Prosba

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Sin
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-28, 09:48
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Z brzucha matki

Re: Prosba

Post autor: Sin » 2007-04-01, 17:45

Anna pisze:Na początku ktoś napisał, że bojownik nie nadaje się do twojej obsady... ABSURD!!!! Ja mam : kiryski, gurami, sumy rekinie, glonojady i BOJOWNIKA! ;-) Jest to samiec, koloru czerwono, fioletowego z odcieniami różowego.... :mrgreen: Nikomu nic nie robi, ponieważ bojowniki to bardzo spokojne i towarzyskie rybki... Ale jest jeden wyjątek - nie tolerują innych samców. Dlatego w akwa może być tylko jeden samczyk i najlepiej 3-5 samiczek. Chociaż... kmm... Może lepiej bez "dziewczyn", nie są zbyt ładne, bo mają krótkie i mało kolorowe płetwy. :-/ Nom..., powtarzam jeszcze raz samiec bojownika (1) nadaje się do tej obsady, bo sama mam bardzo podobną. :mrgreen:
Tak oczywscie wszystklo to absurd ty masz racje i twoja rajcja jest najtwojsza :lol: jakbys czytała ze zrozumieniem to wiedziałabys ze bojownika do krewetek zesmy odradzali.pozatem oczywscie wiadomo ze bojowniki tak samo jak pyszczaki,wężogłowy i nozowce to rybcie tylko do przytulania ;-) .Juz gdzies pisałem ze kazda ryba jest inna i to ze u Ciebie sie nic nie dzieje nie znaczy to ze u wszystkich juz cacy bedzie.BTW musisz miec ładne oceanarium zeby hodowac w nim bardzo smaczna,ceniona za walory smakowe głownie w azji ale i u nas mozna ją dostac np w TESCO rybke zwana sumem rekinim.Nie jest ważne ze ta ryba spokojnie osiaga wielkosc 1m,przeciez hodowanie jej w akwarium nie jest żadnym absurdem :evil: .
Miejsce na Twoja reklame

Marian
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 2006-11-27, 19:31
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bialystok

Re: Prosba

Post autor: Marian » 2007-04-01, 18:32

Sin pisze:BTW musisz miec ładne oceanarium zeby hodowac w nim bardzo smaczna,ceniona za walory smakowe głownie w azji ale i u nas mozna ją dostac np w TESCO rybke zwana sumem rekinim.Nie jest ważne ze ta ryba spokojnie osiaga wielkosc 1m,przeciez hodowanie jej w akwarium nie jest żadnym absurdem :evil: .
jeszcze jestem ciekaw w ilu litrach Ty ja trzymasz Anno
Obrazek

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Prosba

Post autor: Doma » 2007-04-01, 20:30

Miałam 2 samiczki bojownika i mi samca na śmierć zagryzły. Oto jaką wedłuk mnie możesz mieć obsadę:

5-9 krewetek red cherry,
stadko ( 13 - 10 ) neonków czerwonych lub innesa,
stadko ( 10 - 13 ) kardynałków chińskich.
Będzie ładnie, kolorowo, ruchliwie i wsam raz jak na twoje umiejętności, kardynałki łatwo rozmnorzyć ale niestety neonki nie ale to piękne ryby.

Awatar użytkownika
myszka
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 2007-03-29, 12:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: D / NRW
Kontakt:

Re: Prosba

Post autor: myszka » 2007-04-02, 21:27

Anna pisze:ponieważ bojowniki to bardzo spokojne i towarzyskie rybki... Ale jest jeden wyjątek - nie tolerują innych samców.
Nie toleruja tylko tych samych samcöw czy z innych gatunköw ryb tez ?

Awatar użytkownika
Sin
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-28, 09:48
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Z brzucha matki

Re: Prosba

Post autor: Sin » 2007-04-02, 21:32

Samców innych bojowników nie toleruja w 100%.Co do innych ryb bywa róznie,raczej rybki mniejsze od bojownika moga ucierpiec choc nie musza.Co do krewetek na 85% ucierpia w spotkaniu z bojownikiem.
Miejsce na Twoja reklame

Awatar użytkownika
myszka
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 2007-03-29, 12:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: D / NRW
Kontakt:

Re: Prosba

Post autor: myszka » 2007-04-02, 21:53



Z mojego sobotniego zakupu rybek nic nie wyszlo.
Ale dzisiaj juz maz nadrobil zaleglosci tzn.malymi krokami.
Jutro jade po 2 gurami i 2 pretniki.
Ale powiedzcie kupilismy tego co na fotce i jeszcze 4 inne tez nazwy polskiej nie znam :-|
Obrazek
Posiadam takiego oto samca ale nie wiem jak sie on po polsku nazywac :-( po niem. Feuerschwanz .

Takie 3 Saugschmerle zlote i jedna taka szarawa Gyrinocheilus aymonieri.
Czy moge dalej komponowac moje stadko jak zaczelam od tych tzn.czy macie jakies zastrzezenia co do tych rybek ? I co polecacie ?

Awatar użytkownika
Sin
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-28, 09:48
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Z brzucha matki

Re: Prosba

Post autor: Sin » 2007-04-02, 22:02

Powiem tak,na zdjęciu jest labeo bicolor i raczej ciezko stwierdzic czy tro samiec (dyformizm płciowy prawie nie zauwazalny,samice podobno sa smuklejsze od samców).Ryba dośc agresywna wobec innych ryb przydennych i bardzo agresywna wobec przedstawicieli swojego gatunku i pokrewnych.Pozatem jak podrosnie Twoje akwarium bedzie dla niego raczej za małe(tu sa rózne opinie z własnego doswiadczenia wiem ze w 160 l tłukł mi niemiłosiernie inne ryby jak miał tak z 12cm).
Gyrinocheilus aymonieri czyli glonojad syjamski ma jedna brzydka ceche mianowicie lubi przyczepiac sie do innych ryb co owocuje u nich zranieniami i moze doprowadzic do choroby.Pozatem tak samo jak labeo bywa agresywny wiec w połaczeniu labeo i glonjad syjamski moga wyniknac powazne konflikty.
Saugschmerle zlote to jak domysliłem sie szperajac po necie również glonojady syjamskie wiec jest jeszcze jeden problem mianowicie nie wolno ich miec duzo w akwarium bo sa strasznie terytorialne i bedzie dochodziło miedzy nimi do ciagłych waśni.
Miejsce na Twoja reklame

Awatar użytkownika
myszka
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 2007-03-29, 12:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: D / NRW
Kontakt:

Re: Prosba

Post autor: myszka » 2007-04-02, 23:09

Sin to jaka mi obsade teraz proponujesz :-/ ?

Marian
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 2006-11-27, 19:31
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bialystok

Re: Prosba

Post autor: Marian » 2007-04-03, 07:05

A ja mam pytanie myszka, to jest zdjecie z Twojego akwarium czy przykładowe podałaś ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Sin
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-28, 09:48
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Z brzucha matki

Re: Prosba

Post autor: Sin » 2007-04-03, 08:46

126l to nie taki mały litraż,ja dalej obstaje przy tym co napisał Marian chyba ze Tobie podobaja sie jakies inne ryby to pomozemy jakos Ci dobrać odpowiednia obsade. BTW wczoraj nie zwróciłem uwagi,niebieski żwirek... :-?
Miejsce na Twoja reklame

Awatar użytkownika
myszka
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 2007-03-29, 12:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: D / NRW
Kontakt:

Re: Prosba

Post autor: myszka » 2007-04-03, 09:24

Nie to podkladowe zdjecie :oops: dostane za to ostzezenie ?
Obsade bede komponowac tak jak Marian napisal.Bede tutaj Was informowac o tym.
P.S.Nie mam pojecia czemu ale woda mi sie taka jakas mglista zrobila :-/

Awatar użytkownika
Sin
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-28, 09:48
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Z brzucha matki

Re: Prosba

Post autor: Sin » 2007-04-03, 10:36

Chyba moderatorzy nie sa tacy źli ;-) Powiadasz ze woda Ci sie mglista zrobiła,wiec ponowie pytanie,akwarium napewno funkcjonowało bez rybek z cały czas właczonym filtrem,oswietleniem 12 h i grzałką?
Miejsce na Twoja reklame

Awatar użytkownika
myszka
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 2007-03-29, 12:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: D / NRW
Kontakt:

Re: Prosba

Post autor: myszka » 2007-04-03, 11:05

Sin pisze:akwarium napewno funkcjonowało bez rybek z cały czas właczonym filtrem,oswietleniem 12 h i grzałką?
Tak z reka na sercu ;-)

Awatar użytkownika
Sin
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-28, 09:48
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Z brzucha matki

Re: Prosba

Post autor: Sin » 2007-04-03, 11:44

No wiec jesli było to przez okres 2 tygdoni to raczej nie problem cyklu azotowego.Teraz kolejna seria pytan:
1)Uzywałas jakis preparatów chemicznych do akwa ,jesli tak to jakich?
2)Jaki masz filtr i ewentualnie jakie media filtracyjne w nim?
3)czym karmiłas nowo kupione rybki i jak duza ilosc pokarmu im dałas?
Miejsce na Twoja reklame

Marian
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 2006-11-27, 19:31
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bialystok

Re: Prosba

Post autor: Marian » 2007-04-03, 11:58

myszka pisze:Nie to podkladowe zdjecie :oops: dostane za to ostzezenie ?
przestań, za takie coś jeszcze nikt nie dostał ;-) żeby to było Twoje to bym Ci napisał żebys wyjęła kolorowy żwirek ;-)
Obrazek

ODPOWIEDZ