FZN-3 przeróbka

Moderator: ModTeam

krystek
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2009-12-13, 13:28
Pojemność akwarium: 144
Imię: Krystian
Lokalizacja: Sosnowiec

FZN-3 przeróbka

Post autor: krystek » 2010-01-29, 00:06

Myślicie że sprawdziło by się przerobienie tej kaskady tak aby dać kolanko i rury ssące dać w poziomie oraz porobić w nim (wypalić) troche dziurek na całej długości? Czy zbierało by lepiej zanieczyszczenia jak by było przez całą szerokość forum?

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: FZN-3 przeróbka

Post autor: kbtor » 2010-01-29, 00:15

krystek pisze:Czy zbierało by lepiej zanieczyszczenia jak by było przez całą szerokość forum
Z forum to pewnie nie bardzo ;)

A z akwarium to diabli wiedzą, jak by była słaba pompa to pewnie by ssało z najbliższych otworów. Gdyby pompa była mocna, to by ssało z całej długości. Ale teraz dochodzi kwestia wielkości otworów i ich ilości.
Masz możliwość, to sobie popróbuj, najwyżej kilka rurek rozwalisz.

Do innych użytkowników, darujcie sobie teksty typu: A po co?
Obrazek

krystek
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2009-12-13, 13:28
Pojemność akwarium: 144
Imię: Krystian
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: FZN-3 przeróbka

Post autor: krystek » 2010-01-29, 00:24

Hehe z tym forum to nieźle palnąłem :)

Ten filtr na maksa ma 1200L na godzinę i jak popatrzeć to ciągnie dość mocno tylko właśnie pytanie czy uciągnie z końca.

Może jest ktos kto tak kombinował :) Akwa ma 80 szerokości a kaskade dałem w rogu na szerokiej szybie i ciekawe czy tak by lepiej działało.

Tak samo jak się zastanawiam czy lepiej zbiera z samego dołu, czy na środkowej wysokości :) Czyli jak długo przedłużać rury ssące jeśli by nic nie kombinować z poziomami.

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: FZN-3 przeróbka

Post autor: kbtor » 2010-01-29, 00:31

Zanieczyszczeń to raczej nie zbierze, bo przez te otwory po prostu nie przejdą. A jak zrobisz je duże, to znowu będzie zbieranie tylko z części rurki.

Tu można chyba mówić tylko o zbieraniu samej wody, do filtra z wkładem czysto biologicznym. Do syfów to zwyczajne zasysanie, czyli jakiegoś tam typu pre-filtr i rura wprost do filtra.
Obrazek

krystek
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2009-12-13, 13:28
Pojemność akwarium: 144
Imię: Krystian
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: FZN-3 przeróbka

Post autor: krystek » 2010-01-29, 00:43

A jak by tylko przesunąć zasysanie (bez dziurek) w inne miejsce? Czyli kaskade mam po prawej, a zasysanie było by na środku (wysokości i szerokości akwarium) to lepiej by działało? A może po lewej całkowicie? Bo właśnie niestety mam w samym koncie (po prawej) i boję się że nie zbiera z całego akwarium.

Ps. Lepsza bioceramika czy zeolit? Teraz mam bioceramike i gąbkę (pół na pół), a myślę dać bioceramike i zeolit (pół na pół) a na to z 2-3 warstwy włókniny. Które lepsze ustawienie? A może jakoś inaczej?

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: FZN-3 przeróbka

Post autor: kbtor » 2010-01-29, 00:58

Myślę że możesz spróbować, zobaczysz co z tego wyjdzie.

Ja w krewetkarium mam kaskadę, nie uważam tego filtra za dobry do mechaniki. Kaskada to głównie do filtracji biologicznej. Jest ruch wody, zwłaszcza jej powierzchni, ale syfy zbieram podczas odmulania.
Obrazek

krystek
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2009-12-13, 13:28
Pojemność akwarium: 144
Imię: Krystian
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: FZN-3 przeróbka

Post autor: krystek » 2010-01-29, 01:10

Przy odmulaniu to wiadomo :) Popróbuje z przesunieciem na środek bo boję się że ma przepływ 1200l ale że nie przepływa przez niego cała woda przez to że jest w koncie :(

Hmm skoro do biologicznej to jaką kombinacje wkładów byś polecał z tego co pisałem w poście powyżej?
Lepsza bioceramika czy zeolit? Teraz mam bioceramike i gąbkę (pół na pół), a myślę dać bioceramike i zeolit (pół na pół) a na to z 2-3 warstwy włókniny. Które lepsze ustawienie? A może jakoś inaczej?

Suja
Rekin forum
Posty: 1881
Rejestracja: 2008-06-18, 23:17
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kuba
Nazwisko: Ptasie xD
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Re: FZN-3 przeróbka

Post autor: Suja » 2010-01-29, 16:12

Jeżeli chcesz sie bawić to zrób zasysanie wody z drugiej strony akwarium niż jest wylot ;)
Będzie lepsze cyrkulacja.
"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

63L z roślinami

Jamesfic
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2022-06-04, 14:03
Imię: JamesficZL
Nazwisko: Jamesfic

Обзор центра дезинфекции

Post autor: Jamesfic » 2022-06-06, 00:55

Обзор о дезинфекции в москве Дезинфекция в Москве. Статья о службе от насекомых.
./redir/https://rusvesna.su/aboutall/1629791461

ODPOWIEDZ