Obsada 200l

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
raper_gno
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 2010-05-19, 21:34
Pojemność akwarium: 98
Imię: Artur
Lokalizacja: Gniezno

Re: Obsada 200l

Post autor: raper_gno » 2010-08-11, 14:43

Słyszałem, że skalary lubią sobie podjadać neonki...
Oto Ja posyłam anioła przed tobą,
Aby cię strzegł w czasie twojej drogi
I doprowadził cię do miejsca,które ci wyznaczyłem.
Szanuj go i bądź uważny na jego słowa.
(...) bo imię moje jest w nim.

Daniel00
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 2010-07-24, 15:36
Pojemność akwarium: 0
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legionowo

Re: Obsada 200l

Post autor: Daniel00 » 2010-08-11, 16:08

raper_gno pisze:Słyszałem, że skalary lubią sobie podjadać neonki...
To źle słyszałeś tak jak w sprawie litrażu. Jeżeli nie masz doświadczenia ze skalarami to daruj sobie jakiekolwiek "porady" bo tylko wprowadzasz ludzi w błąd. Regułki zachowaj dla siebie
200 L - holender + paletki
32 L- morskie
80 L - morskie ( w trakcie realizacji) ZAPRASZAM NA FOTORELACJE LIVE

Awatar użytkownika
Lermi
Akwarysta
Posty: 642
Rejestracja: 2010-06-15, 07:47
Pojemność akwarium: 450
Imię: Kinga
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Obsada 200l

Post autor: Lermi » 2010-08-11, 19:41

Ale halo, po to rozmawiamy na forum, żeby radzić i uczyć się a nie zachowywać dla siebie, czy regułki, czy nie. Zawsze jest pole na merytoryczne uzasadnienie, a jesli jest ono obce - zaczynają się osobiste wycieczki....których na tym forum użytkownicy starają się unikać. I dlatego panuje tu miła atmosfera.
(Przepraszam dla moderatorów za OT)
Nie tylko chłopaki lubią robaki

Awatar użytkownika
raper_gno
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 2010-05-19, 21:34
Pojemność akwarium: 98
Imię: Artur
Lokalizacja: Gniezno

Re: Obsada 200l

Post autor: raper_gno » 2010-08-11, 22:13

Daniel00 pisze:
raper_gno pisze:Słyszałem, że skalary lubią sobie podjadać neonki...
To źle słyszałeś tak jak w sprawie litrażu. Jeżeli nie masz doświadczenia ze skalarami to daruj sobie jakiekolwiek "porady" bo tylko wprowadzasz ludzi w błąd. Regułki zachowaj dla siebie
Skoro piszę, że słyszałem, to z d**y sobie tego nie wymyśliłem tylko ktoś już o tym pisał na forum. I to ktoś na pewno bardziej doświadczony od Ciebie, skoro uważasz, że w 100 litrach skalary będą szczęśliwe...
Oto Ja posyłam anioła przed tobą,
Aby cię strzegł w czasie twojej drogi
I doprowadził cię do miejsca,które ci wyznaczyłem.
Szanuj go i bądź uważny na jego słowa.
(...) bo imię moje jest w nim.

Daniel00
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 2010-07-24, 15:36
Pojemność akwarium: 0
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legionowo

Re: Obsada 200l

Post autor: Daniel00 » 2010-08-13, 11:01

raper_gno pisze:
Daniel00 pisze:
raper_gno pisze:Słyszałem, że skalary lubią sobie podjadać neonki...
To źle słyszałeś tak jak w sprawie litrażu. Jeżeli nie masz doświadczenia ze skalarami to daruj sobie jakiekolwiek "porady" bo tylko wprowadzasz ludzi w błąd. Regułki zachowaj dla siebie
Skoro piszę, że słyszałem, to z d**y sobie tego nie wymyśliłem tylko ktoś już o tym pisał na forum. I to ktoś na pewno bardziej doświadczony od Ciebie, skoro uważasz, że w 100 litrach skalary będą szczęśliwe...
No własnie a bezmyśle powtarzanie po kimś nie stawia Cie w szeregu "akwarystów" zajmujących sie skalarami. Uwierz że miałem skalary w wielu zbiornikach , mam znajomych którzy prowadzą ich hodowle wiec daruj sobie powtarzanie po kims skoro sie wypowiada ktoś bardziej doświadczony od Ciebie.
200 L - holender + paletki
32 L- morskie
80 L - morskie ( w trakcie realizacji) ZAPRASZAM NA FOTORELACJE LIVE

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Obsada 200l

Post autor: maol » 2010-08-13, 12:01

Wracając do meritum (i bardzo proszę, po raz pierwszy i ostatni w tym wątku o zakończenie osobistych kłótni i wycieczek). Prawdą jest, że ZDARZAJĄ się skalary atakujące i nawet zjadające mniejsze ryby takie jak neonki. Skalary to drapieżniki i czasem działa u nich instynkt. Jednak nie należy się tym specjalnie przejmować, ZWYKLE nie ma z tym problemu.

Problem ten zresztą dotyczy nie tylko skalarów - tylko WSZYSTKICH drapieżników w akwarium. Zwykle, ze względu na sztuczne karmienie po prostu nie chce im się walczyć o "żywy" pokarm. To normalne, po prostu w naturalny sposób ograniczają wydatkowanie energii (w naturze też szukają celów łatwiejszych - np. atakując sztuki powolniejsze czy osłabione). Jednak nie można wykluczyć dojścia co jakiś czas do głosu instynktu - i szybkiego zdobycia sobie dodatkowego "obiadku". Nie ma w tym nic złego - co najwyżej możemy winić sami siebie ze takie "niebezpieczne" dobranie obsady. Ale tylko w cudzysłowie - gdyż to naprawdę nie takie częste przypadki.

P.S. Co do Waszej kłótni - na forum nie jest ważne, co kto pisze że potrafi, umie czy ma. Mieliśmy tu już wielu fantastów, zapaleńców, innowatorów i co tam tylko chcecie. Na forum jedyne co wzbudza uznanie jest aktywność - nie w celu bicia piany, ale rzeczywistej, prawdziwej pomocy innym oraz wykazanie maksimum własnej dobrej woli w przekazywaniu wiedzy. Nie po to żeby się chwalić, ale żeby POMAGAĆ młodszym stażem i mniej doświadczonym akwarystom. Argumenty typu "miałem już dużo ryb i akwariów" nikogo nie przekonują. Za to 20 rzeczowych zdań, wyjaśniających istotę problemu i własne, nawet nieszablonowe podejście pomoże na pewno w zdobyciu autorytetu.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
raper_gno
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 2010-05-19, 21:34
Pojemność akwarium: 98
Imię: Artur
Lokalizacja: Gniezno

Re: Obsada 200l

Post autor: raper_gno » 2010-08-13, 13:41

Dziękuję maol za wyjaśnienie tematu, a co do kolegi Daniela to po prostu już nie będę odpowiadał w żaden sposób na jego posty skoro i tak wie lepiej.
Oto Ja posyłam anioła przed tobą,
Aby cię strzegł w czasie twojej drogi
I doprowadził cię do miejsca,które ci wyznaczyłem.
Szanuj go i bądź uważny na jego słowa.
(...) bo imię moje jest w nim.

lukas19881
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 2010-07-01, 08:54
Pojemność akwarium: 200
Imię: Lukas
Lokalizacja: Haan (Niemcy)
Kontakt:

Re: Obsada 200l

Post autor: lukas19881 » 2010-08-14, 13:14

Temat Zamkniety

ODPOWIEDZ