Chore pyszczaki.

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Piotrek
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2007-01-20, 20:48
Pojemność akwarium: 100
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Chore pyszczaki.

Post autor: Piotrek » 2009-02-08, 13:21

Mam akwarium 98l, 9x Pyszczak Saulosa i 2x Zbrojnik niebieski, temp wody 25-26 st C, pH 7,7, woda twarda, ryby się ocierają o przedmioty, są apatyczne, mają nie dużo białych kropek na ciele, podmieniam co tydzień 10l.
Do ilu stopni C mam podnieść temperature w akwa? I czym leczyć myślałem nad nadmanganianem potasu ale może samo podwyrzszenie temperatury wystarczy?
Akwaria to nasze żywe telewizory ;p

(240l) Jednak Malawi xP

marekburczyk1
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 2008-05-18, 11:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Marek
Lokalizacja: Szlachta
Kontakt:

Re: Chore pyszczaki.

Post autor: marekburczyk1 » 2009-02-08, 17:21

jeśli białe kropki to wskazuje to na rybia ospę. przypatrz się dobrze jeśli to ta choroba to
receptura jest bardzo prosta stosowałem ja dawno temu i spisała się wzorowo nie tylko u mnie.
Leczenie ospy rybiej za pomocą soli akwarystycznej

Podnosimy temperaturę wody do 27 st.C., dodajemy sól akwarystyczną (jedną łyżkę kuchenną na 10 litrów wody). Sól należy dodawać stopniowo, nie od razu. Przy tej metodzie należy obserwować zachowanie ryb i jesli widać szkodliwe działanie soli to natychmiast podmieniamy 40-50 % wody. Kiedy kropki na ciele ryby znikną, nie podmieniamy wody przez 3-5 dni. Potem powracamy do normalnej temperatury i przez kilka dni podmieniamy wodę 20% , aby pozbyć się soli z akwarium.
najważniejsza sprawa nie zabijemy w ten sposób bakterii w filtrze.

ODPOWIEDZ