Red cherry kika pytań

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

Redchery
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-14, 20:00
Pojemność akwarium: 0
Imię: Janek
Lokalizacja: Japonia

Red cherry kika pytań

Post autor: Redchery » 2010-11-14, 20:01

Cześć,mam kilka pytań dotyczących krewetek red cherry :
1 :Jakie są najważniejsze rzeczy które muszą znajdować się w akwarium ? Słyszałem o jakimś filtrze biologicznym.Ale nie wiem za bardzo jaki to ma być mógłby mi ktoś podać link do takiego filtra ? Czy ten filtr wystarczy czy trzeba mieć też normalny filtr ?
2 : Mam zamiar kupić akwarium 112 l ile mógłbym włożyć do niego na początek krewetek ? Jakie rybki mógłbym z nimi trzymać ?
3: Jakie podłoże zastosować ?
4: Jak urządzić akwarium ?
5: Jakie roślinki zastosować ?
6: Czy mech jawajski i taka karma http://allegro.pl/tropical-shrimp-sticks...51319.html wystarczyła by krewetką ?
7 : Jak wygląda wymiana wody i mycie akwarium ? trzeba wyławiać po kolei każdego malucha ? Słyszałem ,że ludziom po wymianie wody zdychało dużo krewetek Sad Czy do akwarium mogę zastosować zwykłą wodę z kranu czy muszę z nią Cioś

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Red cherry kika pytań

Post autor: aidi » 2010-11-15, 09:49

1) mech, filtr, gdzałka, oświettlenie, zabezpieczona poktywa (krewetki czsem próbują zwiedzić stały ląd
2) duuużo, co do rybek krewetki najpewniej się czują jak ich nie ma ale w 120l,by było dość pusto, chyba że dobrze zalesisz to krewcie by miały raj, ale kjak nie to neony, gupiki, ramirezy, otoski, i wiele innych zgodnie z wymaganiami gatunku, przy czym nie polecam labirynrów i skalarów (min 200l) (jedne i drugie zjedzą ci krewetki)
3) podkład, na to żwirek, na tp korzeń/ kokos co niektórzy polecają przynajmniej 1 małą muszlę
4) na dżunglę z 3 planami najlepiej tło żywe (z mchu)
5) mech, mech,mech, parę łodygowych jakieś trawy ale żadnego anubisa
6) karma musi mieć spirulinę, mech jawajski by wystarczył tylko czemu? majac taki litraż można wykombinować coś wspanniałego a różnorodność to najlepsza rzecz w akwarium
7) nie zależnie od akwarium nie wymienia się całej wody a podmienia się raz w tygodniu 25-30%, i nie masz po co łapać krewetek chyba że na sprzedasz ( bo się ładnie będą rozmnażać, no cóż zanim wpuścisz życie musisz akwa zalać włączyć sprzęt , wsadzić rośliny, wlać nittrifc, i odczekać miesiąc aż dojrzeje, wykonując co 2 tydzień podmianę, sprawdzić parametry NO2, NO3, pH, i jak po miesiącu będą doskonałe to wpuszczasz krewetki ( pamiętaj że RC są bardzo wrażliwe na marne parametry), woda może być z kranu ale powinna być przed podmianą odstana

Awatar użytkownika
Silverrro
Przyjaciel forum
Posty: 806
Rejestracja: 2010-06-07, 15:48
Pojemność akwarium: 126
Imię: Sylwek
Nazwisko: R
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Red cherry kika pytań

Post autor: Silverrro » 2010-11-15, 14:58

a ja się podepne do tematu krewetek :)
Podobno krewetki uwielbiają zielony groszek obrany ze skórki ale mam pytanie czy gotowany czy nie ???

tomilondyn
Zainteresowany
Posty: 27
Rejestracja: 2011-01-25, 04:11
Pojemność akwarium: 0
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Birmingham

Re: Red cherry kika pytań

Post autor: tomilondyn » 2011-02-17, 20:47

ja tez sie podepne

kupilem dwie red cherry na poczatek i juz ich nie ma!!!!!.... teraz pytanie zjedzone? przez kogo? moja obsada:
mieczykix3
barwniaki czerwnonobrzuchex4
neon x21
kirysekx5

czy moze wyszly? , mam dosc sporo kryjowek i sporo roslin

Awatar użytkownika
maradona
Rekin forum
Posty: 2284
Rejestracja: 2010-06-23, 20:50
Pojemność akwarium: 112
Imię: Magda
Lokalizacja: Goczałkowice

Re: Red cherry kika pytań

Post autor: maradona » 2011-02-17, 22:08

Jak zostały zaaklimatyzowane? Jaki litraż? Może się po prostu schowały? Mogły zostać zjedzone....

tomilondyn
Zainteresowany
Posty: 27
Rejestracja: 2011-01-25, 04:11
Pojemność akwarium: 0
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Birmingham

Re: Red cherry kika pytań

Post autor: tomilondyn » 2011-02-18, 01:56

112l , przywiozłem je ze sklepu i zostawiłem na wierzchu akwa na godzinę i później je wpuściłem

bojar
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-03-11, 09:25
Pojemność akwarium: 375
Imię: Wojtek
Lokalizacja: W-wa

Re: Red cherry kika pytań

Post autor: bojar » 2011-02-18, 14:18

Witam.
Silverrro-ja daję groszek z puszki(dobrej firmy),ale jako jeden ze składników robionego przeze mnie pokarmu.Nie obieram go.Po prostu gniotę i mieszam z innymi składnikami.
tomilondyn-.Jak duże akwarium?Wszystkie opcje są możliwe.Mieczyki i barwniaki jeśli są spore,a krewecie małe to mogły je potraktować jako przekąskę.Krewetki lubią się chować i równie dobrze mogą sobie gdzieś siedzieć.Po zmianie warunków mogły przejść wylinkę i się gdzieś zadekowały.A tak na marginesie 2 krewetki to mało.To stworzonka stadne.

tomilondyn
Zainteresowany
Posty: 27
Rejestracja: 2011-01-25, 04:11
Pojemność akwarium: 0
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Birmingham

Re: Red cherry kika pytań

Post autor: tomilondyn » 2011-02-19, 02:11

A tak na marginesie 2 krewetki to mało.To stworzonka stadne.
wiem tylko ze kupilem na pozatek bo balem sie tego ze poprostu zostana zjedzone a sztuka kosztuje mnie jedyne 25zl - bo nie mieszkam w polsce.
Jak duże akwarium
112L

bojar
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-03-11, 09:25
Pojemność akwarium: 375
Imię: Wojtek
Lokalizacja: W-wa

Re: Red cherry kika pytań

Post autor: bojar » 2011-02-19, 02:24

Witam.
To wstrzymaj się z zakupami i przy jakiejś okazji przerzuć je z Polski.Kupisz je po 1żł.
pzdr

Smolas69
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2010-12-08, 22:03
Pojemność akwarium: 95
Imię: Adrian
Nazwisko: O
Lokalizacja: Zbrosławice
Kontakt:

Re: Red cherry kika pytań

Post autor: Smolas69 » 2011-02-19, 13:22

Ja również skorzystam z okazji i zapytam :P
Jakie można robić kryjówki dla krewetek i czy bojowniki lubują się w ich zjadaniu??

Awatar użytkownika
maradona
Rekin forum
Posty: 2284
Rejestracja: 2010-06-23, 20:50
Pojemność akwarium: 112
Imię: Magda
Lokalizacja: Goczałkowice

Re: Red cherry kika pytań

Post autor: maradona » 2011-02-20, 11:25

Smolas69 pisze:Jakie można robić kryjówki dla krewetek
Dużo mchów i puszystych roślin.
Smolas69 pisze:czy bojowniki lubują się w ich zjadaniu
O tak..

Paula
Zainteresowany
Posty: 33
Rejestracja: 2011-02-18, 18:34
Pojemność akwarium: 0
Imię: Paulinka
Lokalizacja: Muszna

Re: Red cherry kika pytań

Post autor: Paula » 2011-02-20, 18:42

przeszukaj dokładnie z tego co wynika to masz dużo kryjówek

Awatar użytkownika
AquaNanoFauna
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2011-02-28, 14:46
Pojemność akwarium: 0
Imię: Ma³gorzata Manom
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Red cherry kika pytań

Post autor: AquaNanoFauna » 2011-03-01, 03:46

1 :Jakie są najważniejsze rzeczy które muszą znajdować się w akwarium ? Słyszałem o jakimś filtrze biologicznym.Ale nie wiem za bardzo jaki to ma być mógłby mi ktoś podać link do takiego filtra ? Czy ten filtr wystarczy czy trzeba mieć też normalny filtr ?
Najprostszy filtr biologiczny to zwykła gąbka z fajką szklaną gdzie ruch wody wywoływany jest przez powietrze z pompki. W gąbce tej rozwijają się z czasem bakterie i to one czyszczą wodę. Czyszczenie tego filtra polega na wypłukaniu gąbki najlepiej w wodzie zabranej z akwarium i kilkukrotne jej wyduszenie. Stosowanie filtrów kubełkowych, które posiadają różnego rodzaju wkłady służące rozwojowi bakterii w akwariach z krewetkami nie jest wskazane z powodu trudności z zabezpieczeniem wlotów ssących i narażeniem krewetek na wessanie. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie głowicy filtrującej z gąbką i drugiego filtra wyżej opisanego.
Krewetki będą żerowały na gąbkach.
2 : Mam zamiar kupić akwarium 112 l ile mógłbym włożyć do niego na początek krewetek ? Jakie rybki mógłbym z nimi trzymać ?
krewetek może być np. 20 sztuk, po jakimś czasie będzie ich więcej bo w sposób naturalny będą się mnożyły.
Jeśli chodzi o ryby to najlepiej bystrzyki takie jak amandea, lub rasbory np. hengeli, galaxy, kardynałki. W każdym razie najbezpieczniej zacząć od drobnych ryb.
3: Jakie podłoże zastosować ?
Drobnoziarnisty żwir. Dobrze jest dodać niewielką ilość żwiru koralowego żeby ustabilizować skład mineralny wody i tym samym ułatwić wylinkę krewetką.
4: Jak urządzić akwarium ?
Należy stworzyć dużo kryjówek przy wykorzystaniu korzeni, kamieni. Krewetki nie przepadają za intensywnym oświetleniem, więc byłoby dobrze żeby było trochę zacienionych miejsc.
5: Jakie roślinki zastosować ?
Obsada roślinna powinna składać się przede wszystkim z mchów, wątrobowców, wgłębki.
6: Czy mech jawajski i taka karma http://allegro.pl/tropical-shrimp-sticks...51319.html wystarczyła by krewetką ?
Wystarczy, jednak można stosować różne pokarmy w tym zwykłe płatki, sparzoną pokrzywę.
7 : Jak wygląda wymiana wody i mycie akwarium ? trzeba wyławiać po kolei każdego malucha ? Słyszałem ,że ludziom po wymianie wody zdychało dużo krewetek Sad Czy do akwarium mogę zastosować zwykłą wodę z kranu czy muszę z nią Cioś robić ?
Należy unikać częstego całkowitego mycia akwarium. Wystarczy, co tygodniowa podmiana wody na zwykłą odstaną wodę z kranu w ilości 10% objętości. Krewetki lubią starą wodę i nie ma konieczności częstej wymiany natomiast podmiana rozwiąże problem ewentualnej nadmiernej ilości związków azotowych.

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Red cherry kika pytań

Post autor: aidi » 2011-03-01, 09:06

Jak wygląda wymiana wody i mycie akwarium ? trzeba wyławiać po kolei każdego malucha ? Słyszałem ,że ludziom po wymianie wody zdychało dużo krewetek Sad Czy do akwarium mogę zastosować zwykłą wodę z kranu czy muszę z nią Cioś
nie ma czegoś takiego jak wymiana wody- to nazywa się restart czyli rozwalenie pełne stabilności zbiornika i zaczęcie od początku, a krewetki są bardzo wrażliwe na zmianę parametrów, wodę podmienia się częściowo (raz na tydzień) po 10-25% przy czy przy krewkach polecała bym raczej 10%


ważne jest również to żeby dobrze wystartować zbiornik czyli, najpierw woda włączony filtr i rośliny a po 2 tyg dopiero pierwsze krewetki, filtr ma działać 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu

Awatar użytkownika
maradona
Rekin forum
Posty: 2284
Rejestracja: 2010-06-23, 20:50
Pojemność akwarium: 112
Imię: Magda
Lokalizacja: Goczałkowice

Re: Red cherry kika pytań

Post autor: maradona » 2011-03-01, 22:38

kardynałki
Te wolą chłodniejszą wodę ;)

ODPOWIEDZ