112 litrów i obsada...

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Adamas1
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: 2008-06-23, 14:46
Pojemność akwarium: 85
Imię: Adam
Lokalizacja: z wioski

112 litrów i obsada...

Post autor: Adamas1 » 2009-11-01, 18:24

witam!!! chciałbym założyć akwarium 112 litrów, i pytam się o obsadę, w planach mam glonojady tj. zbrojniki niebieskie, niewiem tylko ile sztuk by mogło w takim zbiorniku pływać, co do reszty obsady to mam wątpliwości :kwasny: może stadko 15 neonów i kilka molinezji? Ponadto, chciałbym troche krewetek red chery, czy by się zgodziły???? zaproponujcie jakąś obsade.... byle nie idrzucać glonojadów i krewetek... chodziło by mi też, aby w razie tarła glonojadów nie były one odrazu pożarte.... druga sprawa... oświetlenie... będzie wynosiło 36W jak na 112 litrów to nie dużo... mógłbym dodać jedną świetlówke... czyli było by 54W co by dało 0,48/litr więc już lepiej... + może bimbrownia i jakieś nawozy w płynie... czy roślinki średniowymagające+mchy będom dobrze rosły??? na dno dałbym jakieś podłoże dla roślin... Proszę o jakieś porady... :hyhy:

[ Dodano: 2009-11-01, 21:41 ]
eeeellllooooo ludziiieeeee ja tuuuu czeeeekaaam i proooszeee :rotfl:
pozdrawiam,
Adamas1

Thierry Henry
Zakręcony forumowicz
Posty: 1568
Rejestracja: 2008-02-01, 02:05
Pojemność akwarium: 160
Imię: dawid
Lokalizacja: Okocim
Kontakt:

Re: 112 litrów i obsada...

Post autor: Thierry Henry » 2009-11-01, 23:08

[Dzisiaj 21:35] Adamas1: ale za rok zmieniam akwa na 112 tam już jest chociarz 2x18W

Proponuję abyś napisał za rok. :)
I Still Haven't Found What I'm Looking For

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: 112 litrów i obsada...

Post autor: kbtor » 2009-11-01, 23:33

Jeśli będzie dużo roślin, typu mchy i tym podobne, to krewetki dadzą sobie radę.

Zbrojniki niebieskie na taki litraż to maksymalnie 2, a jak urosną to większe lokum.
Samiec pilnuje młodych więc pożerane raczej nie będą.

Stadko neonów inesa - 15 sztuk
Molinezje, tak z 1 samiec i 3 samice, ale możesz szybko ich mieć całe stada.

Co do roślin. Piszesz w SB że zmieniasz za rok akwarium. Pomyśl czy warto inwestować teraz kasę w przeróbki oświetlenia. Chyba że tak to podobierasz, że później upchasz to do tej nowej pokrywy.
Chcesz mało wymagające rośliny, więc z podłożem bym nie cudował, chyba że w ramach przygotowań do większego baniaka.
Bimbrownia jest nieopłacalna w takich litrażach, tu już sprawdza się normalna butla.
Obrazek

ODPOWIEDZ