Karmy Marketowe

Piszta co chceta ;)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy Marketowe

Post autor: maol » 2009-08-04, 08:37

Nicole pisze:(...)
Maol, wygląda na dobry ;)
Ale nie próbowałam.
(...)
...i to jest właśnie "pełnia wiedzy". ProPac to jedna z najlepszych na świecie karm hodowlanych. "Zawodowi" hodowcy nawet się nie wahają, bo od lat przywozili ją sami do Polski, gdzie oficjalnie jest dostępna dopiero od jakichś 3 lat. Dobra choćby dlatego, że w składzie nie ma żadnych wypełniaczy. Tylko treściwy pokarm.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Karmy Marketowe

Post autor: Akwarybka » 2009-08-05, 09:42

Nicole, a co sądzisz o Purinie i Royal Caninie? :)

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy Marketowe

Post autor: maol » 2009-08-05, 09:54

Royal Canin - porządna karma wetrynaryjna. Droga, ale godna polecenia. A Purina to karma z segmentu middle - tzn. lepsza niż marketowa, ale nic specjalnego.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Nicole
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 2008-03-02, 00:53
Imię: cykmykpyk

Re: Karmy Marketowe

Post autor: Nicole » 2009-08-06, 12:30

...........
Ostatnio zmieniony 2014-10-02, 16:12 przez Nicole, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy Marketowe

Post autor: maol » 2009-08-08, 08:44

Zawodowi hodowcy - czyli Ci, którzy żyją z profesjonalnie zorganizowanej hodowli, a nie mają po prostu rasowego pieska w domu.

Co do kwestionowania wiedzy - sama piszesz - "wygląda na dobrą, ale nie próbowałam" - to jest podejście osoby znającej się na rzeczy? A ogólnie nikogo wiedzy nie kwestionowałem - cytat jest czytelny i odnosi się do konkretnej sprawy.

P.S. Czy wypełniacze są potrzebne? Do czego niby służą? Do zapełnienia żołądka żeby pies nie czuł się głodny? Jakoś właśnie w ProPacu wypełniaczy nie ma - za to jest treściwa karma. I porcja, która jest przewidziana dla psa, to ok. 60-75% porcji sugerowanej przez producentów karm z niższych półek. I psy po mniejszej ilości, ale odpowiednio zbilansowanego jedzenia ...nie są głodne.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Nicole
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 2008-03-02, 00:53
Imię: cykmykpyk

Re: Karmy Marketowe

Post autor: Nicole » 2009-08-08, 12:10

.......
Ostatnio zmieniony 2014-10-02, 16:13 przez Nicole, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmy Marketowe

Post autor: marthinez » 2009-08-08, 12:47

Nicole pisze:Oświecę Cię maol - hodowcy o których mówię, moi znajomi są najlepszymi hodowcami danych ras, jeden jest w zarządzie głównym zkwp. Uważasz ze to są hodowcy, którzy maja 'jednego pieska w domu'? To są właściciele interchampionów, czołowych hodowli w Polsce, a Ty uważasz, że Ci hodowcy to takie laiki beznadziejne, w ogóle na rzeczy się nie znają. Jak Ty to określiłeś 'niezawodowi'. Maol, A czy Ty wiesz, ze teraz hodowle które hodują psy dla kasy to rzadkość? Większość ludzi ma kilka psów, tyle ile da rady utrzymać i wiedz, że hodowla psów to więcej wydatków niż korzyści.
Maol nigdzie nie pisał o Twoich znajomych i tym bardziej nie nazwał ich laikami, więc spokojnie.

Proponuję czytać bardziej uważnie, dwa razy, bez nerwów i zmienić ton wypowiedzi, bo będą
wyciągnięte odpowiednie konsekwencje...
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy Marketowe

Post autor: maol » 2009-08-08, 18:22

Również nie rozumiem tych nerwów... I jak zwykle, podchodzę do sprawy spokojnie i nie zamierzam wdawać się w polemiki. Także po co te nerwy?

Husse - znam, używałem, to niezła karma. Ale mój pies... nie bardzo ja po prostu lubił.

P.S. Zajmowałaś się kiedyś interchampionem? Bo ja tak. I z własnego doświadczenia wiem, że taki pies to nie jest tylko wystawa raz na kwartał, ale kilkugodzinny codzienny etat. Mój obecny pies, choć do interchampiona mu jeszcze daleko wymaga samego czesania pół godziny dziennie. Plus ok. 3 godzin ostrego wybiegania. I tak jak mówisz, nie ma z tego żadnego zysku - robię to dla czystej przyjemności i satysfakcji. Bo to jeden z moich najlepszych kumpli.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Nicole
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 2008-03-02, 00:53
Imię: cykmykpyk

Re: Karmy Marketowe

Post autor: Nicole » 2009-08-08, 19:35

..............
Ostatnio zmieniony 2014-10-02, 16:13 przez Nicole, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy Marketowe

Post autor: maol » 2009-08-09, 08:52

Mam chińskiego grzywacza semi-coat. A w domu jest jeszcze bolończyk. ale to wredna bestia teściowej ;-). Co do wystaw - bywam, wystawiam, choć rzadko, traktuję to jak zabawę, nie jak sposób na życie - ot, takie dodatkowe hobby.

...a bestia teściowej wygrywa wszystko jak leci :-)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmy Marketowe

Post autor: marthinez » 2009-08-09, 09:21

maol pisze:Mam chińskiego grzywacza semi-coat.
Kurczę w dzisiejszych czasach wszystko jest... Made in China. Nawet psy. :rotfl:

Świetny psiak. Sąsiad się takim często chwali. ;)
Nicole pisze:marthinez, sprzeczka zakończona wg. mnie.
:ok:
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Nicole
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 2008-03-02, 00:53
Imię: cykmykpyk

Re: Karmy Marketowe

Post autor: Nicole » 2009-08-09, 14:04

.............
Ostatnio zmieniony 2014-10-02, 16:14 przez Nicole, łącznie zmieniany 1 raz.

Thierry Henry
Zakręcony forumowicz
Posty: 1568
Rejestracja: 2008-02-01, 02:05
Pojemność akwarium: 160
Imię: dawid
Lokalizacja: Okocim
Kontakt:

Re: Karmy Marketowe

Post autor: Thierry Henry » 2009-08-09, 14:51

Widzę, że mam do czynienia z osobami o dużej wiedzy na temat wystaw. :hyhy:
Mam pytanie. Do jakiego wieku psa można wyrobić rodowód.
Pytam bo kupiłem psa po Xavairze v Christinen Brunnen( http://www.jarkowskidwor.com/psy/xavair.htm ) i LAJce Mavic( http://www.owczarek-niemiecki.com.pl/ho ... C_4670.JPG ).
Póki co nie zamierzam jeździć na wystawy gdyż jak wiadomo mam dopiero 17 lat, lecz kto wie co będzie za 3-4 lata?
I Still Haven't Found What I'm Looking For

Nicole
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 2008-03-02, 00:53
Imię: cykmykpyk

Re: Karmy Marketowe

Post autor: Nicole » 2009-08-09, 23:26

........................
Ostatnio zmieniony 2014-10-02, 16:20 przez Nicole, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy Marketowe

Post autor: maol » 2009-08-10, 06:26

Możesz - zarówno spokojnie podać link, jak i wystawiać psa jako niepełnoletni. Co jest istotne - właśnie, masz metrykę? Bo bez tego raczej będzie trudno. Z poważnej hodowli psy wychodzą na 100% z metryką, a zwykle już z rodowodem.

Poza tym - warto zacząć wystawiać psa jak najwcześniej, bo naprawdę łatwo "zarobić" parę punktów w kategoriach młodzieżowych, poza tym, trzeba się wystawiennictwa nauczyć - zarówno pies jak i właściciel, a to najwłaściwszy moment.

P.S. TH - Owczarek niemiecki.... tak, to trudny orzech do zgryzienia. Masz pasa rasy która na wystawach ma czasem po kilkuset konkurentów. Trzeba mieć naprawdę super egzemplarz, żeby coś osiągnąć. Podobnie jak w wypadku np. dogów czy dobermanów. Najmniejsze nawet odstępstwo od wzorca i... po sprawie.

No i jeszcze mała rada - wiesz, że jeżeli chcesz go wystawiać, to o kształtowaniu uszu możesz zapomnieć? Tylko plaser i natura, jeżeli okaże się, że uszy są podcięte, to koniec zabawy z wystawami.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ