akwa 300l

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

ewkakz82
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2007-03-17, 22:55
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

akwa 300l

Post autor: ewkakz82 » 2007-04-10, 21:46

Witam wszystkich od pewnego czasu mam akwarium i mam w nim niesamowitą mieszankę ryb od pielęgnic papuzich po molinezje nie bardzo wiem jak się poruszać na tym forum jestem laikiem w dziedzinie internetu. :oops: nie wiem za dużo co powiedzieć i czy ktoś to przeczyta. Mam w swoim akwarium skalry, molinezje, pielęgnice papuzie i mekki, gurami, suma rekini, węgorze, zbrojniki, żałobniczki, labeo,kiryski, kosiarkę, danio i welona. wiem że to za dużo już częśc ryb wydałam znajomym. mam trochę roślin mchu i korzenie . Rybki rosną i jedzą jak wściekłe Ostatnio coś z tego towarzystwa zjadło mi 2 duchy i mułojada. czy ktoś wie czy jest jakiś czat na temat akwarystyki słodkowodnej? :?:

Awatar użytkownika
darek
Stały bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 2007-02-09, 14:50
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bremerhaven/Niemcy
Kontakt:

Re: akwa 300l

Post autor: darek » 2007-04-11, 00:48

niesamowite to co tam masz w swoim zbiorniku.
na cos musisz sie powoli zdecydowac. ryby zyja w trzech partiach ( gora , srodek i dno), musisz tak dobrac rybki, zeby w kazdej partii mogly spokojnie plywac i zyc w zgodzie. Druga sprawa to dobranie rybek ktore zyja w podobnych warunkach wodnych (twardosc, ph, temp, itp. ).
Na pierwszy rzut oka rzucil mi sie welon, ktory calkowicie tu nie pasuje, i sum rekini ktory w zasadzie nie pasuje do zadnego akwarium. Napisz moze cos wiecej, tzn ile masz rybek z jakiego gatunku.
tym forum na pewno znajdziesz pomoc w sprawie obsady.
Napisz tez moze jaka technike masz zamontowana: oswietlenie, filtr itp.
otwarty na porady innych, chetnie podziele sie wlasnym doswiadczeniem

Pablo
Stały bywalec
Posty: 305
Rejestracja: 2007-02-17, 14:06
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Lublin

Re: akwa 300l

Post autor: Pablo » 2007-04-11, 19:54

Poza tym co napisał darek, to ryby są ciepło i zimno lubne tylko nieliczne ryby lubią zimna wodę są to np. welony, karasie. Dziwię się szczerze ża molinezje tam jakoś żyją :shock: nie zjadły ich np. papuzie. Pozbądzi sie ryb i poczytaj na forum lub ogólnie w internecie
o rodzinach ryb np . karpiowate, pielęgnicowate i jeszcze dużoo innych rodzin musisz wybierać przede wszytkim ryby o podobnych rozmiarach zachęcam do prze studiowania:
http://e-akwarystyka.pl/forum33.htm-to encyklopedia ryb i roślin
Każdy ma początki ale jak posłuchasz rad na forum to będziesz miał fajne akwa . ;-) ;-)
Czyż nie piękne?
Pozdrawiam. Pablo
\/ Nie bądź taki kliknij Pomógł =]

Gość

Re: akwa 300l

Post autor: Gość » 2007-04-11, 22:29

witam.
Jeśli chodzi o welona to faktycznie odstaje on od wszystkiego ale pływa gdyż dostaliśmy go jako prezent więc go nie wyrzucę sama sie dziwie że jeszcze żyje co więcej niektóre ryby go się boją :!:
w dziedzinie akwarystyki mało się znam miałam akwa 45l i dobrze mi się z tym żyło ale dostalam 300l i muszę sobie radzić.
Mam filtr wewnętrzny AQUAEL Fan- 3. 700l/h. Oświetlenie to 2 świetlówki białe lub biala i zielona nie wiem jakiej mocy i nic wiecej na ich temat muszę sprawdzić były w tym zestawie więc nie zmieniam nic.
wiem że ryb mam za dużo ale stwierdziłam że albo nauczą sie żyć razem albo się zjedzą.

Gość

Re: akwa 300l

Post autor: Gość » 2007-04-11, 22:35

papuzie są bardzo grzeczne nie atakują żadnej ryby jak na razie dostają tyle jedzenia że nie powinny się zjadać jedynym ich celem może być kosiarka ktora ma za ledwie 3cm i już żyje z papuziami 2 tydzień. Kiryski i węgorze żyją w zgodzie nie mam problemów z rybkami dennymi. jeśli chodzi o temp to cały czas utrzymuję 26 stopni i żadna ryba sie nie skarży. jeszcze żadna ryba nie zdechła z winy wody temp czy pH.
na początku miałam problemy z ospą ale rybki się wyleczyły. :-D

Gość

Re: akwa 300l

Post autor: Gość » 2007-04-11, 22:46

moje akwa jest eksperymentalne 8-)
wstydzę sie podać jakie dokładnie mam tam rybki bo na pewno wszyscy mnie wyśmieją znaczy moją niewiedzę na temat akwarystyki.
kupowałam do akwaium rybki które mi się wizualnie podobały wiem że ich jest za dużo ale na szczeście mam je komu oddać jak będą broić lub za duże urosną. Proszę nie zbesztajcie mnie>
WIĘC mam
- nieszczesnego welona
- 4 kiryski
-3 węgorze (nie pamiętam jak się dokładnie nazywają)
-3 zbrojniki
-1 kosiarkę
- 2 pielęgnice mekki
- 2 papuzie
-2 labeo
-2 molinezje żaglopłetwe
-4 molinezje te czarne (znów nie znam nazwy) :oops:
- 4 gurami niebieskie
- 2gurami żółte
-5 skalarów
-4 danio
- 2 żałobniczki
- sum rekini(kupiłam go bo był ostatni w slepie i był wymęczony przez inne ryby )

I co pewnie za dużo tego.
PRZYJMĘ KAŻDE SŁOWA KRYTYKI :-(

Gość

Re: akwa 300l

Post autor: Gość » 2007-04-25, 19:52

dostalam niedawnooo rybke welona i ona jest jas dziwna :roll: nigdy wczesniej nie mialm doczynienia z rybamiii i nienwim co z nia zrobic :-| ostatnio dziwnie sie zachowuje raz plywa jak nigdy a raz wogole sie nie rusze tylko siedzi na dnieee akwarium :-| nie wim co jej jest ona jest chora :?: czy o co chodzi :?:

Zablokowany