Najlepsza na rynku agencja hostess https://agencja-hostess.pl Profesjonalne hostessy

Bańka powietrza w kleju na łączeniu szyb?

Sprzęt do akwarium słodkowodnego.

Moderator: ModTeam

aldona
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2007-06-29, 14:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aldona
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Kontakt:

Bańka powietrza w kleju na łączeniu szyb?

Post autor: aldona » 2010-01-11, 16:06

Witam
nie wiem czy post umiesciłam w dobrym miejscy ale nie wiedziałam poprostu gdzie go zamieścić. Dzisiaj sie przyglądałam mojemu zbiornikowi 240 l profil i na górze gdzie profilowana szyba łąćzy sie z prostą boczna szybą na spojeniu tych dwóch szyb znalzłam pionową bańke powietrza długa na ok 4 cm .
Widzicie w załączniku czarny pionowy pasek to sylikon a po środku tego sylikony pionowa bańka powietrza

Co o tym sądzicie ????
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2010-01-11, 16:19 przez aldona, łącznie zmieniany 1 raz.
AKWARIUM 240l malawi pseudotropheus saulosi

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Bańka powietrza w kleju na łączeniu szyb?

Post autor: maol » 2010-01-11, 16:18

Jeżeli to stary zbiornik - niech tak zostanie, jeżeli nie cieknie, nie powinno mieć to znaczenia i nie należy tego ruszać. Jeżeli to nowy zbiornik, pomyślałbym o reklamacji.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

aldona
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2007-06-29, 14:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aldona
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Kontakt:

Re: Bańka powietrza w kleju na łączeniu szyb?

Post autor: aldona » 2010-01-11, 16:26

tak to nowy ma 1 tydzień ale znowu bym musiała robic wszystko od podstaw całę świeze akwa a nie mam co zrobic z rybskami

wiecz czy to czemus zagraża ???
AKWARIUM 240l malawi pseudotropheus saulosi

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Bańka powietrza w kleju na łączeniu szyb?

Post autor: maol » 2010-01-11, 16:44

Moim zdaniem, szczególnie że bańka jest u góry zbiornika, gdzie ciśnienie jest najmniejsze i wręcz pomijalne, zostawiłbym to w spokoju i się nie martwił.

P.S. Nowy zbiornik tej wielkości i po tygodniu już ryby? Toz on jeszcze ze 2 tygodnie będzie dojrzewał...
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

aldona
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2007-06-29, 14:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aldona
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Kontakt:

Re: Bańka powietrza w kleju na łączeniu szyb?

Post autor: aldona » 2010-01-11, 16:52

maol pisze:Moim zdaniem, szczególnie że bańka jest u góry zbiornika, gdzie ciśnienie jest najmniejsze i wręcz pomijalne, zostawiłbym to w spokoju i się nie martwił.

P.S. Nowy zbiornik tej wielkości i po tygodniu już ryby? Toz on jeszcze ze 2 tygodnie będzie dojrzewał...
no to mnie uspokoiliscie trohce ale piszcze prosze jeszcze czym wiecej waszych opiń tym lepiej dla mnie bede spokojniejsza
AKWARIUM 240l malawi pseudotropheus saulosi

Awatar użytkownika
ankon91
Akwarysta
Posty: 456
Rejestracja: 2008-07-05, 18:19
Pojemność akwarium: 54
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Bańka powietrza w kleju na łączeniu szyb?

Post autor: ankon91 » 2010-01-11, 17:23

Zaobserwuj, czy bąbel będzie się powiększał. Ale również myślę, żeby dać sobie spokój, jeśli nic się nie dzieje ;)
[31,50] Green Paradise
Mrozy, mrozy...

Awatar użytkownika
Skuter
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: 2009-11-09, 16:51
Pojemność akwarium: 200
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Londek zdrój

Re: Bańka powietrza w kleju na łączeniu szyb?

Post autor: Skuter » 2010-01-11, 18:32

nie wygląda to grożnie.Tym bardziej że jest na górnym rogu akwarium.Trzeba jednak to miejsce obserwować.mój brat miał 40L profilowane i wlaśnie pewnego pięknego dnia puściło łączenie tak jak u Ciebie w tym samym miejscu tylko przez całą szybę.Zgłoś reklamację.

aldona
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2007-06-29, 14:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aldona
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Kontakt:

Re: Bańka powietrza w kleju na łączeniu szyb?

Post autor: aldona » 2010-01-11, 19:16

dzwoniłam do sklepu w którym zakupiłam akwa i powiedziano mi ze akwa ma 2 lata gwarancji mam to obserwować jesli bedzie sie powiekszać mam zgłosic reklamacje i wtedy przywioza mi nowy zbiornik rozmawiałam z osoba któa akwarystyke ma w jednym małym palcu powiedziała ze takie bable sie zdażaja nawet w wiekszych zbiornikach i to niczemu nie szkodzi jedynie estetyka ale mam to dalej obserwować
AKWARIUM 240l malawi pseudotropheus saulosi

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Bańka powietrza w kleju na łączeniu szyb?

Post autor: maol » 2010-01-11, 20:54

To tu się nie zgodzę. Argumentacja sprzedawcy o zgłoszeniu reklamacji "jak zacznie się powiększać" jest bez sensu - a jak się powiększy na tyle, że akwarium wyląduje na podłodze? Dostawca przyjedzie ze ścierką? Decyzja należy do Ciebie - wymień szkło już teraz, nie czekając na tragedię, albo... przestań się przejmować. Moim zdaniem szanse na rozszczelnienie są w tym wypadku bardzo małe ale to Twój, nie sprzedawcy, wybór.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

aldona
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2007-06-29, 14:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aldona
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Kontakt:

Re: Bańka powietrza w kleju na łączeniu szyb?

Post autor: aldona » 2010-01-14, 17:37

a znacie moze kogos na forum kto zna sie bardzo dobrze na klejeniu akwa ( oczywiscie nic wam nie ujmując )
AKWARIUM 240l malawi pseudotropheus saulosi

croc
Zakręcony forumowicz
Posty: 1545
Rejestracja: 2007-06-26, 10:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bańka powietrza w kleju na łączeniu szyb?

Post autor: croc » 2010-01-14, 22:42

jeśli to górna część zbiornika, to można pokusić się o naprawę miejscową bez całkowitego opróżniania zbiornika. Nie umiem tak na odległość przesądzić, co i jak, ale podobne ubytki uzupełniałem silikonem. Po spuszczeniu wody do poziomu poniżej bąbla, trzeba ostrym nożem do papieru, tektury, wykładzin, dokonać odpowiedniego nacięcia, aby odsłonić przestrzeń do wypełnienia. wacikiem nasączonym zwykłym alkoholem delikatnie przemyć. Uzupełnić silikonem po wyschnięciu. jeśli bąbel jest długi, to warto by było założyć opaskę zabezpieczająca, zanim dokonamy nacięcia, choć to raczej poprawia samopoczucie właściciela, a nie bezpieczeństwo operacji. Opaska może być wykonana z liny, taśmy, bądź innego materiału, którym po prostu obwiązujemy akwarium.

Tofifi

Re: Bańka powietrza w kleju na łączeniu szyb?

Post autor: Tofifi » 2010-01-14, 23:09

Ja się na tym znam, keję na zamówione zbiorniki OptiWithe efekt bąble są efektem niestarannego szybkiego klejenia, oraz używania UV podczas klejenia na szybko, staranie położony silikon jet pozbawiony tych skaz, poza estetyką twoje akwarium nie powinno ucierpieć.

Ps. w przyszłym miesiącu może za 2 urządzamy konkurs i do wygrania będzie właśnie 85L OptiWithe - równowartość kilku set złotych

aldona
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2007-06-29, 14:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aldona
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Kontakt:

Re: Bańka powietrza w kleju na łączeniu szyb?

Post autor: aldona » 2010-01-27, 18:00

mam juz nowe akwa wymienili mi na nowe lecz pojawił sie nowy problem na górze zbiornika są przyklejone 2 szybki wzmacniające przednia i tylna szybe otóż na tylniej szybie ta mała pozioma porpstu pekła w połowie tak samo jak przy tamtym reklamowanym zbiorniku. Co jest powodem ze tak pekaja i jakie moga byc tego konsekwencje ???

prosze pomóżcie :padam:
AKWARIUM 240l malawi pseudotropheus saulosi

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bańka powietrza w kleju na łączeniu szyb?

Post autor: marthinez » 2010-01-27, 19:17

aldona pisze:mam juz nowe akwa wymienili mi na nowe lecz pojawił sie nowy problem na górze zbiornika są przyklejone 2 szybki wzmacniające przednia i tylna szybe otóż na tylniej szybie ta mała pozioma porpstu pekła w połowie
Nie moze tak być. To wzmocnienie nadaje sztywności całej tylnej szybie.
aldona pisze:Co jest powodem ze tak pekaja
Złe wykonanie.
aldona pisze:jakie moga byc tego konsekwencje ???
Pęknięcie tylnej szyby i ..... wiadomo. :|
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

aldona
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 2007-06-29, 14:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aldona
Lokalizacja: Siemianowice Śl
Kontakt:

Re: Bańka powietrza w kleju na łączeniu szyb?

Post autor: aldona » 2010-01-27, 20:20

marthinez pisze:
aldona pisze:mam juz nowe akwa wymienili mi na nowe lecz pojawił sie nowy problem na górze zbiornika są przyklejone 2 szybki wzmacniające przednia i tylna szybe otóż na tylniej szybie ta mała pozioma porpstu pekła w połowie
Nie moze tak być. To wzmocnienie nadaje sztywności całej tylnej szybie.
aldona pisze:Co jest powodem ze tak pekaja
Złe wykonanie.
aldona pisze:jakie moga byc tego konsekwencje ???
Pęknięcie tylnej szyby i ..... wiadomo. :|
przyczyna krzywa podłoga akwarium w likwidacji
AKWARIUM 240l malawi pseudotropheus saulosi

ODPOWIEDZ