zestaw co2 jaki kupić początkujacy w tej technice:/

Moderator: ModTeam

maly07071989
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2009-10-14, 22:14
Pojemność akwarium: 54
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Zgierz

zestaw co2 jaki kupić początkujacy w tej technice:/

Post autor: maly07071989 » 2011-01-15, 22:57

Witajcie
Mam zamiar zamontować w swym malym akwarium co2
Moje pytanie dotyczy sie zestawów na allegro. Chodzi o to ze nie wiem ktory wybrac i czy sie wogole oplaca kupic ktrys z tych http://allegro.pl/maxi-kompletny-zestaw ... 08013.html

http://allegro.pl/zestaw-co2-profession ... 25327.html

Prosze o pomoc

Wybaczcie za brak polskich liter typu ą ę

marti
Akwarysta
Posty: 438
Rejestracja: 2008-11-02, 23:19
Pojemność akwarium: 65
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: zestaw co2 jaki kupić początkujacy w tej technice:/

Post autor: marti » 2011-01-15, 23:51

maly07071989 pisze: http://allegro.pl/zestaw-...1414725327.html

Prosze o pomoc
Proponuję ten. Rzetelny sprzedawca i wg mnie towar lepszej jakości ;)

bojar
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-03-11, 09:25
Pojemność akwarium: 375
Imię: Wojtek
Lokalizacja: W-wa

Re: zestaw co2 jaki kupić początkujacy w tej technice:/

Post autor: bojar » 2011-01-16, 10:00

Witam.
Ceny te same.za drugim zestawem przemawia większa butla i markowe zaworki.Dopytaj o wymiary butli(czy Ci wejdzie do szafki). Nigdzie w opisie nie mogłem znaleźć danych elektrozaworu.Zapytaj o jego moc.Te o większej mocy grzeją się mocno.
Pzdr

niesmiejciesie
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 2010-05-31, 19:04
Pojemność akwarium: 390
Imię: Oskar
Lokalizacja: włocławek

Re: zestaw co2 jaki kupić początkujacy w tej technice:/

Post autor: niesmiejciesie » 2011-01-16, 11:22

a nie lepiej kupic wszystko oddzielnie tzn. reduktor i butle w sklepie spawalniczym wyjdzie na pewno taniej
Mam kulę, wiem, że nie nadaje się do ryb ..............


dlatego trzymam w niej kwiaty

maly07071989
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2009-10-14, 22:14
Pojemność akwarium: 54
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Zgierz

Re: zestaw co2 jaki kupić początkujacy w tej technice:/

Post autor: maly07071989 » 2011-01-16, 19:55

Mam również do was pytanie chciałbym zrobić restart zbiorniczka 54l. Chodzi mi o podłoże gdyż w swoim nigdy nie mialem jakiejś "żyznej gleby" jedynie pył kwarcowy (0,3-0,5mm). Czy powinienem kupic jakis specjalny podkład i jakiej granulacji piasek badz bazalt co jest lepsze. Chciałbym aby moja eleocharis parvula rozrosła sie po calym akwarium bo kiepsko wygląda :/ . Oswietlenie 30Wat po przerobce czyli jakies 0.5W/l .
Z gory dziekuje za odpowiedz

marti
Akwarysta
Posty: 438
Rejestracja: 2008-11-02, 23:19
Pojemność akwarium: 65
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: zestaw co2 jaki kupić początkujacy w tej technice:/

Post autor: marti » 2011-01-16, 21:39

bojar pisze:Nigdzie w opisie nie mogłem znaleźć danych elektrozaworu.Zapytaj o jego moc.Te o większej mocy grzeją się mocno.
znasz to z autopsji czy zasłyszane w sieci :?: Praktycznie każdy elektrozawór grzeje się tak samo ;)
Ten z aukcji od ZilO to włoski ACL 230V - 3,5W. Mam taki sam i jest bardzo dobry.
maly07071989 pisze:Mam również do was pytanie chciałbym zrobić restart zbiorniczka 54l. Chodzi mi o podłoże gdyż w swoim nigdy nie mialem jakiejś "żyznej gleby" jedynie pył kwarcowy (0,3-0,5mm)
Troszeczkę za drobne podłoże, lepszym wyjściem jest żwirek kwarcowy naturalny bądź barwiony na brąz lub czerń ( zależne co się bardziej podoba ) o granulacji 1-3 mm np.
http://www.akwarystyczny24.pl/zwir-kwar ... -1301.html
Pod ten żwirek polecam substrat pod żwirowy np. http://www.akwarystyczny24.pl/tropica-p ... p-440.html
maly07071989 pisze: Czy powinienem kupic jakis specjalny podkład i jakiej granulacji piasek badz bazalt co jest lepsze.
Jak wyżej ;) a bazalt jest troszeczkę problemowy dla ryb przydennych, lepiej sprawdza się żwirek kwarcowy.
maly07071989 pisze:Oswietlenie 30Wat po przerobce czyli jakies 0.5W/l .
Rozumiem że są to dwie świetlówki każda po 15W więc światła spokojnie wystarczy.
Jak dokupisz do tego zestaw CO2 i nawozy to będzie bardzo dobrze

maly07071989
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2009-10-14, 22:14
Pojemność akwarium: 54
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Zgierz

Re: zestaw co2 jaki kupić początkujacy w tej technice:/

Post autor: maly07071989 » 2011-01-16, 21:54

Troszeczkę za drobne podłoże, lepszym wyjściem jest żwirek kwarcowy naturalny bądź barwiony na brąz lub czerń ( zależne co się bardziej podoba ) o granulacji 1-3 mm np.
http://www.akwarystyczny24.pl/zwir-kwar ... -1301.html
Pod ten żwirek polecam substrat pod żwirowy np. http://www.akwarystyczny24.pl/tropica-p ... p-440.html
maly07071989 pisze: Czy powinienem kupic jakis specjalny podkład i jakiej granulacji piasek badz bazalt co jest lepsze.
Jak wyżej ;) a bazalt jest troszeczkę problemowy dla ryb przydennych, lepiej sprawdza się żwirek kwarcowy.


A jak z grubością podłoża czyli ile substratu i ile żwirku do mojego akwa??

marti
Akwarysta
Posty: 438
Rejestracja: 2008-11-02, 23:19
Pojemność akwarium: 65
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: zestaw co2 jaki kupić początkujacy w tej technice:/

Post autor: marti » 2011-01-16, 22:07

maly07071989 pisze:A jak z grubością podłoża czyli ile substratu i ile żwirku do mojego akwa??
w linku który podałem do substratu jest ile jego będziesz potrzebował na swoje akwarium - jakieś 1,8 ltra. Na to dasz żwirek, na przodzie minimum 2-3 cm i aby uzyskać ładną perspektywę na tył powinieneś dać ok 8-10 cm

bojar
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-03-11, 09:25
Pojemność akwarium: 375
Imię: Wojtek
Lokalizacja: W-wa

Re: zestaw co2 jaki kupić początkujacy w tej technice:/

Post autor: bojar » 2011-01-16, 22:35

Witam.
bojar pisze:Nigdzie w opisie nie mogłem znaleźć danych elektrozaworu.Zapytaj o jego moc.Te o większej mocy grzeją się mocno.
marti pisze:znasz to z autopsji czy zasłyszane w sieci :?:
Mój drogi przyjacielu,zawsze gdy coś opisuję to na podstawie własnych doświadczeń.Nigdy nie piszę rzeczy zasłyszanych-tym bardziej w sieci.Zapewniam Cię,że jeśli czytasz coś napisanego przeze mnie to są to moje doświadczenia.
marti pisze:Praktycznie każdy elektrozawór grzeje się tak samo ;)
Nieprawda.Miałem elektrozawór CEME 13,5W.Rozgrzewał się do takiej temp.że nie można go było dotknąć.Taśma którą go okleiłem(nieświadomy jaką temp może złapać) wtopiła się w obudowę.Teraz mam zawór 3,5w i jest zupełnie inaczej.Zanim komuś zarzucisz pisanie rzeczy nieprawdziwych lub niesprawdzonych zastanów się sam czy na pewno masz wiedzę na ten temat.Napisałem do Małego gwoli ostrzeżenia,żeby nie popełnił takiego błędu jak ja i nie kupił złego elektrozaworu.Tym bardziej,że nie jest to rzecz tania.Nie jestem duchem świętym i na podstawie obudowy bez żadnych oznaczeń nie potrafię określić jakiej firmy,a tym bardziej jakiej mocy jest dany przedmiot.Dlatego poradziłem Małemu,żeby dopytał.
pzdr

marti
Akwarysta
Posty: 438
Rejestracja: 2008-11-02, 23:19
Pojemność akwarium: 65
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: zestaw co2 jaki kupić początkujacy w tej technice:/

Post autor: marti » 2011-01-16, 23:23

bojar pisze:Mój drogi przyjacielu,zawsze gdy coś opisuję to na podstawie własnych doświadczeń.Nigdy nie piszę rzeczy zasłyszanych-tym bardziej w sieci.Zapewniam Cię,że jeśli czytasz coś napisanego przeze mnie to są to moje doświadczenia.
To bardzo fajnie, że dzielisz się własnymi doświadczeniami a nie opierasz się na zaczerpniętych z sieci.
bojar pisze:marti napisał/a:
Praktycznie każdy elektrozawór grzeje się tak samo ;)

Nieprawda.Miałem elektrozawór CEME 13,5W.Rozgrzewał się do takiej temp.że nie można go było dotknąć.Taśma którą go okleiłem(nieświadomy jaką temp może złapać) wtopiła się w obudowę.Teraz mam zawór 3,5w i jest zupełnie inaczej.
Ja miałem inne doświadczenie, no może nie aż z tak ekstremalnym elektrozaworem jak Ty i u mnie było jak opisałem wyżej.
bojar pisze:Zanim komuś zarzucisz pisanie rzeczy nieprawdziwych lub niesprawdzonych zastanów się sam czy na pewno masz wiedzę na ten temat.
Nic nikomu nie zarzuciłem a Ty troszeczkę za bardzo bierzesz do siebie wypowiedzi. Nie potrzebnie się irytujesz ;)

maly07071989
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2009-10-14, 22:14
Pojemność akwarium: 54
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Zgierz

Re: zestaw co2 jaki kupić początkujacy w tej technice:/

Post autor: maly07071989 » 2011-01-17, 18:45

Dzisiaj zamówiłem zestaw CO2 z butlą 2,1 kg mam nadzieje ze bedzie lepiej wszystko rosło. Jedynie chciałbym wiecej informacji otrzymać od was forumowiczów na temat podłoża czyli co byście mogli jeszcze polecic
z gory dziekuje

marti
Akwarysta
Posty: 438
Rejestracja: 2008-11-02, 23:19
Pojemność akwarium: 65
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: zestaw co2 jaki kupić początkujacy w tej technice:/

Post autor: marti » 2011-01-17, 19:31

maly07071989 pisze: Jedynie chciałbym wiecej informacji otrzymać od was forumowiczów na temat podłoża czyli co byście mogli jeszcze polecic
To może inaczej, napisz ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na podłoże. Jakie masz duże akwarium ( jakie wymiary ) to wtedy będzie łatwiej coś doradzić

maly07071989
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2009-10-14, 22:14
Pojemność akwarium: 54
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Zgierz

Re: zestaw co2 jaki kupić początkujacy w tej technice:/

Post autor: maly07071989 » 2011-01-17, 19:36

marti pisze:
maly07071989 pisze: Jedynie chciałbym wiecej informacji otrzymać od was forumowiczów na temat podłoża czyli co byście mogli jeszcze polecic
To może inaczej, napisz ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na podłoże. Jakie masz duże akwarium ( jakie wymiary ) to wtedy będzie łatwiej coś doradzić
Akwarium mam 54 litry tylko ;/ a na podłozę moge wydac okolo 80 zl

bojar
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-03-11, 09:25
Pojemność akwarium: 375
Imię: Wojtek
Lokalizacja: W-wa

Re: zestaw co2 jaki kupić początkujacy w tej technice:/

Post autor: bojar » 2011-01-17, 19:40

Witam.
Na moją wypowiedź odpisujesz tak
marti pisze: :]
znasz to z autopsji czy zasłyszane w sieci :?: Praktycznie każdy elektrozawór grzeje się tak samo ;)
Ten z aukcji od ZilO to włoski ACL 230V - 3,5W. Mam taki sam i jest bardzo dobry.
A potem tak
marti pisze: Nic nikomu nie zarzuciłem a Ty troszeczkę za bardzo bierzesz do siebie wypowiedzi. Nie potrzebnie się irytujesz ;)
Ja się nie irytuję,ale jeśli ktoś zarzuca mi,że piszę niesprawdzone rzeczy to muszę to wyjaśnić.A w pierwszej wypowiedzi właśnie to stwierdziłeś.Tyle i tylko tyle.
marti pisze:Ja miałem inne doświadczenie, no może nie aż z tak ekstremalnym elektrozaworem jak Ty i u mnie było jak opisałem wyżej.
Sam tu piszesz,że miałeś do czynienia z jednym egzemplarzem.To na jakiej podstawie twierdzisz,że wszystkie grzeją się tak samo?Poza tym CEME nie jest żadnym ekstremalnym elektrozaworem.Jest ogólnie dostępny.Zależy do czego i komu jest potrzebny.Ja uważam,że do celów akwarystycznych są lepsze i o tym napisałem.Myślę,że wyjaśniliśmy już wszystko.Ja nigdy nie biorę wypowiedzi do siebie.
Mały co do podłoża to co chcesz uprawiać w tym zbiorniku.Czy będziesz się bawił w ogrodnika z nawożeniem do podłoża do słupa wody czy chcesz mieć św.spokój?Co nie znaczy,że całkowita olewka.Jeśli chcesz rośliniaka to ja jestem gorącym orędownikiem podłoża Wojtaszka.Po ustabilizowaniu odpada praktycznie problem z nawożeniem.A na wierzch dasz co uważasz,co Ci się podoba.Uwzględniając oczywiście obsadę.
Pzdr

marti
Akwarysta
Posty: 438
Rejestracja: 2008-11-02, 23:19
Pojemność akwarium: 65
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: zestaw co2 jaki kupić początkujacy w tej technice:/

Post autor: marti » 2011-01-17, 19:45

maly07071989 pisze:Akwarium mam 54 litry tylko ;/ a na podłozę moge wydac okolo 80 zl


jak możesz troszeczkę naciągnąć budżet to proponuję to podłoże:
http://www.aquariumsklep.pl/podloze-oli ... -p849.html#
Nie używałem tego podłoża w swoim akwarium ale opinie o tym produkcie są bardzo pochlebne więc na pewno warte zastosowania.

Jeżeli niestety nie możesz naciągnąć budżetu to najlepszym rozwiązaniem wg mnie jest substrat pod żwirowy Tropica a na to żwirek granulacji 1-3 mm tak jak pisałem wyżej

ODPOWIEDZ