Prosba

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Sin
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-28, 09:48
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Z brzucha matki

Re: Prosba

Post autor: Sin » 2007-04-03, 15:05

Polecam pojedyncze testy firmy JBL .Fotki nie podam bo nie jestem teraz w sklepie.
Miejsce na Twoja reklame

Awatar użytkownika
myszka
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 2007-03-29, 12:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: D / NRW
Kontakt:

Re: Prosba

Post autor: myszka » 2007-04-03, 15:11

Ok jutro za tym sie rozejrze.Dzieki Sin ;-)
A teraz smigam do pracy.

Awatar użytkownika
darek
Stały bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 2007-02-09, 14:50
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bremerhaven/Niemcy
Kontakt:

Re: Prosba

Post autor: darek » 2007-04-03, 18:22

testy tetry sa tutaj ( w Niemczech) bardzo popularne i w miare tanie w porownaniu do JBL.
Test ze zdjecia 5 w 1 jest takim zestawem oszczednosiowym dla poczatkujacych ( zeby ich nie odstaraszyc cena) . To dobre testy, mozna je smialo kupic.
Testowanie wody w sklepach jest bardzo popularne i czescia serwisu jakie prowadza sklepy akwarystyczne. Byc moze Sin ma racje co do dokladnosci testu, ale pomysl godny polecenia polskim sprzedawcom ( pomoc nie tylko dla nowicjuszy akwarystyki )
Co do Aqua Safe to chyba najpopularniejszy srodek i najczescie sprzedawany w niemczech.
Musze sie pochwalic, ze mamy w Bremerhaven jedna z najczystrzych wod w kranach jakie mozna sobie wyobrazic. Niewiem jak u Ciebie Myszka, ale ta woda jest czescia sukcesu takze w akwarystyce. Ja od lat dolewam przy podmianie wode prosto z kranu, bez zadnach dodatkow.
Co do kolorwego zwiru, to jakpisal Sin sprawa gustu ( hmm) ale jesli chodzi o trwalosc i szkodliwosc barwnika to nie musisz miec zadnych obaw ( moje dzieci przetestowaly)
otwarty na porady innych, chetnie podziele sie wlasnym doswiadczeniem

Awatar użytkownika
Sin
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-28, 09:48
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Z brzucha matki

Re: Prosba

Post autor: Sin » 2007-04-03, 19:51

Tak jak mowiłem zapewne testy 5+1 sa tanie.Co do sprawdzania parametrów wody w sklepach jest to u nas praktykowane,sam to robie,z tego co wiem w paru konkurencyjnych sklepach robia tak również.Farbowany zwirek hmm moze za zachodnia granica farbowanie sie rózni bo w Polsce czesto mam doczynienia z probolem farbowania wody przez zwirek badz odpadania z niego farby.
Miejsce na Twoja reklame

ODPOWIEDZ