jakie rybki i roślinki do takiego akwarium?

Moderator: ModTeam

k21p
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2007-04-10, 18:50
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Wrocław

jakie rybki i roślinki do takiego akwarium?

Post autor: k21p » 2007-04-10, 19:04

Od dziecka mialam akwarium (tzn. jakies 10 lat). Kiedys nie przejmowalam sie co w nim plywa, kupowalam co mi sie podobalo.

Ostatnimi czasy rybki zaczely mi chorowac, dostaly czerwonych plamek na pletwach (chyba byla to plesniawka- jezeli myle nazwe to mnie poprawcie), wszystkie odeszly, wsrod nich moj ulubiony sumik, ktory liczyl sobie 9 lat :(

Ostatnimi rybkami ktore mialam byly: kirysek, sumy i gurami. Prawdodopodnie zarazily sie od rybek ktore byly do nich dokupione przez mojego tate (danjo) i wszystkie padly.

Akwarium zostalo wymyte, woda odstala 2 tygodnie bez rybek. Narazie plywaja w nim sum i jeden kirysek. Chcialabym dobrac do niego dobre rybki, zeby czuly sie dobrze w warunkach ktore panuja w akwarium.

O moim akwarium:
*pojemnosc 40 l.;
*temp. 22-24 °C;
*malo oswietlone, nie ma specjalnego oswietlenia (mysle o jego zamontowaniu, tutaj poradzcie jakis tani sklep we Wrocławiu czy internetowy);
*z racji malej ilosci swiatla, sa w nim roslinki sztuczne, ostatnio kupilam jedna zywa Echinodorus Tropica , ale nie wiem ile sie utrzyma z taka mala iloscia swiatla (czy sa jakies roslinki nie wymagajace duzej ilosci swiatla?)
*jest troche pustego podloza, w szklanej misce jest zwir;
*akwarium nie jest przykryte (do momentu zakupu oswietlenia);

nie wiem co jeszcze pisac o tym akwarium.

Czy jest tutaj ktos z Wrocławia kto mogłby doradzic mi jakis sprawdzony sklep z rybkami?

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Natalia.
Ostatnio zmieniony 2007-04-12, 13:57 przez k21p, łącznie zmieniany 1 raz.

gowomb
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2007-01-12, 10:33
Pojemność akwarium: 180
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Re: jakie rybki i roślinki do takiego akwarium?

Post autor: gowomb » 2007-04-11, 19:41

tak więc co do oświetlenia to jeden z najlepszych sposobów jaki widziałem to ten http://holenderskie.pl/art.php?go=53 link do tej stronki podał WOJTEK w innym temacie tylko że lepiej sama tego nie rób, poproś np. tatę. Nie wiem też jakie dokładnie masz wymiary tego akwarium ale przy szerokości 60 cm. udało by się wcisnąć świetlówkę ok 20W a wtedy jak dasz dwie takie to już prawię każdej roślince będzie tam dobrze.

co do obsady to się nie wypowiem bo taki dobry to w to nie jestem ale wydaje mi się że sumik to chyba za duża ryba jak na takie awka, ale poczekajmy aż znawcy się wypowiedzą

Pablo
Stały bywalec
Posty: 305
Rejestracja: 2007-02-17, 14:06
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Lublin

Re: jakie rybki i roślinki do takiego akwarium?

Post autor: Pablo » 2007-04-11, 20:00

gowomb pisze:przy szerokości 60 cm. udało by się wcisnąć świetlówkę ok 20W a wtedy jak dasz dwie takie to już prawię każdej roślince będzie tam dobrze.
Co??? szerokość taka w akwa o pojemności 60L może długości co ?
Czyż nie piękne?
Pozdrawiam. Pablo
\/ Nie bądź taki kliknij Pomógł =]

gowomb
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2007-01-12, 10:33
Pojemność akwarium: 180
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Re: jakie rybki i roślinki do takiego akwarium?

Post autor: gowomb » 2007-04-11, 20:08

ja tam wiem że jest szerokośćXwysokośćXgłębokość w razie kłopotów ze zrozumieniem zapraszam do sklepów meblowych, ale myślę że koleżanka do której pisałem takich kłopotów nie miała

k21p
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2007-04-10, 18:50
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: jakie rybki i roślinki do takiego akwarium?

Post autor: k21p » 2007-04-12, 14:15

Przepraszam, wprowadzilam Was w blad. Dzisiaj zmierzylam moje akwarium i ma wymiary 60*20*33 tak wiec liczy sobie tylko 40 litrow, zostalam sama wprowadzona w blad przez tate, ktore upieral sie ze ma ono 60 :oops:

Doradzono mi zakup do niego 3 bojownikow (1 samiec i 2 samice) oraz 10 neonek inessa. Dzisiaj kiedy poszlam zorientowac sie o cenie rybek w sklepie powiedziano mi ze neonki moga obgryzac bojownika. Czy tak dzieje sie w duzej ilosci przypadkow?
Jezeli tak prosze doradzcie mi jakie rybki ew. dac do bojownikow czy do neonek zeby dobrze sie czuly w moim zkwarium.

Co do oswietlenia, znalazlam taka pokrywe:http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=183803124 czy jest ona dobra? Moze lepiej samemu zrobic oswietlenie?

gowomb
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2007-01-12, 10:33
Pojemność akwarium: 180
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Re: jakie rybki i roślinki do takiego akwarium?

Post autor: gowomb » 2007-04-12, 16:27

tylko że ta na aukcji jest profilowana a Ty nic nie piszesz że masz akwarium profilowane więc nie wiem jak to będzie wyglądać, mimo wszystko przy teych wymiarach akwa możesz zrobić pokrywę i dać tam świetlówki 2 X 20W i wtedy każdej roślince się tam "spodoba" a w pokrywie którą chcesz kupić masz zwykłą żarówkę więc ja osobiście nie polecam. Można by ewentualnie wkręcić tam świetlówkę energooszczędną na pewno było by to lepsze od tradycyjne żarówki ale z tego co widzę to oprawa jest na żarówki z małym gwintem E14 więc wtedy najmocniejsza ze świetlówek energooszczędnych może mieć tylko 11W a to raczej mało

ODPOWIEDZ