Tetraex 600

Sprzęt do akwarium słodkowodnego.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Dojcek
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 2008-02-16, 20:26
Pojemność akwarium: 94
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Tetraex 600

Post autor: Dojcek » 2010-12-12, 14:51

Mam pytanie do posiadaczy filtrów zewnętrznych, jak skutecznie czyścić gumowe węże ? Narobiło mi się tam sporo syfu, ale jak to fajnie wyczyścić ?

Drugie pytanie

Po rozłożeniu zestawu do pobierania wody z akwarium posiada 45 cm tertra ex 600, niestety musze zmienić akwa na mniejsze o wysokości 35 cm. Po pełnym rozłożeniu zestaw pobierający wodę zaskakuje na uszczelki, ale jak zmniejszam wysokość tego zestawu między rurkami tworzy się LUZ, nie dochodzi do uszczelek. Czy jak powstał luz między rurkami to pobierana woda będzie pobierana od środka zestawu ? Czy to niema znaczenia ? Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi, bo nie wiem jak to dokładnie opisać.
TETRA TEC EX600
94 litry stoi + co2 bimbrownia.

Przyszłości nie naprawisz przeszłością.

marti
Akwarysta
Posty: 438
Rejestracja: 2008-11-02, 23:19
Pojemność akwarium: 65
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Tetraex 600

Post autor: marti » 2010-12-12, 16:06

Dojcek pisze:Mam pytanie do posiadaczy filtrów zewnętrznych, jak skutecznie czyścić gumowe węże ? Narobiło mi się tam sporo syfu, ale jak to fajnie wyczyścić ?
Zabrudzone węże to faktycznie problem ( bardzo zmniejsza się przepływ ) ale w tani i prosty sposób można sobie poradzić ;)
Idziesz do Castorama bądź LeroyMerlin i na dziale ogród kupujesz wąż o grubości 16mm. Cena tego węża jest śmiesznie mała.

Jest też drugi sposób :hyhy:
http://www.aquariumsklep.pl/Szczoteczka ... p1220.html

Mam ten sprzęt i działa bardzo dobrze :)
Dojcek pisze:Po rozłożeniu zestawu do pobierania wody z akwarium posiada 45 cm tertra ex 600, niestety musze zmienić akwa na mniejsze o wysokości 35 cm. Po pełnym rozłożeniu zestaw pobierający wodę zaskakuje na uszczelki, ale jak zmniejszam wysokość tego zestawu między rurkami tworzy się LUZ, nie dochodzi do uszczelek. Czy jak powstał luz między rurkami to pobierana woda będzie pobierana od środka zestawu ? Czy to niema znaczenia ? Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi, bo nie wiem jak to dokładnie opisać.
Tym się nie przejmuj, najważniejsze że woda będzie pobierana :hyhy:

Thierry Henry
Zakręcony forumowicz
Posty: 1568
Rejestracja: 2008-02-01, 02:05
Pojemność akwarium: 160
Imię: dawid
Lokalizacja: Okocim
Kontakt:

Re: Tetraex 600

Post autor: Thierry Henry » 2010-12-12, 19:29

marti pisze:Zabrudzone węże to faktycznie problem ( bardzo zmniejsza się przepływ ) ale w tani i prosty sposób można sobie poradzić ;)
Idziesz do Castorama bądź LeroyMerlin i na dziale ogród kupujesz wąż o grubości 16mm. Cena tego węża jest śmiesznie mała.
Jedyne sensowne wyjście mym zdaniem. Kilka złotych kosztuje, a mamy nowy wąż, który nie jest przebarwiony. :hyhy:
I Still Haven't Found What I'm Looking For

ODPOWIEDZ