Neon

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

smjnns123
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2007-03-20, 14:43
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: poznań

Neon

Post autor: smjnns123 » 2007-03-20, 14:49

Witam zupelnie sie na tym nie \znam i chcialem wiedziec co jest mojej rybce plywa glowa w dol i jest jak by czarna w srodku a inne sa normalne. wiem ze juz bylpodobny temat ale nie bylo tam wzmianki ze neon jest czarny w srodku.

[ Dodano: 2007-03-20, 13:52 ]
zapomnailem dodac ze rybki, 5 z 1o moich neonek bylo kupionych wczoraj i to wlasnie jedna z tych 5 nowych tak sie zachowuje, zdjecie niestety kiepskie bo rybka wplynela pod kozen i nie ma jak jej zfotografowac ale chyba juz nie da sie jej pomoc bo wyglada na prawie niezywa. teraz chodzi tylko o to zeby inne ryby nie byly zarazone albo sien ie zarazily?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Anna
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2007-03-03, 19:57
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Neon

Post autor: Anna » 2007-03-20, 21:01

Na zdjęciu rybka wygląda normalnie... według mnie. Z tym, żę pływa do dołu... hmm może akwa nie odpowiednie i coś sobie zrobiła albo chora. Radze ją odizolować od reszty.

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: Neon

Post autor: Slanter » 2007-03-21, 12:25

Z neonami tak niestety bywa. Nie chce byc zle wyrokowac ale z tego neona juz prawdopodobnie nic nie bedzie. Neony nalezy aklimatyzowac dosc powoli unikajac drastycznych zmian temperatury. Sa one bardzo podatne na stres.

smjnns123
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2007-03-20, 14:43
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: poznań

Re: Neon

Post autor: smjnns123 » 2007-03-21, 17:59

kurcze ja zupelnie o tym nie wiedziałem, eh takie chyba sa poczatki akwarystyki. wyłowilem chorego neona i zamieszczam nowe zdjecia - do akwarium w ktorym odizolowalem neona jak i do akwarium z innymi rybami wpuscilem FMC preperat odkazajacy wode w akwariach przeciwko bakteria plesnia i pierwotniaka. w duzym akwarium wszystki nadal wygladaja na zdrowe a neon odizolowany nadal bardzo słaby stracil jeszcze bardziej jaskwawosc kolorow i ma zaczerwienione skrzela. Zamieszczam zdjecia i prosze o pomoc i wskazowki czy neon przezyje co to za choroba (czy lek ktory polecil mi sprzedawca jest dobry) i czy inne ryby mogly sie zarazic. Pozdrawiam i licze na pomoc.

zdjecia: http://img233.imageshack.us/img233/3615/pict0021xr6.jpg

http://img391.imageshack.us/img391/4018/pict0022wo3.jpg

gandziocha
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 2007-02-08, 18:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: myślenice

Re: Neon

Post autor: gandziocha » 2007-03-21, 23:26

no mam nadzieje, że to nie choroba neonowa bo jak stracił kolorki to by pasowało ale nie życzę :-/ zresztą poczytaj o niej to sam najlepiej będziesz wiedział, lek spoko sama często go stosuję zawsze przy kwarantannie

jeśli choroba neonowa to tylko podłoże z włókna kokosowego tu coś pomoże i w takim razie rybki inne już są zarażone

może to też z powodu zmiany środowiska :idea: neony ponoć wyczulone na to są i aklimatyzację należy przeprowadzać względnie powoli, a jak powszechnie wiadomo jak rybka zbyt zestresowana jest to często choruje i może również stracić kolor tz intensywność ubarwienia

ta prawdopodobnie nie przeżyje ale obserwuj uważnie inne czy się podobnie nie zachowują i bardzo dobrze, że ją oddzieliłeś

smjnns123
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2007-03-20, 14:43
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: poznań

Re: Neon

Post autor: smjnns123 » 2007-03-22, 15:51

gandziocha dzieki wielkie za wskazowke tak to jest choroba neonowa, moja rybka ma wszystkie jej objawy tylko co z nia teraz? jak ja usmiercic musze jeszcze sie dokladnie do wiedziec jak to jest z tym wkladaniem do lodowki. co do innych rybek zachowoja sie normalnie mam nadzieje ze wszystko bedzie z nimi dobrze. aaa mam jeszcze pytanie wlalem im do akwa FMC czy teraz musze wymienic im wode? albo chociaz podmienic jakas czesc? czy moga sobie w tym fmc plywac?

gandziocha
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 2007-02-08, 18:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: myślenice

Re: Neon

Post autor: gandziocha » 2007-03-22, 23:46

mogą w nim pływać, a jeśli chcesz sie go pozbyć to podmień 15-20% wody i kup węgiel aktywny i zawieś albo przed filtrem (w woreczkach są takie specjalne) albo dodaj do filtra jako wkład tak na 2-3 dni i woda jest "czysta" ;-) polecam
tylko nie zapomnij wyjąć bo roślinkom może się nie spodobać jak za długo tam będzie

co do humanitarnego uśmiercana: to do pojemniczka, najlepiej ciemnego kubeczka plastikowego albo coś w tym stylu, odlewamy troszkę wody z akwa i przenośmy tam rybkę i albo do zamrażarki ją wkładamy albo do lodówki jak niedawno ktoś proponował an forum gdyż wolniejsza zmiana temp następuje (ja osobiście dawałam do zamrażarki ale to dawno temu było i może metoda z lodówką faktycznie jest lepsza ale to może jeszcze sprawdź albo niech inni się wypowiedzą)

co do akwa w którym przetrzymywałeś rybkę znasz procedurę jak ze sprzętem i szkłem postąpić :?: (choć może jak się użyje włókna to nie trzeba tak rygorystycznie go dezynfekować :roll: nie wiem musisz doczytać :!: ) i obserwuj inne ryby czy są zarażone bo wtedy tylko włókno kokosowe może coś zdziałać, a niestety najprawdopodobniej są

ODPOWIEDZ