Silikon akwarystyczny?

Moderator: ModTeam

kondes
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 2010-07-27, 11:07
Pojemność akwarium: 0
Imię: Konrad
Nazwisko: Flejter
Lokalizacja: Turek

Silikon akwarystyczny?

Post autor: kondes » 2010-08-13, 20:36

Witam!
wiadomka 13 piątek jak zawsze musi kończy się dla mnie kończy strasznie.. pękło mi akwarium ;( Pęknięcie jest od spodu i tak zastanawiam się, czy silikon akwarystyczny dalby rade to naprawic czy lepiej nie ryzykowac? Bo mi wydaje się, że nie ma sensu ;/ bo pęknięcie ma długośc 27cm ;/ Jednak jeżeli ktoś już używał silikonu akwarystycznego i jest zadowolony i silikon daje rade. To proszę o nazwę, markę tego silikonu. Byłbym bardzo ale to bardzo wdzięczny... Pozdrawiam Konrad ;/
Udokumentowana dysleksja, więc przepraszam za literówki.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Silikon akwarystyczny?

Post autor: maol » 2010-08-13, 21:13

Ale szkło pękło? To tylko i wyłącznie wklejenie nowej szyby.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Tofifi

Re: Silikon akwarystyczny?

Post autor: Tofifi » 2010-08-13, 22:08

zdecydowanie do wymiany - możesz zakleić to MontageFixem AQ puki do poniedzialk i do szklarza, lub do kosza ;/


PS. Miałeś podkładkę pod akwa?

Jeżeli jest z pod spodu to jak je zauważyłeś?

kondes
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 2010-07-27, 11:07
Pojemność akwarium: 0
Imię: Konrad
Nazwisko: Flejter
Lokalizacja: Turek

Re: Silikon akwarystyczny?

Post autor: kondes » 2010-08-14, 11:29

Tak pękło szkło. Właśnie podkładki nie było ;/ Ja myślałem, że puścił silikon na rogu było najwięcej wody. To se mówię trza rozmontowac i zobaczyc co jest grane. Noi proszę stało się. Jakby to ując mam nauczkę... Mam teraz możliwośc zakupu 100L ze sprzętem i szafką za jakieś ~200zł, jednak myślę, że mam zbyt małe doświadczenie rzuca się na taki zbiorniczek. Raczej podskocze z tym do szklarza.
Udokumentowana dysleksja, więc przepraszam za literówki.

Tofifi

Re: Silikon akwarystyczny?

Post autor: Tofifi » 2010-08-14, 11:54

Tak do jest jak się nie używa podkładki - koszt max 10zl jako karimata, pęknięte akwa już jest droższe dlatego każdemu klientowi doradzam obowiązkowo wypoziomować szafkę i te kilka zł odżałować na podkładkę ewentualnie styropian

200zl za akwa i szafkę świetna oferta - chyba korzystniej nawet wyjdzie niż naprawiać te używane akwa.

Pamiętaj im więcej Litrów tym dla początkującego korzystniej i łatwiej.

kondes
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 2010-07-27, 11:07
Pojemność akwarium: 0
Imię: Konrad
Nazwisko: Flejter
Lokalizacja: Turek

Re: Silikon akwarystyczny?

Post autor: kondes » 2010-08-14, 22:34

Tak właśnie myślałem, jednak podskocze do tego szklarza w poniedziałek tak z ciekawości nawet. Chociaż nie powiem, że mam hrapkę na to większe akwarium. Jednak trochę obaw mam se se nie poradzę z takim dużym.
Udokumentowana dysleksja, więc przepraszam za literówki.

Tofifi

Re: Silikon akwarystyczny?

Post autor: Tofifi » 2010-08-14, 23:05

powtarzam większe akwa to łatwiejsze w trzymaniu właściwych parametrów oraz chociażby temperatury w takie dni jak teraz

wolfik
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 2007-03-04, 11:30
Pojemność akwarium: 0
Imię: Marcin
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Silikon akwarystyczny?

Post autor: wolfik » 2010-08-15, 16:02

Tofifi dobrze pisze - bierz 100 litrów i sie nie zastanawiaj, większe akwa to większe możliwości i jak sie dobrze zorganizujesz to mniej pracy.
A cieszy oko :)

ODPOWIEDZ