Nowe akwarium...!

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Ewcia_1990
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2006-11-30, 22:45
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Żary

Nowe akwarium...!

Post autor: Ewcia_1990 » 2006-12-13, 20:37

Proszę o pomoc! kupiłam nowe akwarium i całe wyposażenie. Kamyczki płukałam dokładnie niektóre nawet gotowałam akwarium juz filtruje wode jeden dzien ale woda wydaje sie jakby taka mętna , nie wiem od czego to zależy...co mogło być przyczyną tego? jak to zlikwidować?jeżeli filtr będzie pracował mniej więcej przez tydzien, zanim wpuszcze rybki to zniknie to zmętnienie? Proszę o Pomoc!!! z góry dziękuje :-)

Awatar użytkownika
noras
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2006-12-10, 15:40
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowe akwarium...!

Post autor: noras » 2006-12-13, 21:01

hmmmm... wiec tak, przyczyn moze byc kilka: 1. wygotowane kamienie wyschna szybciej niz te wyplukane zimna woda , bo z tych z wrzatku wyparuje woda i moze byc tak ze jesli juz twoje SUCHE kamyczki i zwir przy okazji tez wlozysz do akwarium i pozniej zalejesz woda to zrobi sie ona metna....bo zworc uwage na to ze mokre kamienie jak wyschna to robia sie biale i ten bialy osad po zalaniu woda zchodzi z nich zostaje w wodzie. WIec jesli bylo tak u Ciebie to proponuje wylac wode z akwarium wyplukac kamienie jesczze raz i mokre szybko zalac od razu woda juz w akwairum (ale nie do konca zebybs mogla poukladac np roslinki i inne bajery) albo poprostu prosto z plukania wrzucic je mokre do akwarium juz z np. 10 cm poziomem wody. Jak bedziesz to robobic to od razu wyplucz dobrze roslinki i inne bajery ktore masz zamiar wlozyc do akwarium i zorb tak samo jak ze zworem...czyli juz mokre wloz do wody nie dajac im wyschnac bo bedzie klapa. Walczylem kiedys tez z metna woda i jak sie do tego przylozylem i nie dzalem niczemu wyschnac to bylo oka. mam nadzieje ze pomoze. Moze byc jesczze inna przyczyna np zle wyplukane scianki wew. akwarium ....od rqazu proponuje wyplukac je tez tylko pamietaj zebys nei uzywala zadnych detergentow. Jesli sa inne przyczyny o ktorych tu nie wspomnialem to przepraszam alena ta chwile o nich nie pamietam. pozdrawiam.

[ Dodano: 2006-12-13, 20:02 ]
Acha! zapomnialem ..nie wiem jaki masz filtr...wewnetrzny czy zewnetrzny ale proponuje wyjac z niego gambe i ja dobrze wyplukac ..tak samo wnetrze filtra.

[ Dodano: 2006-12-13, 20:07 ]
jesli moja diagnoza jest zla to niech moderatorzy mnie wesprza i poprawia ;]

:-D . pozdrawaim wszystkich fanow akwarystyki na swiecie ;]

Awatar użytkownika
Ucek
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 2006-10-20, 21:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bartek
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Re: Nowe akwarium...!

Post autor: Ucek » 2006-12-13, 23:26

Mętna woda przy starcie nowego zbiornika zawsze będzie. W każdym akwarium tak się dzieje (im większe tym bardziej widać zmętnienie i dłużej się utrzymuje - kwestia kilku dni). U mnie w 112 litrowym akwarium woda wyklarowała się po 2 dniach. Tak, że to jest normalne zjawisko. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowe akwarium...!

Post autor: D4ni3l » 2006-12-24, 11:21

Dokladnie ;) Mi sie wyklarowala po 4 dniach (240l). Spowodowane to jest zbyt wielka iloscia pierwotniakow w wodzie. Nie martw sie, woda sie wyklaruje. Wlacz filtr. Pozdrawiam!.
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

Awatar użytkownika
screamer
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 2006-11-14, 20:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowe akwarium...!

Post autor: screamer » 2006-12-24, 13:10

Na samym początku dobrze jest filtrować wodę węglem aktywowanym przez jakieś 2 dni i dopiero po niej zaszczepić florę bakteryjną w akwarium....

ODPOWIEDZ