stroje kąpielowe | Sklep odzieżowy https://elegancka-odziez.pl | manicure hybrydowy | W ofercie salonu Dotyk Orientu z Warszawy znajdziesz masaż tajski.

Akwarium na komodzie?

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
black1diamond
Stały bywalec
Posty: 334
Rejestracja: 2008-05-06, 19:09
Pojemność akwarium: 0
Imię: Adrianna
Lokalizacja: Nowy Sącz

Akwarium na komodzie?

Post autor: black1diamond » 2009-11-19, 17:22

Witam,
Szykuje mi sie remont pokoju i w związku z tym postanowiłam skorzystać z nowego miejsca na akwarium. Jest to 112litrowy baniak + 5 cm piasku, kamienie muszle+obsada+sprzęt. Czy komoda utrzyma taki ciężar? Niestety nie wiem z jakiej grubości płyt są wykonane. Dołączam zdjęcia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam Wszystkich :)

Tofifi

Re: Akwarium na komodzie?

Post autor: Tofifi » 2009-11-19, 17:51

Oczywiście, że wytrzyma. Komody zazwyczaj są z Górnymi ścianami.
A jak nie jesteś pewna to wjedź z bratem na nią :hyhy:(suma waszch wag przekroczy 150kg) - żart

foxi
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 2009-06-24, 17:58
Pojemność akwarium: 0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Akwarium na komodzie?

Post autor: foxi » 2009-11-19, 18:02

ja myślę ''na oko'' że ta druga jest stabilniejsza , tak mi się wydaje na oko

Awatar użytkownika
black1diamond
Stały bywalec
Posty: 334
Rejestracja: 2008-05-06, 19:09
Pojemność akwarium: 0
Imię: Adrianna
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Akwarium na komodzie?

Post autor: black1diamond » 2009-11-19, 18:13

Nie mam brata :(

Co do stabilności to na pewno będę o tym rozmawiać ze sprzedawcą. Chciałam tylko zapytać czy ogólnie taka komoda da rade ;]
Pozdrawiam Wszystkich :)

foxi
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 2009-06-24, 17:58
Pojemność akwarium: 0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Akwarium na komodzie?

Post autor: foxi » 2009-11-19, 18:20

tak ogólnie to powinna dać , ale jeśli się zapytasz sprzedawcy to on zapewne powie , że wytrzyma by nie stracić klienta , kogoś ze znajomych , kto się zna mniej więcej na tym zapytaj :]

Awatar użytkownika
matmax426
Zakręcony forumowicz
Posty: 1486
Rejestracja: 2007-05-11, 19:33
Pojemność akwarium: 82
Imię: mat
Nazwisko: mam :)
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna
Kontakt:

Re: Akwarium na komodzie?

Post autor: matmax426 » 2009-11-19, 18:52

zobacz czy tylnia ścianka jest z płyty wiórowej takiej jak reszta konstrukcji czy z cienkiej płyty maskującej.
prawdopodobnie jest to tylko płyta maskująca i przez to komoda nie wytrzyma i może sie złożyć jak domek z kart
to po pierwsze, po drugie zobacz czy nóżki są plastikowe czy metalowe
Jeśli plastki to mam złą wiadomość, nie nadają sie, jeśli metal prawdopodobnie nie będzie problemu, ale dla pewności dodał bym jeszcze jedną parę po środku, ewentualnie w ogóle wykręcił nogi i niech komoda stoi na podłodze, wtedy jej masa będzie najlepiej rozłożona

Awatar użytkownika
black1diamond
Stały bywalec
Posty: 334
Rejestracja: 2008-05-06, 19:09
Pojemność akwarium: 0
Imię: Adrianna
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Akwarium na komodzie?

Post autor: black1diamond » 2009-11-19, 19:19

dziękuje za porady na pewno będę się nimi kierować.
Pozdrawiam Wszystkich :)

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: Akwarium na komodzie?

Post autor: oleq_30 » 2009-11-20, 01:05

Ja ci zwrócę uwagę na jeszcze jedną rzecz ta druga komoda ma górny blat bez podparcia tzn. prawdopodobnie wisi na kilku kołeczkach drewnianych przyczepiona do ścianek bocznych było by bardzo wskazane zeby górny blat leżał na ściankach bocznych bo te kołeczki tego nie wytrzymają , poza tym tego typu komody to prasowane wióry w mojej pod akwarium 65 litrowym blat gr. około 2,5 cm ugioł się tak że nie byłem w stanie otworzyć szuflady , teraz na nim stoi 45 litrów ale lekkie ugięcie widać. Rozglądnij się za porządnym meblem pod akwarium chyba że rybek ci nie żal
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Awatar użytkownika
black1diamond
Stały bywalec
Posty: 334
Rejestracja: 2008-05-06, 19:09
Pojemność akwarium: 0
Imię: Adrianna
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Akwarium na komodzie?

Post autor: black1diamond » 2009-11-20, 09:17

Za porządny mebel pod akwarium uważam specjalne szafki do tego przeznaczone. Ale to nie miało by sensu. Przekładając akwarium na komode uzyskałabym miejsce w pokoju na np szafę regał czy stolik. Dlatego szukam mebli, które będą spełniać 2 warunki: będą przeze mnie użytkowane (np. jak komoda na ubrania) i równocześnie użytkowane przez akwarium. Zakup szafki pod akwarium nic mi nie da. Chyba, że była by to szafka z półkami itp. Ale takowej nie znalazłam...
Pozdrawiam Wszystkich :)

Awatar użytkownika
lorddino
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 2008-05-20, 14:02
Pojemność akwarium: 191
Imię: Arek
Lokalizacja: Lwówek Śl.
Kontakt:

Re: Akwarium na komodzie?

Post autor: lorddino » 2009-11-20, 11:29

A popatrz za meblami z drewna nie z płyty wiórowej. Można tanio kupić używane przywożone z Niemiec (tylko nie wiem czy u siebie znajdziesz u mnie tego pełno, blisko granicy). Wiórowe ogólnie bym odradzał ja mam 191 l postawione na starym biurku z blatem drewnianym o grubość 2 cm. do tego pod nim mam 3 belki każda 3 cm i jest trochę wygięte musisz liczyć, że to co będzie w akwa zważy 150 kg lub więcej. Komoda 3 tygodnie wytrzyma a potem możesz mieć problem. Proponowałbym rozwiązanie drewniane 3 cm blat najlepiej i czymś wzmocniony i albo niech leży płasko bez nóżek albo niech ma przynajmniej podparcie 6 nóżek.
Ostatnio zmieniony 2009-11-20, 15:47 przez lorddino, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] lorddino pozdrawia!!!!! ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ankon91
Akwarysta
Posty: 456
Rejestracja: 2008-07-05, 18:19
Pojemność akwarium: 54
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Akwarium na komodzie?

Post autor: ankon91 » 2009-11-20, 14:23

black1diamond, a może skorzystasz z usług stolarza? Powiesz mu jaki ciężar będzie na szafce, on zrobi szafkę, komodę, półki, co tam tylko będziesz chciała, w kolorze jaki najbardziej Ci odpowiada, z materiału jaki chcesz. Troche więcej będzie to kosztować, ale coś za coś.
[31,50] Green Paradise
Mrozy, mrozy...

Awatar użytkownika
lorddino
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 2008-05-20, 14:02
Pojemność akwarium: 191
Imię: Arek
Lokalizacja: Lwówek Śl.
Kontakt:

Re: Akwarium na komodzie?

Post autor: lorddino » 2009-11-20, 14:38

Tylko żeby ci nie zrobił szafki z płyty bo na allegro np są szafki pod akwaria ale są tak robione, że ja podziękował. Jak byś chciała robić to tylko czyste drewno z płyty to może Ci półki zrobić.
[you] lorddino pozdrawia!!!!! ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
tomasino74
Zainteresowany
Posty: 30
Rejestracja: 2009-11-08, 21:19
Pojemność akwarium: 54
Imię: Tomek
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Akwarium na komodzie?

Post autor: tomasino74 » 2009-11-20, 15:38

Moim zdaniem jeśli już to bardziej pierwsza, ale to i tak ryzyko. Mam 54L na komodzie z płyty, ustawione nie centralnie tylko z boku, tak żeby ciężar bardziej opierał się na bocznej ściance, a i tak widać lekkie ugięcie górnej półki. Dlatego zalecałbym poważne zastanowienie się przed zakupem.
Pozdrawiam. Tomek

Rybka_5

Re: Akwarium na komodzie?

Post autor: Rybka_5 » 2009-11-23, 20:48

kiedyś też myślałam, by ustawić akwarium na komodzie, gdyż nie mam innego miejsca w pokoju.
byłby to wielki błąd, gdyż komoda nie jest stabilna, a mianowicie trochę rusza sie na boki.
Z tyłu jest płyta wiórowa, nogi ma plastikowe...
Ogólnie mówiąc, to zawierała wszystkie wadliwe rzeczy - akwarium by na pewno długo stało :hyhy:

Thierry Henry
Zakręcony forumowicz
Posty: 1568
Rejestracja: 2008-02-01, 02:05
Pojemność akwarium: 160
Imię: dawid
Lokalizacja: Okocim
Kontakt:

Re: Akwarium na komodzie?

Post autor: Thierry Henry » 2009-11-23, 21:10

black1diamond, wybierz się do stolarni, powiedz jaka sprawa. :) Powinni Ci wykonać komodę bez najmniejszego problemu. Taką jaką Ty chcesz i dodatkowo wzmocnioną pod akwarium.
Ja robiłem meble na zamówienie i przy omawianiu komody zazanaczyłem że będzie stało akwarium 60l. Wzmocniona została tak, że teraz stoi na niej 160l. A tyłu też ma pilśnię. :hyhy:
I Still Haven't Found What I'm Looking For

ODPOWIEDZ