 Danio i 4 Neritiny, pierwsze rybki były wpuszczone po chyba 8 dniach od chwili kiedy w akwa znalazła się woda i 6 dni od kiedy został "zalesiony", został też "zabakteriowany" :)
Zauważyłem brunatne narośla na tle, kamieniach i roślinach(gdzieś wyczytałem że to okrzemki) ale ślimaki bardzo ładnie sobie z nimi radzą, chyba generalnie wszystko przebiega ok.?

Raperzu
Akwarysta
Posty: 568
Rejestracja: 2007-12-28, 18:41
Pojemność akwarium: 375
Imię: Pawel
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: Inne 112l

Post autor: Raperzu » 2008-12-30, 12:30

Zbiornik zarybiaj stopniowo,jeśli zauważysz jakieś niedobory na roślinach zaczynaj podawać nawozy, zaczynając od małych dawek

koniucorso
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 2008-12-10, 13:52
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Łorsoł

Re: Inne 112l

Post autor: koniucorso » 2009-01-05, 11:26

Witam,
W akwarium znalazły się dwie krewetki filtrujące i trzy amano.
Natomiast kolega doradził mi, by wpuścić jeszcze cztery neritiny i 2x gurami całujące.
Wydaje mi się, że to trochę za duże ryby do takiego zbiornika, a co do ślimaków to chyba sobie nie do końca dają radę i zastanawiam się czy go nie posłuchać.
Prętników karłowatych nie było jeszcze w sklepie, tak że sprawa się trochę odwlecze,
Zastanawiałeś się nad razborami? Espei lub hengeli?
- byłem z dzieckiem w zoologu i niestety nie wzbudziły jego entuzjazmu :( , szkoda bo rzeczywiście fajnie wyglądają.
Pozdrawiam i czekam na rady :)

Awatar użytkownika
Bohdan
Przyjaciel forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2008-05-21, 21:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bohdan
Nazwisko: Jazda Polska PL
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Inne 112l

Post autor: Bohdan » 2009-01-05, 12:58

koniucorso pisze:2x gurami całujące.
Broń Cie "Panie Boże"!

koniucorso
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 2008-12-10, 13:52
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Łorsoł

Re: Inne 112l

Post autor: koniucorso » 2009-01-05, 14:28

Tak też mi się wydawało, podobno te gurami dorastają do dwudziestu paru centymetrów.

[ Dodano: 2009-01-12, 13:03 ]
Witam,
W akwarium pojawiły się w dużej ilości brunatne narośla, takie jakby glony, a na roślinach takie jakby nitki :( .
Prosiłbym o podpowiedź, co to może być i ewentualnie co z tym zrobić :)
Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-01-13, 15:45 ]
Stało się...
Niestety w akwa pojawiły się krasnorosty :( .
Po przejrzeniu forum, zamierzam zmniejszyć ruch wody, częściej wymieniac wodę(raz na tydzień) dokupić ze cztery Neritiny(dość ładnie czyszczą) i z 3 molinezje.
Prętników jeszcze nie mam, i zastanawiam się czy nie wpuścić kosiarek i jeszcze kilka Amano.
Po lekturze, niestety mam pesymistyczne wizje dotyczące problemu z krasnorostami, no ale może się uda z nimi wygrać, liczę że z Waszą pomocą, Koledzy i Koleżanki :)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ