W Jeleniej Górze Airmax internet prezentuje innowacyjną usługę dostawca Jelenia G. - stacjonarną i bezprzewodową. Bez umowy, szybki dostęp do internetu dla mieszkańc

kompozycja diety

Forum dotyczace rożnego rodzaju pokarmów dla ryb i zwierząt wodnych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Amadeus
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2008-04-13, 00:15
Pojemność akwarium: 360
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

kompozycja diety

Post autor: Amadeus » 2009-02-06, 00:21

Ostatnio boryka sie z choroba przewodu pokarmowego podopiecznych-glownie skalarow ale brzanka mszysta i guramin mozaikowy tez ucierpialy. Zastanawiam sie nad przyczyna takiego stanu rzeczy. Meniu sklada sie z 6 roznych karm wiec o jednolitym zywieniu raczej nie mozna mowic( 3 rodzaje ARGO-Artemia,Spirucell,ProteGram oraz Tetrarubin,Hikari Flake Tropical i mrozona ochotka)rodzaje pokarmow suchych zmieniane sa co 2-3 dni (Tetra Rubin podawana co 2 dni) codziennie podawana jest tylko mrozona ochotka( trzciniaki jakos nie przekonaly sie do suchego jedzenia) Czy ktos ma podobne doswiadczenia ?
360l,210l, 91l cube, 21l

Pierwsza w Polsce
Akwarystyczna Telewizja Internetowa
www.tvaqua.pl

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: kompozycja diety

Post autor: marthinez » 2009-02-06, 08:26

Amadeus pisze:3 rodzaje ARGO-Artemia,Spirucell,ProteGram oraz Tetrarubin,Hikari Flake Tropical i mrozona ochotka
Amadeus pisze:codziennie podawana jest tylko mrozona ochotka
Zrezygnuj z ochotki, a Twoje problemy same się rozwiążą.
A dla trzciniaków, jak i innych ryb polecam wodzienia, serca wołowe (ważne, własnej produkcji), artemię (mrożoną), dafnię i inne.
Unikamy ochotki i rurecznika.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: kompozycja diety

Post autor: kbtor » 2009-02-06, 08:36

Z całą pewnością odstawiłbym ochotkę. Miałem problemy właśnie ze skalarami i gurami. Po odstawieniu ochotki sytuacja powoli wróciła do normy. Nie przekarmiałem ich tą ochotką, ale musiałem wyeliminować jakieś nieprawidłowości i pierwsza wyleciała właśnie ochotka.
Sam proces potrwał trochę czasu, ale po tygodniu ryby zaczęły wyglądać trochę lepiej i powróciły im naturalne kształty.

Od tamtej pory całkowicie zrezygnowałem z tego pokarmu.

Natomiast przy dużych pielęgnicach tego problemu nie miałem. Przypuszczam że szybciej trawiły i wydalały. U delikatniejszych ryb następuje większe otłuszczenie narządów wewnętrznych. Przynajmniej do takiego wniosku doszedłem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Amadeus
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2008-04-13, 00:15
Pojemność akwarium: 360
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: kompozycja diety

Post autor: Amadeus » 2009-02-06, 11:26

Niestety potwierdzacie moje wnioski-ochotka won. Mam nadzieje ze zgony ustana i wszystko powroci do normy( straty 5 (2 pary-wiekla starta) skalarow gurami mozaikowy brzanka mszysta) Najprawdopodobniej u skalarow poza otluszczeniem narzadow byl tez pasozyt przewodu pokarmowego
360l,210l, 91l cube, 21l

Pierwsza w Polsce
Akwarystyczna Telewizja Internetowa
www.tvaqua.pl

ODPOWIEDZ