czyszczenie wentylacji mechanicznej Twister | okna

Wilgoć w pokoju

Moderator: ModTeam

Kamil124
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 2009-08-25, 11:06
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kamil
Lokalizacja: Chicago

Wilgoć w pokoju

Post autor: Kamil124 » 2009-08-25, 11:07

Witam!!!
Czy akwarium 25 l może przyczynić się do wychodzenia pleśni na ścianach w pokoju? Jak tak to jak temu zaradzić?

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Wilgoć w pokoju

Post autor: bercia289 » 2009-08-25, 11:31

raczej nie, za małe akwa. prędzej źle ocieplona i wykonana ściana, tak jak ściana w pokoju mojej siostry

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Wilgoć w pokoju

Post autor: maol » 2009-08-25, 11:43

...nawet nie raczej - zdecydowanie nie może. Więcej wody wypocisz i wydechniesz w tym pokoju, niż taki malutki zbiorniczek jest w stanie odparować. Gdyby to było otwarte 250l, bez pokrywy, to co innego.

A środki zaradcze - najprostsze, zwykle na ograniczenie parowania pomaga po prostu pokrywa. Woda się na niej skrapla i wraca do akwarium.

P.S. Grzyb i pleśń na ścianie może być kwestia ich zawilgocenia lub niewłaściwej izolacji, ale znacznie częściej ich przyczyną jest... zbyt mała wentylacja, np. nowe superszczelne plastikowe okna w starszym budownictwie.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Wilgoć w pokoju

Post autor: dzidek1983 » 2009-08-25, 12:17

zdecydowanie nie wina akwarium... ja miałem 240 litrów odkryte i przyznaje że miałem wilgoć na rogach ale nigdy pleśni czy grzyba... poza tym nawet jak teraz mam pokrywę to wilgoć dalej jest... wina lezy po stronie źle wentylowanego pomieszczenia...
np. duzy pokój i małe okno, lub masz pokój wystający poza bryłę domu i wiatr skutecznie do owiewa co powoduje że w ciepłym wilgotnym pokoju robi się różnica temperatur na ścianach
w lecie jest tego mniej ale w zimie może być masakra...
trzymaj cały czas otwarte okno w pokoju (oczywiście jak się da) i otwieraj drzwi w pokoju żeby był ruch powietrza
jeżeli pokój jest nad drzwiami wejściowymi lub innym miejscu gdzie podtrzymują go kolumny, to zdarza się że wilgoć przenoszona z mokrej ziemi po chłodnych kolumnach wchodzi do pokoju w dolnych rogach, zwykle ma to miejsce jak rynny są tak ustawione że woda płynie w trawnik przed wejściem i tam zostaje uwięziona...

generalnie akwarium bym nie winił

camper23
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2020-10-20, 20:43
Pojemność akwarium: 15
Imię: Sebastian
Kontakt:

Re: Wilgoć w pokoju

Post autor: camper23 » 2020-10-20, 20:45

Mam ten sam problem. Wstawiłem ostatnio akwarium i po kilkunastu dniach zobaczyłem małą plamkę pleśni na ścianie. Jak zlokalizować problem?

ODPOWIEDZ