wino gruszkowe

Brązowe/czarne plamy na Papuziej

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

kule1
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 2010-12-24, 17:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wałbrzych

Brązowe/czarne plamy na Papuziej

Post autor: kule1 » 2010-12-24, 19:28

Witam tak jak w temacie na mojej kochanej papużce (mam już ją od 2-3lat) wyskoczyły jakieś brązowe/czarne plamki na ogonie, "czole", ciele, czytałem że jest to ponoć niegroźne ale z dnia na dzień jest ich coraz więcej robiłem testy jest wszystko okej poza NO3 które wynosi ponad 50 robiłem ostatnio często podmiany wody, temperatura wynosi 27 C baniak 300l. Dołączam zdjęcia byście mogli łatwiej zrozumieć mnie o co chodzi dodam iż jeżeli będą potrzebne jeszcze jakieś fotki to piszcie.Rybki karmie kilka razy dziennie nawet do 4-5 razy małymi ilościami, WSZYSTKIE rybki maja wielki apetyt i widać że ich kondycja fizyczna jest bardzo dobra, co do Papuziej nie odbiega od reszty poza omawianymi plamkami. Pozdrawiam i Wesołych Świąt !


http://img26.imageshack.us/gal.php?g=dscn4961e.jpg

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Brązowe/czarne plamy na Papuziej

Post autor: Akwarybka » 2010-12-25, 04:10

Może to być reakcja na podwyższony poziom NO3 (jakimi testami sprawdzałeś parametry). Nie dziwota, że masz problemy z NO3. Brak podłoża i żywych roślin! :przestraszony: Nie ma jak przerobić NO2 a co dopiero NO3... Jak często robisz podmiany wody i w jakiej ilości? Jakie jeszcze ryby masz w zbiorniku?
P.S. Zdaje mi się, że ''wystrój'' jest nieodpowiedni dla obsady...

Pozdrawiam i Wesołych Świąt,

kule1
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 2010-12-24, 17:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Brązowe/czarne plamy na Papuziej

Post autor: kule1 » 2010-12-25, 04:47

dziękuje za odp podmiany mam 2 razy w tyg po około 20%, mam brudna wodę w domu przez co wpadłem na pomysł na odstawiona wodę ze śniegu mam następujący skład 3 skalary (od 3-4 lat) 3 młode pawiookie (szukam dobranej pary po czym oddaje 1 a później nowe akwa) parkę meeki no i papugę ze zbrojniakiem lamparcim(po świętej pamięci tacie) to będzie wszystko słuchaj myślisz że brak podłoża ma duży wpływa nigdy się nie spotkałem z tym że brak będzie negatywnie wpływał na parametry. Na szczęście jutro robię odmulanie i w pon jedzie piasek kwarcowy masz jakąś hipotezę tych plam? (chodzi o to że zrobię dosłownie wszystko dla tej papugii) NO2 wynosi 0 a kwasowść 7ph
bardzo dziękuję za pomoc

chciałem dodać że używałem nast. testu
JBL EasyTest 5w1 - paski do testowania pH, Kh, Gh, NO2, NO3

Wesołych świąt!!

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Brązowe/czarne plamy na Papuziej

Post autor: maol » 2010-12-25, 10:18

Czarne plamy na papugach to również często po prostu objaw stresu. A przy niesamowitej u Ciebie mieszance ryb z różnych biotopów i o różnych wymaganiach to bardzo prawdopodobne. Poza tym papuzie najlepiej czują się w stadkach.

Poza tym, ustabilizuje te podmiany - raz w tygodniu, regularnie po 20-25% naprawdę wystarczy. No i ta woda ze śniegu? Po co, woda w kranie jest wielokrotnie czystsza...
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

kule1
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 2010-12-24, 17:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Brązowe/czarne plamy na Papuziej

Post autor: kule1 » 2010-12-25, 12:31

sęk w tym że wode w kranie mam brudna sprawdzałem ją i jest w niej około 25 NO3 0 NO2 7-14 GH 3 KH i 7,2 pH a woda ze śniegu była idealna NO3 na 0 NO2 na 0 GH na 0 KH 0 i pH 6,4 dzięki takim parametrom można "ustawić" odpowiednią wodę
Akwa mam po tacie i było w nim misz masz powoli staram się je doprowadzić do porządku wymieniam dno oddaję rybki totalnie nie pasujące ale wszystkiego się nie pozbędę wydaje mi się że jeśli mówisz że mam "cudaczny" skład to wydaje mi się że bywały gorsze przypadki póki co są same pielęgnice, a co do skalarów to dużo osób twierdzi że mogą one być trzymane z papuzimi i nic się nim nie dzieje.

dziękuję za odp. Wesołych świąt

[ Dodano: 2010-12-26, 11:36 ]
problem się pogłębia papuga ma coraz więcej plam wcina pokarm aż się miło robi nie chowa się po prostu wygląda na okaz zdrowia prócz tych plam nie wiem co mam robić...

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Brązowe/czarne plamy na Papuziej

Post autor: maol » 2010-12-26, 22:42

25 NO3 to żaden problem. A woda "ze śniegu" zawiera najprawdopodobniej mnóstw rzeczy o których testy... nic nie mówią.

Pojedynczej papuziej trzeba zapewnić po porosty właściwe warunki, spokój i ... towarzystwo. Bo sama jest... ... ... ... ...samotna. I zestresowana.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

kule1
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 2010-12-24, 17:23
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Brązowe/czarne plamy na Papuziej

Post autor: kule1 » 2010-12-27, 00:06

dzięki wielkie za pomoc temat uważam jak dla mnie zamknięty wesołych

Zablokowany