Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Moderator: ModTeam

ziulko
Zainteresowany
Posty: 30
Rejestracja: 2010-06-15, 18:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotr
Lokalizacja: Chełm

Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: ziulko » 2010-09-18, 13:34

Witam zamówiłem sobie dziś kosteczkę 30x30x30 27l ze szkła optiwhite i tak chciałbym żebyście pomogli wybrać podłoże, jakiś korzeń, kamienie, roślinki i jakąś obsadę do takiego baniaczka. Ze sprzętu już posiadam oprócz zamówionego akwarium: filtr Aqualel FZN-1 mam nadzieje że będzie odpowiedni tylko co dać jako wkłady?? (ja myślę że do 1 koszyka zeolit, a do 2 ceramika i na wierzch wata), oświetlenie Aquael Decolight 11W. Potrzebuje jeszcze jakiejś małej grzałeczki i to chyba tyle ze sprzętu, czy może coś jeszcze? Czekam na wasze propozycje.

Awatar użytkownika
Bartekskk5
Akwarysta
Posty: 436
Rejestracja: 2010-07-18, 10:56
Pojemność akwarium: 450
Imię: Bartek
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: Bartekskk5 » 2010-09-18, 16:40

http://allegro.pl/precyzyjna-grzalka-z- ... 43569.html Grzałka 25W sam jej używam i polecam, chyba że wolisz lepszą firmę :hyhy:

Jeżeli chodzi o podłoże itp. to najpierw powiedz co tam chcesz trzymać.
Akwarium 25l obsada:
XX - Krewetki Sakura Red Grade & Red Cherry
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/13802,45.htm
Akwarium 20l obsada:
2 - Gupik koloru pomarańczowego :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... htm#138462

ziulko
Zainteresowany
Posty: 30
Rejestracja: 2010-06-15, 18:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotr
Lokalizacja: Chełm

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: ziulko » 2010-09-19, 13:56

Myślę o jakichś krewetkach + może otoski, i jakieś małe razborki. Odnośnie roślin to chciałbym jakieś microsorium, mchy, może eleocharis i jakiś trawniczek z glosi lub malego henia. I tak mam dylemat czy wybrać podłoże Ada czy może Aqua Art??

Tofifi

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: Tofifi » 2010-09-19, 16:05

Ja dziś wybrałbym jednak AquaArt :zly:

ziulko
Zainteresowany
Posty: 30
Rejestracja: 2010-06-15, 18:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotr
Lokalizacja: Chełm

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: ziulko » 2010-09-19, 17:04

No dobra a dlaczego??

Tofifi

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: Tofifi » 2010-09-19, 18:16

Bo to ściema z jej cudownymi właściwościami.
AS II+ to to samo, ale taniej. :hyhy:
Chociaż twoja wola, w zasadzie to tylko 27L więc możesz zaryzykować i kupić 3L

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: marthinez » 2010-09-19, 23:07

ziulko pisze:I tak mam dylemat czy wybrać podłoże Ada czy może Aqua Art??
Jeśli Cie stać bierz Ade.
W tej chwili to podłoże nie ma konkurencji jeśli chodzi o jakość.
Inni producenci jedynie dorównują mu wyglądem.
Wiem coś o tym, bo mam porównanie.

Jeśli potrafisz być konsekwentny, lubisz rośliny, jesteś cierpliwy to na pewno będziesz z Twojej kostki zadowolony.
ziulko pisze:chciałbym żebyście pomogli wybrać podłoże, jakiś korzeń, kamienie, roślinki i jakąś obsadę do takiego baniaczka.
Obsadę roślinną oraz zwierzątka dobrze wybrałeś.
Kamienie, korzenie niestety wybrać musisz osobiście.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Tofifi

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: Tofifi » 2010-09-19, 23:23

marthinez pisze:Jeśli Cie stać bierz Ade.
W tej chwili to podłoże nie ma konkurencji jeśli chodzi o jakość.
Inni producenci jedynie dorównują mu wyglądem.
Wiem coś o tym, bo mam porównanie.

Mnie również stać na ADA, i tylko dlatego ją kupiłem - szczerze to nie zauważyłem na niej "cudownych przyrostów" o których wiele osób mówiło, henio również nie chciało rosnąć (stał przez 2 miesiące w miejscu, nie gnił, nie było widać niedoborów, soczysty kolorek, i nic poza tym.) a z tego co wyczytałem, to ziulko chce właśnie tą rodzinkę.
U w tym czasie przeglądałem wiele wątków w których był HC, i podłoże AquaArtu, bez nawozów ada, bez amazoni, na zwykłym Planta-garnieru oraz wspomnianym AS+, z słabszym światłem, bez Ro, rósł poprawnie.

Jak masz kasę to zaryzykuj, ale ja drugi raz do tej samej wody nie wejdę. :zdegustowany:

Kabomba również nie szalała - rosła jak w normalnym żwirku, bacopa dla poróżniania także, jedyne co z tej firmy mogę polecieć to eca, a reszta według mnie nie jest godna uwagi.

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: marthinez » 2010-09-20, 07:38

Tofifi, człowieku nie potrafisz zrozumieć, że to Ty byłeś winowajcą własnych niepowodzeń, a nie podłoże, ani marthinez.

Nie potrafisz stworzyć akwarium roślinnego i tyle i nic cudownego Ci w tym nie pomoże.

Trochę ostro, ale w.....wia mnie już Twoje zrzucanie niepowodzeń na wszystkich tylko nie na siebie.
Tofifi pisze:a z tego co wyczytałem, to ziulko chce właśnie tą rodzinkę.
U w tym czasie przeglądałem wiele wątków w których był HC, i podłoże AquaArtu, bez nawozów ada, bez amazoni, na zwykłym Planta-garnieru oraz wspomnianym AS+, z słabszym światłem, bez Ro, rósł poprawnie.
Ja widziałem, ja czytałem itp.

Widzisz, a ja nie widziałem na obrazkach i nie czytałem, ale miałem u siebie.
Tofifi pisze:U w tym czasie przeglądałem wiele wątków w których był HC, i podłoże AquaArtu, bez nawozów ada, bez amazoni, na zwykłym Planta-garnieru oraz wspomnianym AS+, z słabszym światłem, bez Ro, rósł poprawnie.
To tylko dowodzi umiejętności akwarysty.

"Nie pomoże nawozów kupa, gdy akwarysta ...."

Teraz jedziesz po tych produktach? Szkoda, że tak samo nie jechałeś gdy je sprzedawałeś w targowisku, tylko pisałeś:
"Lermi gratuluję dobrego wyboru" gdy brała od Ciebie nawozy.
Akurat moje osobiste doświadczenie mówi, ze nawozy tej firmy to produkt nadzwyczaj słaby.
Najwartościowsze są podłoża.

Co za rozbieżność zdań. :looka:
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
Lermi
Akwarysta
Posty: 642
Rejestracja: 2010-06-15, 07:47
Pojemność akwarium: 450
Imię: Kinga
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: Lermi » 2010-09-20, 08:44

Może pcham łapę między drzwi, ale moim skromnym zdaniem w akwarystyce roślinnej jest tyle zmiennych, że trudno powiedzieć, że to podłoże jest ekstra, a to beznadziejne. Przy idealnym nawożeniu nie daje to większej różnicy (dla osoby zadającej takie pytanie) - czasami rośnie lepiej, czasami gorzej. Tak na dobrą sprawę ile osób wykorzysta właściwości takiego podłoża? Na palcach jednej ręki można policzyć tych, ktorzy znają nawozy, indywidualne zapotrzebowania roślin i odpowieni sprzęt do akwarium jak własną kieszeń. Prawda jest taka, że polecanie bądź odrzucanie produktu u wielu z nas zależy po prostu od szczęścia. A może teraz odnośnie tematu. Mam jedno akwarium na ASII a drugie na ADA. ASII jest ok, wydaje mi się że daje większy bufor na błędy. Nawet przy spieprzeniu wielu czynników rośliny rosną na wstępie super, nie można jednak upajać się sukcesem, ale poczekać i wyrównać parametry. Wtedy wszystko będzie ok. Jak planujesz w obsadzie tylko krewetki to się sprawdzi, ale ryby potrafią je rozdrabniać i podnoszą dużo pyłu. Na ADA trzeba uważać. Potrafi dać mocno w kość, ale to co zrobiła ze zwłokami moich roślin to wręcz nieprawdopodobne.
Nie tylko chłopaki lubią robaki

ziulko
Zainteresowany
Posty: 30
Rejestracja: 2010-06-15, 18:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotr
Lokalizacja: Chełm

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: ziulko » 2010-09-20, 10:51

Lermi pisze:ale ryby potrafią je rozdrabniać i podnoszą dużo pyłu
No właśnie o to chodzi żeby jak najmniej pyliło i się rozdrabniało. Miałem kilku miesięczną przygodę z podłożem Aquael Acti Substrate Pro+ i powiem szczerze że przez pierwsze 3-4msc byłem super zadowolony nie podawałem żadnych nawozów tylko Easycarbo, a roślinki rosły jak szalone, ale po czasie zaczęło strasznie pylić do tego stopnia że musiałem co 2 dzień płukać filtr bo się zapychał od pyłu. Roślinki zamiast być zielone zaczęły być brązowe od pokrywającego je pyłu. Tego właśnie chciałbym uniknąć i tego oczekuje od podłoża.

Tofifi

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: Tofifi » 2010-09-20, 17:08

marthinez pisze:Tofifi, człowieku nie potrafisz zrozumieć, że to Ty byłeś winowajcą własnych niepowodzeń, a nie podłoże, ani marthinez.
Podaj chociaż 1 zdanie, gdzie zwalam winę na kogo, no podaj...

Jedyne co było w twoim kierunku to jak to określasz "w....wia" mnie fakt, że piszesz że ja nie umiem odchodzić się z roślinami - może i prawda, ale sam ani słowa nie podałeś dlaczego nie rośnie, tak już jest że mi przy no3 15ppm, ful co2 z butli, porządnym rozpuszczaniu i dystrybucji nie rósł, po4 też na poziomie - i w tym miejscu tracisz swoją "moc". Spójrzmy prawdzie w oczy, jesteś posiadaczem pięknego rośliniaka , byłym powiedzmy holendra, a ręce rozłożyłeś jak nie znajdowałeś wytłumaczenia czemu tak się dzieje - z tego co pamiętam to napisałeś "heniek, to roślina dziwna jednym rośnie drugim nie"

Ja Cię wcale nie obwiniam, bo to nie o to tutaj chodzi, ale jako użytkownik wypowiadam się jak ja to widzę, przy zaleceniach ADA jechałem i "kupa" jak to mówisz, dostaw henia było z 3-4, więc odpada że wadliwa partia się trafiła.


Zdradź mi w końcu te "umiejętności akwarysty" - dlaczego u mnie nie rósł - ale konkrety proszę, konkrety.
marthinez pisze:Teraz jedziesz po tych produktach? Szkoda, że tak samo nie jechałeś gdy je sprzedawałeś w targowisku, tylko pisałeś:
"Lermi gratuluję dobrego wyboru" gdy brała od Ciebie nawozy.
Akurat moje osobiste doświadczenie mówi, ze nawozy tej firmy to produkt nadzwyczaj słaby.
Najwartościowsze są podłoża.
Miałem na myśli, że trafiła na przystępne ceny i kogoś kto nie prześle jej cegłówki

Tyle....

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: marthinez » 2010-09-20, 20:39

Tofifi pisze:Podaj chociaż 1 zdanie, gdzie zwalam winę na kogo, no podaj...
Masz pretensje do osób, które Ci nie pomogły.
Po co Ci opinia takich osób skoro robisz jak chcesz?
Cytat:
Tofifi pisze:Nawet ty ręce rozłożyłeś, kiedy podałem wysokie składniki, a parametry były książkowe - nawet ty, "ekspert" posiadacz pięknego dywaniku, nie byłeś w stanie wytłumaczyć co jest nie tak. Twoja odpowiedź o ile dobrze pamiętam brzmiała mniej więcej tak:
Heniek to dziwna roślina jednym rośnie, drugim nie.
To nie jest usprawiedliwianie własnych niepowodzeń?
Tofifi pisze:Jedyne co było w twoim kierunku to jak to określasz "w....wia" mnie fakt, że piszesz że ja nie umiem odchodzić się z roślinami - może i prawda, ale sam ani słowa nie podałeś dlaczego nie rośnie, tak już jest że mi przy no3 15ppm, ful co2 z butli, porządnym rozpuszczaniu i dystrybucji nie rósł, po4 też na poziomie - i w tym miejscu tracisz swoją "moc". Spójrzmy prawdzie w oczy, jesteś posiadaczem pięknego rośliniaka , byłym powiedzmy holendra, a ręce rozłożyłeś jak nie znajdowałeś wytłumaczenia czemu tak się dzieje - z tego co pamiętam to napisałeś "heniek, to roślina dziwna jednym rośnie drugim nie"
Naprawdę nie chciałem tego pisać, a miałem to powiedzieć wcześniej.
Ja nie miałem i nie mam zamiaru Ci pomóc/pomagać.
Po wszystkich Twoich złych słowach względem mojej osoby (tylko nie karz mi cytować) uważam, że nie zasługujesz na to.
Tofifi pisze:i w tym miejscu tracisz swoją "moc"
Niech i tak będzie.
Powoli przekonujesz mnie, że lepiej zająć się własnym akwarium i cieszyć się z hobby we własnym domu i gronie przyjaciół niż doradzać wszystkim zupełnie bezinteresownie.
Tofifi pisze:Ja Cię wcale nie obwiniam, bo to nie o to tutaj chodzi, ale jako użytkownik wypowiadam się jak ja to widzę, przy zaleceniach ADA jechałem i "kupa" jak to mówisz, dostaw henia było z 3-4, więc odpada że wadliwa partia się trafiła.
Jak pisałem nie mam zamiaru Ci pomagać, ani tłumaczyć gdzie być może tkwił Twój błąd, ale masz problem z poprawnym zrozumieniem tego co zaleca producent przy zakładaniu tego typu zbiorników.
Jak dobrze przeczytać Twój temat z "Green hill" to i z moich wypowiedzi powinieneś potrafić wyciągnąć cenne podpowiedzi.

Sadząc samego Hemianthusa na starcie to i mistrz Amano by poległ.
Hmmm..... jak myślisz dlaczego on prawie zawsze wpuszcza 50-100 sztuk krewetek amano do zbiornika 182 litry?
Pewnie jest wielkim fanem skorupiaków. ;)
Tofifi pisze:Zdradź mi w końcu te "umiejętności akwarysty" - dlaczego u mnie nie rósł - ale konkrety proszę, konkrety.
Przykro mi.
Za to zachęcam do uważnego czytania forum. Jak nie tego to są jeszcze dwa o typowej tematyce roślinnej. Dla mnie to potężne kompendia wiedzy pozwalające bez problemu początkującemu akwaryście roślinnemu postawić piękny zbiorniczek cieszący oko bez zakładania nawet jednego tematu z prośbą o pomoc.
Znam wirtualnie (przez net)przynajmniej trzy osoby, które tak potrafiły.

Wszystko co najważniejsze zostało dawno napisane.
Tofifi pisze:Miałem na myśli, że trafiła na przystępne ceny i kogoś kto nie prześle jej cegłówki
Ja myślałem, że zachwalasz produkty, które sprzedajesz.


Dobrze przemyśl te słowa zanim znów cokolwiek napiszesz na ten temat.
Lermi pisze:Prawda jest taka, że polecanie bądź odrzucanie produktu u wielu z nas zależy po prostu od szczęścia.
Moim zdaniem bardzo się mylisz.
Zauważ, że osoby, które choć raz postawiły i utrzymały ładne akwarium roślinne, rzadko maja problemy z glonami przy kolejnych zakładanych takich akwariach.
Osoby, które postawiły kilka holendrów w zasadzie robia to automatycznie w ogóle nie borykając się z glonem.
Dla nich ten problem nie istnieje, bo wiedzą co maja robić.
To się nazywa............... każdy wie jak.
Lermi pisze:Tak na dobrą sprawę ile osób wykorzysta właściwości takiego podłoża?
Co znaczy wykorzystać takie podłoże?
Produkty Ada faktycznie nie są dla wszystkich akwarystów.
Na pewno są dla akwarystów, którzy celuja specjalnie w akwarystyke roślinną.

Więcej w tym temacie nie mam zamiaru pisać, dlatego póki co nie kasuję i nie wydzielam tych wątków osobno.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

kejdz
Stały bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 2010-06-11, 12:35
Pojemność akwarium: 70
Imię: Karol
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: kejdz » 2010-09-20, 21:09

marthinez a mi powiesz po co amano wpuszczał tyle krewetek? :) bardzo mnie to ciekawi
Bojowniki to mordercy raków

Tofifi

Re: Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??

Post autor: Tofifi » 2010-09-20, 21:16

no po to, żeby zżarł glony

ODPOWIEDZ