126l Low tech

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Tofifi

Re: 126l Low tech

Post autor: Tofifi » 2009-03-03, 22:04

mógłbyś przynajmniej termometr schować

U4
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 2008-07-22, 22:26
Pojemność akwarium: 126
Imię: U4
Lokalizacja: Szczecin

Re: 126l Low tech

Post autor: U4 » 2009-03-04, 01:41

w czym ci tak przeszkadza ten termometr?

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 126l Low tech

Post autor: dzidek1983 » 2009-03-04, 09:37

jak kiedyś miałem grzałkę na bocznej szybkie to na innym forum prawie mnie zwyzywali od barbarzyńców.... ludzie są dziwni... kupy się walają im na dnie a przeszkadza im u innych termometr albo grzałka.... :P

U4
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 2008-07-22, 22:26
Pojemność akwarium: 126
Imię: U4
Lokalizacja: Szczecin

Re: 126l Low tech

Post autor: U4 » 2009-03-04, 12:37

Najsmieszniejsze jest to, ze Tofifi prezentujac wlasne akwarium rowniez najwyrazniej zapomnial schowac termometru, albo jest hipokryta.

http://e-akwarystyka.pl/download.htm?id=4096

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 126l Low tech

Post autor: dzidek1983 » 2009-03-04, 12:40

U4 pisze:Najsmieszniejsze jest to, ze Tofifi prezentujac wlasne akwarium rowniez najwyrazniej zapomnial schowac termometru, albo jest hipokryta.

http://e-akwarystyka.pl/download.htm?id=4096
ja tam nawet widzę grzałkę... i fototapetę.. zbanować go :zdziwko:

Awatar użytkownika
Elwira
Stały bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 2008-06-26, 23:39
Pojemność akwarium: 200
Imię: Elwira
Lokalizacja: Lublin

Re: 126l Low tech

Post autor: Elwira » 2009-03-08, 19:31

dla mnie akwarium kiepskie, tak jak poprzednicy napisali bałagan z roślinami, jest ich za mało,
ten brak wody też bardzo razi w oczy, no ale rozumiem że to celowe

z lewej strony jest straszny bałagan z roślinami, może to kwestia zdjęcia ale mi ciężko rozpoznać co to za rośliny, dodatkowo te kłącza korzeni także uroku nie dodają
praw strona z kolei to za dużo niskich i pojedynczo wsadzonych roślin, taka moja opinia
co to za "śmietki" na dnie? to jakieś kawałki korzenia czy co to jest?
powiem szczerze że gdybym moje akwarium tak wyglądało (chociaż nie uważam że jest piękne bo jemu też dużo brakuje) to bym nie pokazywała go na forum tylko w odpowiednich działach zadała odpowiednie pytania
także przykro mi ale mi się nie podoba

U4
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 2008-07-22, 22:26
Pojemność akwarium: 126
Imię: U4
Lokalizacja: Szczecin

Re: 126l Low tech

Post autor: U4 » 2009-03-08, 23:29

Elwira pisze:ten brak wody też bardzo razi w oczy, no ale rozumiem że to celowe
Dobrze, ze chociaz ty to rozumiesz.
Elwira pisze:z lewej strony jest straszny bałagan z roślinami, może to kwestia zdjęcia ale mi ciężko rozpoznać co to za rośliny
Wina zapewne kiepskiego zdjecia. Chodzi ci jak mniemam o ta zielona "kule" przy powierzchni? Jest tam mech jawajski i lemnobium, a ostanio jeszcze ludwigia, ktora sie odczepila od podloza i tam zadryfowala.
Elwira pisze: dodatkowo te kłącza korzeni także uroku nie dodają
wedlug ciebie nie.
Elwira pisze:praw strona z kolei to za dużo niskich i pojedynczo wsadzonych roślin, taka moja opinia
Musialbym sie mocno uderzyc w glowe, zeby sadzic rosliny w rzedach po pare sztuk. Wyglada to wg. mnie brzydko i strasznie sztucznie.
Elwira pisze:co to za "śmietki" na dnie? to jakieś kawałki korzenia czy co to jest?
Tak, to kawalki korzenia wrzucone tam celowo, jak rowniez torf. Wg mnie takie zalegajace kawalki swietnie oddaja dno naturalnego zbiornika, ktorego zalozenie moim celem bylo od poczatku
Elwira pisze: powiem szczerze że gdybym moje akwarium tak wyglądało (chociaż nie uważam że jest piękne bo jemu też dużo brakuje)
Wiec ja moze gwoli scislosci powiem: To jest BW, tutaj rosliny NIE sa wazne, tutaj oswietlenie NIE jest wazne, podloze NIE jest wazne(stad tylko ten surowy kwarc na dnie) tutaj wazny jest klimat, ktory wg mnie w tym zbiorniku jest, chociaz bylo go wiecej, kiedy znajdowaly sie w nim tylko rosliny plywajace.
Nie porownojcie ladnie ustrzyzonych od linijki holendrow z super oswietleniem i bajerami z (w miare)naturalnym zbiornikiem, gdzie pozwalam rosnac roslina w malym haosie i sadze je gdzie popadnie. Poza dwoma gatunkami, wszystko rosnie mi ladnie i nie wiem czemu pierwsze miejsce ma dla was zawsze efekt wizualny a nie fakt, ze nawet przy tak niskim oswietleniu rosliny daja rade i rosna w najlepsze pomimo skrajnie trudnych warunkow, a ryby skladaja ikre i sa pieknie wybarwione,a do tego duze i zdrowe.
Moim bledem byla proba skomponowania z prawej strony takiego zielonego kacika, co jak widac nie za bardzo mi wyszlo czytajac co poniektore komentarze. Moglem zostawic tego chwasta lemnobium zarastajacego 70% powierzchni akwarium, i ludzie byliby zachwyceni naturalnoscia i "surowoscia" zbiornika, a tak musze teraz zbierac baty za moje ambicje.
Elwira pisze: to bym nie pokazywała go na forum tylko w odpowiednich działach zadała odpowiednie pytania
Widzialem, jak ludzie na tym forum prezentuja zbiorniki, gdzie jedyna roslinnosc to dwa plastikowe "cosie" wystajace z 2 cm warstwy zwirku o granulacji chyba 1 cm. W zbiornikach takich(zazwyczaj okolo 50 l) czesto plywaja sobie molinezje, kiryski, gurami, bojowniki, danio, a czasami nawet sumy rekinie, najlepiej po jednej sztuce z kazdego gatunku. Jakos nikt sie nie wstydzi pokazywac takich zbiornikow, wiec czemu ja mam sie wstydzic? Dobrze jest poczytac co inni maja do powiedzenia na temat naszego dziela, nawet jezeli myla pojecia.

Awatar użytkownika
Elwira
Stały bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 2008-06-26, 23:39
Pojemność akwarium: 200
Imię: Elwira
Lokalizacja: Lublin

Re: 126l Low tech

Post autor: Elwira » 2009-03-09, 13:10

U4 pisze:Wiec ja moze gwoli scislosci powiem: To jest BW, tutaj rosliny NIE sa wazne, tutaj oswietlenie NIE jest wazne, podloze NIE jest wazne(stad tylko ten surowy kwarc na dnie) tutaj wazny jest klimat, ktory wg mnie w tym zbiorniku jest, chociaz bylo go wiecej, kiedy znajdowaly sie w nim tylko rosliny plywajace.
powiem tak, gdyby nie wypowiedź dzidka to pewnie nie znalazłabym nigdzie inf ze to BW
Nie porownojcie ladnie ustrzyzonych od linijki holendrow z super oswietleniem i bajerami z (w miare)naturalnym zbiornikiem, gdzie pozwalam rosnac roslina w malym haosie i sadze je gdzie popadnie.

nie porównuję, zdaję sobie sprawę że to LOW TECh, tutaj obowiązują inne zasady
U4 pisze:Poza dwoma gatunkami, wszystko rosnie mi ladnie i nie wiem czemu pierwsze miejsce ma dla was zawsze efekt wizualny a nie fakt, ze nawet przy tak niskim oswietleniu rosliny daja rade i rosna w najlepsze pomimo skrajnie trudnych warunkow, a ryby skladaja ikre i sa pieknie wybarwione,a do tego duze i zdrowe.
nie pisałam nic o kondycji roślin, niestety kiepskie zdjęcie, gdyby więcej było widać to może bym coś napisała :|
U4 pisze:Widzialem, jak ludzie na tym forum prezentuja zbiorniki, gdzie jedyna roslinnosc to dwa plastikowe "cosie" wystajace z 2 cm warstwy zwirku o granulacji chyba 1 cm. W zbiornikach takich(zazwyczaj okolo 50 l) czesto plywaja sobie molinezje, kiryski, gurami, bojowniki, danio, a czasami nawet sumy rekinie, najlepiej po jednej sztuce z kazdego gatunku. Jakos nikt sie nie wstydzi pokazywac takich zbiornikow, wiec czemu ja mam sie wstydzic?
wiesz, ja już nie mówię o tych zbiornikach ze sztucznymi roslinami :wstyd: , przerybieniem, źle dobraną obsadą itp.
nie napisałam że powinieneś się wstydzić, po prostu czują że stać cię na więcej :)

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: 126l Low tech

Post autor: kbtor » 2009-03-09, 14:34

dzidek1983 pisze:ja tam nawet widzę grzałkę... i fototapetę.. zbanować go :zdziwko:
Ano, zbanowałem go :P


Akwarium wygląda na taki spory śmietnik ;)

Bardzo fajnie, lubię takie klimaty.

Razbory składające regularnie ikrę to wskazówka że czują się bezpiecznie w takim gąszczu.

Ja też jestem zwolennikiem zasady chaosu i pozostawiania roślin w spokoju. Oczywiście przycinam po pewnym czasie rośliny, kiedy jest ich zbyt wiele.

A na koniec to poproszę trochę lepszą fotkę całości :hyhy:
Obrazek

ODPOWIEDZ