Pomoc z Krewetkami.

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

Arthur
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2007-03-28, 18:41
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Białystok

Pomoc z Krewetkami.

Post autor: Arthur » 2007-03-30, 18:17

Witam wszystkich ! Potrzebuje pomocy w zwiazku z krewetkami red cherry. Zamierzam je chodowac ale potrzebuje kilku wskazowek by nie popełnic błędu. Mam z tym zwiazane kilka pytań. Będe bardzo wdzieczny za odpowiedz.

1.Jaką temperature powinienem utrzymywać ? (zazwyczaj mam 27 stopni to nie za duzo?)
2.Ile moge ich trzymac w 110L akwarium ?
3.Moge bez obaw hodować razem z nimi Pielęgniczke Ramireza ?
4.Jak odpowiedznio przygotować akwarium dla nich ( w zoologicznym słyszałem coś o np. mikroskopijnych rzyjatkach ktore wpuszcza sie do "surowej" wody)

Awatar użytkownika
pavelek
Rekin forum
Posty: 1950
Rejestracja: 2006-12-27, 21:41
Pojemność akwarium: 80
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Pomoc z Krewetkami.

Post autor: pavelek » 2007-03-30, 19:22

1.niewiem ale taka jest raczej dobra.
2.jedna na 4 l czyli 28 sztuk ale wystarczy 10 one sie mnożą jak gupiki.
3.pielęgniczka chyba je zje :cry: .
4.tak jak do rybek one lubją różne mchy i korzenie
jeśli ci pomogłem cieszę się :mrgreen:

Arthur
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2007-03-28, 18:41
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomoc z Krewetkami.

Post autor: Arthur » 2007-03-30, 19:29

Owszem pomogłes. Ale wiesz chciałbym poznać zdanie kilku "hodowców" tej malutkiego ale slicznego zwierzatka. Z tego co sie dowiadywałem z zoologicznych ( w moim miescie mam dwa w ktorych moge sie wiele rzeczy dowiedzieć bo wielokrotnie doradzali mi wlasciwie a w innych tylko pokarm kupuje jak za daleko niechce misie jechac ;-) ) I własnie oni nie ieli objekcji to tych pielegnczek i krewetek w 1 akwa. ale poczekam na opinie innych. I tak akwarjum w którym mam zamiat je hodowac stoi teraz puste dopiero jutro jade po kamyczki, roslinki itp.

PS.(Ci 2 panowie ze sklepow mowili by najpierw zakupic krewetki i by ciut podrosły a dopiero potem zakupic pielegniczki co powinno zwiekszyć i tak nie mała szanse że krewecie nie beda obiadem dla pielegniczek)

PS.2.Pielegniczki tez za duze nie są.

PS3. Nie chodziło mi o wystrój. Mam akwa 250 litrowe i tam nie stosowałem nic specjalnego yulko woda sie odstala itp itd. Natomiast tutaj moj znajomy sklepikarz (kupuje u niego od lat i często wpadam tak z nim pogadać) powiediał że moznaby zastosować cos co on nazwal to biostartem (jakis specyfik lub drobnoustroje wlewane do akwarium niewiem doklladnie bylo duzo klijentów wiec nie dopytałem o szczegóły)

Awatar użytkownika
Sin
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-28, 09:48
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Z brzucha matki

Re: Pomoc z Krewetkami.

Post autor: Sin » 2007-03-30, 19:52

Pielegniczki raczej zjedza krewetki,czy te beda podrosniete czy nie.Biostarter mozna zastosowac ale w przypadku krewetek nie polecam,lepiej niech akwarium samo dojrzeje przez dwa tygodnie.
Miejsce na Twoja reklame

Arthur
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2007-03-28, 18:41
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomoc z Krewetkami.

Post autor: Arthur » 2007-03-30, 22:03

to moze jakas podpowiedzjakie rybki moge do nich wpuscic ?? Fajnie by były kolorowe i ogólnie ładne (tylko pls bez gupikow, neonkow itp). było by miło gdyby znalazła sie jakas pielęgnicowata ktora tym malym stworzonkom krzywdy nie zrobiła :) (ale jestem wybredny)

Awatar użytkownika
Sin
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-28, 09:48
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Z brzucha matki

Re: Pomoc z Krewetkami.

Post autor: Sin » 2007-03-30, 22:06

Na pielegnicowata raczej szans nie ma ;-) bynajmniej ja bym nie ryzykował.Nie neonki,hmm razbory klinowe,bystrzyki karliki.uprzedzam ze nie ma zbyt wielu ryb których towarzystwo jest w pełni bezpieczne dla krewetek.
Miejsce na Twoja reklame

Arthur
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2007-03-28, 18:41
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomoc z Krewetkami.

Post autor: Arthur » 2007-03-30, 22:16

Ehhh no to chyba neonki wybiore. Tym razem nie staną sie pokarmem dla moich zeberek :mrgreen: zobaczymy moze ktos jeszcze da jakas ciekawa propozycje

PS.Dzis w jednym zoologicznych (latalem tak poszukac fajnych rybek itp) na pytanie co moge dorzycic do krewetek uprzejma sprzedawczyni zaproponowała bym wrzucił je do mojego akwarium z pokaznym stadkiem zeberek 9pielegnica zebra). myslalem ze pekne ze smiechu :) (nie mam doswiadczenia z krewetkami ale skoro moje stadko wtryniło prezent od brata w ilosci 10 neonkow to krewetki to bedzie taka mala przekaska)

Awatar użytkownika
cops
Akwarysta
Posty: 434
Rejestracja: 2007-01-02, 17:27
Pojemność akwarium: 112
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc z Krewetkami.

Post autor: cops » 2007-03-31, 17:59

ja bym proponował tęczankę filigranową inna nazwa promienniczka wernera mają tak małe pyszczki ze nie zjedzą i nie uszkodzą krewetek , neonki mogą atakować albo z ciekawości je uszkodzić :-/
Nikt nie jest nieomylny

Awatar użytkownika
Sin
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-28, 09:48
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Z brzucha matki

Re: Pomoc z Krewetkami.

Post autor: Sin » 2007-03-31, 22:05

Ryby jak to ryby,nigdy nie przewidzisz ich zachowan, u mnie krewetki pływaja z neonkami i zyja w całkowitej symbiozie ale ze w akwarium jest od groma roslin to tez byc moze maja gdzie sie chowac.
Miejsce na Twoja reklame

Arthur
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2007-03-28, 18:41
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomoc z Krewetkami.

Post autor: Arthur » 2007-03-31, 23:30

Mój znajomy hodowca oznajmił że pelegniczki ramireza nie bedą atakowac krewetek i że moge je spokojnie kupić ze 2 tygodnie po krewetkech. W razie problemów bezproblemowo odlowic rybki i oddac do sklepu. Jakos przechodzi mi ochota na eksperymenty szczegolnie ze moga ładnie bic po kieszeni a dowiedziałem sie o kilku mankamentach mojego drugiego akwa w którym krewecie beda wiec mam inny wazniejszy cel do zrealizowania.

ODPOWIEDZ