Problem

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Gramatik
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2007-04-01, 12:55
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Problem

Post autor: Gramatik » 2007-04-01, 14:24

Witam !
mam akwarium 140 L (80dł, 35 szer, 50 wys) mam tam 3 paletki niezbyt duze i 15 neonow inessa.
Paletki Dozbiornika wsadzilem 4 dni temu , i zauwazyllem ze kryja sie w rslinnosci i pod filtrem (choc plywaja tez i po calym akwarium)
Akwarium podzielone jest na czesc roslinna i czesc czysta (by ulatwwialo to zbieranie resztek pokarmu) i zastanawia mnie to ze paletki niezbyt chcetnia sa zainteresowane jedzieniem (tzn: gdy podaje im granulat niebardzo go jedza , gdy podaje serce wolowe tez niesa zainteresowane , ale gdy podam im larwe komara (z mrozonek) to akurat ten pokarm najbardziej akceptuje , od tych kilku dni zauwazylem poskubane roslinki (co jest wdl mnie przyczzna paletek bo zamiast pokarmu jedza roslinnosc ) moze mi jakos doradzicie by umilic im potrawy ktore by akceptowaly. A by uprzedzic wasze pytania : rybki niemaja zadnych oznak choroby i stan ich zdrowia wykazuje sie byc ok.

P.s moze jest to spowodowane mala iloscia ryb ? przez co nie chetnie zeruja ? i jedza ?

Awatar użytkownika
picia1992
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 2007-02-25, 21:24
Pojemność akwarium: 96
Imię: Piotrek
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Re: Problem

Post autor: picia1992 » 2007-04-01, 15:30

dla paletek masz za małe akwarium. może spróbuj spacjalny pokara dla paletek
jak możesz to daj fotki do galerii

Awatar użytkownika
Sin
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-28, 09:48
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Z brzucha matki

Re: Problem

Post autor: Sin » 2007-04-01, 17:50

Podaj parametry wody, paletki na kązde odstępstwo od hodowlanej normy sa bardzo wrazliwe.To ze nie chcą pobierac pokarmu świadczy o tym ze byc moze jeszcze nie przyzwyczajiły sie do nowego akwarium,byc moze sa chore lub parametry wody im nieodpowiadaja.
Miejsce na Twoja reklame

Gramatik
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2007-04-01, 12:55
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Problem

Post autor: Gramatik » 2007-04-01, 20:35

Temp 30*C , ph 6,5 Tww 26 two 14

P.s
Zdjecie Paletek wstawilem do Galeri jak cos moge jeszcze wstawic inne zdjecia.
Pozatym Rybcie sa od znajomego który trzymal je na zwyklej kranowce i ph 7 a w twardosc itp sie nie bawil.
Pozatym osobiscie sam niewiem jaka to odmiana Paletek(jesli ktos wie moze napisac :P ) :)
Ostatnio zmieniony 2007-04-01, 20:43 przez Gramatik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sin
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2007-03-28, 09:48
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Z brzucha matki

Re: Problem

Post autor: Sin » 2007-04-01, 20:42

A NO2 i NO3?Bo wydaje mi sie ze tutaj własnie tkwi problem.Paletki nie lubia takze za silnego swiatła.Widziałem tez na zdjeciu ze roślin masz troche mało moze stad tez takie zachowanie paletek.BTW przydałoby sie dla nich wieksze akwarium.
Miejsce na Twoja reklame

Awatar użytkownika
Mariusz86
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 2007-04-02, 13:11
Pojemność akwarium: 54
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Problem

Post autor: Mariusz86 » 2007-04-02, 13:32

Świetne tło zrobione z kalendarza.. Mógłbyś choćby plakat kupić.. paletki nie jedzą bo muszą się zaaklimatyowac.. nie martw się po tygodniu powinno być już ok.. dokup jeszcze kilka, tyle by utworzyły stadko.. bedą czuły się pewniej.. pokarmy zaczną przyjmować po jakimś czasie.. gdy ja aczynałem hodować palety to też nic nie jadły, ale po około 2 tygodniach przyzwyczaiły się do każdego rodzaju.. nawet do płatków.. badź cierpliwy..
p.s. nie karm ich zywą ochotką.. przenosi dużo chorób
Doścignąć niedoścignione...

arturo
Zainteresowany
Posty: 28
Rejestracja: 2007-04-12, 22:00
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem

Post autor: arturo » 2007-04-19, 13:53

Rybki wyglądają ładnie i zdrowo, daj im trochę czasu, za 2-3 tyg się przyzwyczają, podawaj im małe ilości pokarmu, trochę poskubią. Przyzwyczajaj je do granulatu i płatków, w czasie wyjazdów będzie jak znalazł. Urozmaicaj dietę inaczej zaraz zaczną się problemy z niestrawnościami i puchnięciem brzuszków, pozdrawiam
Akwarium jest jak kwiat, nie pielęgnowane...umiera...

ODPOWIEDZ