Pytanie.. - Ślimaki Z Nikąd?

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

vati
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2007-04-22, 12:30
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Krk Nh

Pytanie.. - Ślimaki Z Nikąd?

Post autor: vati » 2007-04-26, 14:50

Witam.. Posiadam akwarium juz ok miesiąca.. 25l, mam tam 2 mieczyki, 2 gupiki oraz 2 welonki. Żyje im sie dobrze, wyglądaja na zdrowe nawet samica gupika jest w ciąży. ;) Ale dzis zauważyłem na tylnej ściance akwarium żółte (słomkowe) coś... Okazuje sie ze to ślimak... Co powinienem zrobić? (Używam AquaSafe do wody).
Pozdrawiam I Licze Na szybką pomoc.

Pablo
Stały bywalec
Posty: 305
Rejestracja: 2007-02-17, 14:06
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Lublin

Re: Pytanie.. - Ślimaki Z Nikąd?

Post autor: Pablo » 2007-04-26, 15:15

Te ryby mają za małe akwa. Nie wiem czy wiesz ale są ciepło i zimnolubne ryby welon zimno a reszta ciepło nie możesz ich razem trzymać więc oddaj welony i jakoś będzie jak masz rośliny to może na mich były malutkie i się rozmnożyły.
Czyż nie piękne?
Pozdrawiam. Pablo
\/ Nie bądź taki kliknij Pomógł =]

vati
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2007-04-22, 12:30
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Krk Nh

Re: Pytanie.. - Ślimaki Z Nikąd?

Post autor: vati » 2007-04-26, 15:38

Sorki nie welony tylko molinezje ;) zawiesiłem sie... ale czy te ślimaki są groźne? czy zostawic je niech sobie żyją?


Co do temp, mam grzałke i cały czas stałą temperature 27 stopni.

Awatar użytkownika
PaVeloo
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: 2007-04-20, 17:35
Pojemność akwarium: 60
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Pytanie.. - Ślimaki Z Nikąd?

Post autor: PaVeloo » 2007-04-26, 15:46

Slimaki mogą być groźne ewentualnie dla roślin. Jeżeli chcesz mieć bujny "las" w akwa to raczej trzeba ślimaki usunąć.
60 L
11xNeon Innesa
9xZwinnik Jarzeniec
5x Brzanka Sumatrzańska
4xDanio Pręgowane

www.paveloo.e-akwarystyka.pl

[you], miłego przeglądania forum.

Jeżeli pomogłem, kliknij "pomógł".

vati
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2007-04-22, 12:30
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Krk Nh

Re: Pytanie.. - Ślimaki Z Nikąd?

Post autor: vati » 2007-04-26, 15:48

Ok. dzięki... Mam kilka roślin (4) bo slyszalem ze w tak malym akwa musze miec duzo roslin... A są jakieś "płyny" na ślimaki ?

Awatar użytkownika
PaVeloo
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: 2007-04-20, 17:35
Pojemność akwarium: 60
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Pytanie.. - Ślimaki Z Nikąd?

Post autor: PaVeloo » 2007-04-26, 15:51

vati pisze:Ok. dzięki... Mam kilka roślin (4) bo slyszalem ze w tak malym akwa musze miec duzo roslin... A są jakieś "płyny" na ślimaki ?
Oczywiście, ze są. Ale wtedy trzeba o mało zbiornik na nowo robić. Na pewno trzeba odizolować ryby itp. Nie polecam wprowadzania chemii do akwa, a szczególnie takiej chemii. Na forum już są opisane sposoby zwalczania ślimaków (nie polecam sposobu zwanego "marchewką")
60 L
11xNeon Innesa
9xZwinnik Jarzeniec
5x Brzanka Sumatrzańska
4xDanio Pręgowane

www.paveloo.e-akwarystyka.pl

[you], miłego przeglądania forum.

Jeżeli pomogłem, kliknij "pomógł".

Awatar użytkownika
mada
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2007-05-01, 22:02
Pojemność akwarium: 70
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pytanie.. - Ślimaki Z Nikąd?

Post autor: mada » 2007-05-01, 22:51

Joj ,nie lubie tych małych stworzonek,złośliwe strasznie :evil: później wszędzie ich pełno ,więc lepiej powiedz im papa.Kiedyś też dały mi sie we znaki.
Ja powiedziałam ślimakom stanowczem,zdecydowane NIE

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: Pytanie.. - Ślimaki Z Nikąd?

Post autor: Slanter » 2007-05-02, 10:02

O slimaki nigdy nie biora sie znikad. Zazwyczaj ich jajka lub malutkie slimaki zabieraja sie "autostopem" na lisciach i korzeniach roslin ktore kupujemy. Slimaki to po glonach druga zmora akwarysty. Najlepiej dzialac prewencyjnie i sterylizowac wszystko (oczywiscie z wyjatkiem ryb) co idzie do akwa. Nowe rosliny zanurzyc w roztworze nadmanganianu potasu aby wyeliminowac slimacze jajka. Sprzet lub dekoracje ktore byly juz w uzytku w innym akwa mozna dezynfekowac w chlorku lub wodzie utlenionej. Dobrym choc kosztownym sposobem na akwarium wolne od slimakow jest filtr RO. W moim akwarium gdzie woda jest Kh=0 Gh=6 slimaki nigdy sie nie pojawiaja. W moim drugim akwa przy Kh=4 Gh=6 pojawiaja sie ale nie rozmnazaja sie gwaltownie z uwagi na brak glonow. Dodawania trucizn nie polecam (jesli trzyma sie krewetki to zdechna razem z slimakami). Ponadto no coz...mozna je mechanicznie w usuwac, unikac glonow (szczegolnie tych na szybach), kupic ryby ktore trzymaja ich populacje w szachu no i nauczyc sie z nimi zyc.

ODPOWIEDZ