pomocy, mętna woda

Moderator: ModTeam

snakeskin
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2010-05-16, 17:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: gie
Nazwisko: te
Lokalizacja: lublin

pomocy, mętna woda

Post autor: snakeskin » 2010-05-24, 20:34

dzisiaj mylem akwarium po umyciu akwarium dosypalem nowy żwirek .woda z akwarium (kolo 1/4) byla w misce z rybami gdy wlałem wodę z miski i dolałem ,,kranówy'' woda jest teraz taka szara i nieprzezroczysta ogółem mętna nie wiem co teraz zrobic bo ryb chyba tam nie moge wpuscic (boje sie ze umrą ) a nie mam drugiego zbiornika podłączyłem tam filtr i napowietrzacz co dalej czy możliwe ze woda musi znowu dojrzewać???


ryby mam w woreczkach foliowych takich ze sklepu zoologicznego kilka ryb z niego wpynelo do akwa

woda lekko karuje się ale to bardzo nieznacznie
Ostatnio zmieniony 2010-05-24, 20:44 przez snakeskin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
raper_gno
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 2010-05-19, 21:34
Pojemność akwarium: 98
Imię: Artur
Lokalizacja: Gniezno

Re: pomocy, mętna woda

Post autor: raper_gno » 2010-05-24, 20:41

Zapewne nie wypłukałeś żwiru i masz tego efekty. Każdy żwir należy wypłukać dokładnie przed wrzuceniem w akwarium do czasu, aż woda nie będzie mętna. Co prawda są różne rodzaje żwirku, które są już gotowe do wrzucenia do akwarium - ceramiczny, płukany żwirek.
Oto Ja posyłam anioła przed tobą,
Aby cię strzegł w czasie twojej drogi
I doprowadził cię do miejsca,które ci wyznaczyłem.
Szanuj go i bądź uważny na jego słowa.
(...) bo imię moje jest w nim.

snakeskin
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2010-05-16, 17:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: gie
Nazwisko: te
Lokalizacja: lublin

Re: pomocy, mętna woda

Post autor: snakeskin » 2010-05-24, 20:49

może faktycznie bo nie płukalem go ale w sklepie powiedzieli ze mozna go od razu wrzucać i nic sie nie stanie :( co moge na to poradzić?? co moge zrobic by wodA była czysta i klarowna ?? da sie na to zaradzic???

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: pomocy, mętna woda

Post autor: maol » 2010-05-25, 08:13

hmmm... masz w akwarium brudny żwir... Ponieważ to chyba (?) nowe, świeże akwarium nie cudowałbym i po prostu zaczął od zera, robiąc wszystko jeszcze raz, i to porządnie. To zaprocentuje w przyszłości.

No i popełniasz jeszcze kilka błędów - świeżo umyte akwarium, świeży piach i... świeże ryby. Dojrzewanie takiego zbiornika, pomimo 1/4 wody ze starego akwarium, jest niezbędne! Ryby kupujemy dopiero wtedy, kiedy zbiornik działa już prawidłowo...
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ