Najładniejsze akwa na forum

Tutaj prosze pisac wasze pytania i zgłaszać problemy dotyczące forum.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
hidax
Stały bywalec
Posty: 375
Rejestracja: 2010-09-01, 14:10
Pojemność akwarium: 60
Imię: Kamil
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Najładniejsze akwa na forum

Post autor: hidax » 2011-01-25, 15:35

maol pisze:Taaaa... sonda na 50 pozycji :) I 7 takich sond. Super. Kto to wprowadzi? Kto chętny do aktualizowania? Kto będzie odpowiadał na pytania p.t. " dlaczego to on wygrał a nie ja"?

Czy przewidujecie także punkty ujemne za np. przerybienie?

Cały czas, bez zmian i nieustająco - jestem przeciwny tej inicjatywie.
Można by było zrobić głosowanie, każda kategoria ma swój wątek i w tym wątku są załączane zdjęcia zgłoszeniowe, i każdy głosuje na akwarium np od 1-10 głosowanie anonimowe, i wynik rozsądza o wszystkim.
Według mnie to ma być głosowanie odnośnie "aranżacji" akwarium a nie obsadzie. Bo może być tak, że ktoś ma aranżację 10/10 ale ma trochę przerybienia i powoli pozbywa się nie pasujących ogniw, więc to było by nie fer. :D
Taka moja propozycja. :P
60 Główne
30 Narybkowe

Awatar użytkownika
malutki32
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 2011-01-09, 22:57
Pojemność akwarium: 160
Imię: £ukasz
Lokalizacja: M-ce
Kontakt:

Re: Najładniejsze akwa na forum

Post autor: malutki32 » 2011-01-25, 15:49

hidax pisze:Według mnie to ma być głosowanie odnośnie "aranżacji" akwarium a nie obsadzie. Bo może być tak, że ktoś ma aranżację 10/10 ale ma trochę przerybienia i powoli pozbywa się nie pasujących ogniw, więc to było by nie fer.
a nie można by było dać tych punktów 20 ?? jedna dziesiątka przeznaczyć na aranżacja a drugą na mieszkańców akwarium i maksymalnie do zdobycia od 0 do 20

Awatar użytkownika
hidax
Stały bywalec
Posty: 375
Rejestracja: 2010-09-01, 14:10
Pojemność akwarium: 60
Imię: Kamil
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Najładniejsze akwa na forum

Post autor: hidax » 2011-01-25, 15:54

malutki32 pisze:
hidax pisze:Według mnie to ma być głosowanie odnośnie "aranżacji" akwarium a nie obsadzie. Bo może być tak, że ktoś ma aranżację 10/10 ale ma trochę przerybienia i powoli pozbywa się nie pasujących ogniw, więc to było by nie fer.
a nie można by było dać tych punktów 20 ?? jedna dziesiątka przeznaczyć na aranżacja a drugą na mieszkańców akwarium i maksymalnie do zdobycia od 0 do 20
Można tylko moderatorzy musieli by się mocno wysilić i podziałać w tym kierunku. :D
60 Główne
30 Narybkowe

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Najładniejsze akwa na forum

Post autor: maol » 2011-01-25, 16:47

hidax pisze: Według mnie to ma być głosowanie odnośnie "aranżacji" akwarium a nie obsadzie. Bo może być tak, że ktoś ma aranżację 10/10 ale ma trochę przerybienia i powoli pozbywa się nie pasujących ogniw, więc to było by nie fer. :D
Taka moja propozycja. :P

No to jak zakwalifikujesz moje akwarium, które nie jest ani Malawi, ani Tanganika, nie ma tam roślin, a są piękne ryby i korzenie?
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
matmax426
Zakręcony forumowicz
Posty: 1486
Rejestracja: 2007-05-11, 19:33
Pojemność akwarium: 82
Imię: mat
Nazwisko: mam :)
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna
Kontakt:

Re: Najładniejsze akwa na forum

Post autor: matmax426 » 2011-01-25, 16:50

Popieram maola, to nie ma sensu ;)

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Najładniejsze akwa na forum

Post autor: aidi » 2011-01-25, 17:17

maol, prawdopodobnie masz rację,
jednak teoretycznie można by było zrobić podział na biotopy, i dwie kategorie dla ogólnych czyli LT i HT, konkurs by miał właściwości głównie estetyczne, i góry wiadomo że najlepiej sobie poradzi grupa zielona - bo zbiorniki macie z reguły najlepsze, ale dało by to jakąś motywacją dla reszty co by się starać,

może i nie da się porównać malawi z typowym HT, ale jak chodzi o profesjonalizm doboru obsady (poniekąd 10 razy przedyskutowanej), profesjonalne podejście do roślin, myślę że da się to porównać w zbiorkach jednego typu, zwłaszcza że niektóre 25l prezentują się lepiej niż 200 :/

Awatar użytkownika
hidax
Stały bywalec
Posty: 375
Rejestracja: 2010-09-01, 14:10
Pojemność akwarium: 60
Imię: Kamil
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Najładniejsze akwa na forum

Post autor: hidax » 2011-01-25, 17:18

Skoro jest z tym tyle problemów to chyba nie ma sensu.
Ale poza tym dla chcącego nic trudnego. Bo zapewne nie tylko twoje akwa nie zalicza się do żadnej grupy. :P
60 Główne
30 Narybkowe

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Najładniejsze akwa na forum

Post autor: maol » 2011-01-25, 21:04

Tu nie chodzi o to jaki to biotop czy kategoria itp. Tu chodzi o jakiekolwiek sensowne i wymierne kryteria oceny. To tak jak z wszelkimi wyborami miss - czy każdy facet uważa, że wygrywa ta najpiękniejsza? Po prostu nie ma żadnych kryteriów - to co dla mnie jest naj naj naj, dla Ciebie może być ohydą. Kto ma rację? Bo dla trzeciej osoby będzie to zupełnie neutralne... Dlatego nigdy, z założenia, nie zabieram głosu w galerii i innych postach pt. "oceńcie moje akwarium".

P.S. Aidi - piszesz o rośliniarzach "bo akwaria macie z reguły najlepsze" - NO WŁAŚNIE O TO CHODZI!!! Dlaczego najlepsze? Dla kogo? Mnie w akwarium interesują głównie ryby, roślin mogłoby... wcale nie być. Kwiatki mam na balkonie, i jestem z nich dumny. Czy to znaczy, że mam "gorsze" akwarium? Nie, po prostu bardziej doceniam ryby jako takie niż rośliny. I wolę mieć jedną nietypową rybę niż 150 zielsk i trochę neonek do tego. BO TO KWESTIA GUSTU!
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Silverrro
Przyjaciel forum
Posty: 806
Rejestracja: 2010-06-07, 15:48
Pojemność akwarium: 126
Imię: Sylwek
Nazwisko: R
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Najładniejsze akwa na forum

Post autor: Silverrro » 2011-01-25, 21:34

Wow widzę że niezły problem sie wywiązał. Powiem wam tak jestem uzytkownikiem takze innego forum i tam sa często różne konkursy (fakt z nagrodami ale to mało ważne) i nie ma takich problemów sa zrobione w ten sposób ze admin zakłąda temat tam się wsadza fotki kto chce i na każdą fotkę daje sie głos. kategori jest kilka np na biotopy, najładniejsze ryby najładniejsze roslinmy itd. nie znam sie na stronie technicznej ale widac można. Konkursy zawsze daja motywaCJĘ do ulepszania czegoś zmian itd ale widze że tu sie zrobił problem z niczego. Moim zdaniem taki konkurs by ożywił forum i dał forumowiczom motywację ale jak ktośnie ma na to czasu i uważa to za bez sesn to przykre.
p.s. mzoę z zcasem forum złapie paru sponsorów ale to sprawa adminów :)
to jest moje zdanie i szczerze trochę mnie to wkurza że inni mogą a my nie.

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Najładniejsze akwa na forum

Post autor: aidi » 2011-01-25, 22:30

maol, zieloni (raczej chodziło o mod-team) po prostu macie głębszą wiedzę od nas, i jest tego widać efekt w waszych akwariach, nie mówię, że jest jakiś większy sens w konkursie estetycznym, ale z drugiej strony jak się popatrzy na takie zbiorniki człowiek widzi, że warto się starać, tego typu konkursy są popularne na różnych forach

z drugiej strony zgodzę się jak najbardziej z tobą maol, fakt nie można obiektywnie porównać 2 zbiorników, bo ocena jest zawsze subiektywna sprawą, forum to raczej cechuje się fachowością i może rzeczywiście nie warto średniej zaniżać

Awatar użytkownika
Silverrro
Przyjaciel forum
Posty: 806
Rejestracja: 2010-06-07, 15:48
Pojemność akwarium: 126
Imię: Sylwek
Nazwisko: R
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Najładniejsze akwa na forum

Post autor: Silverrro » 2011-01-25, 22:33

aidi pisze:maol, zieloni (raczej chodziło o mod-team) po prostu macie głębszą wiedzę od nas, i jest tego widać efekt w waszych akwariach, nie mówię, że jest jakiś większy sens w konkursie estetycznym, ale z drugiej strony jak się popatrzy na takie zbiorniki człowiek widzi, że warto się starać, tego typu konkursy są popularne na różnych forach

z drugiej strony zgodzę się jak najbardziej z tobą maol, fakt nie można obiektywnie porównać 2 zbiorników, bo ocena jest zawsze subiektywna sprawą, forum to raczej cechuje się fachowością i może rzeczywiście nie warto średniej zaniżać
AIDI ale moim zdaniem każdy konkurs jest motywujacy a jasne ze jednemu sie spodoba malawi a drugiemu holender ale trudno sami wybierzemy i sami zadecydujemy. Właśnie o to chodzi.

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Najładniejsze akwa na forum

Post autor: Akwarybka » 2011-01-26, 02:53

Miało by to sens, gdybyśmy nie robili jednego uniwersalnego konkursu, ale np. 1 na 1 kategorię. W jednym miesiącu na malawii, w drugim na holendra, w trzecim na nature. Jak na razie mam takie zdanie co reszta Moderatorów ;)

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Najładniejsze akwa na forum

Post autor: maol » 2011-01-26, 07:41

Śledząc całą tą dyskusję - jeżeli userzy chcą mieć konkurs, będą go mieli :) Co nie znaczy, że wezmę w nim udział.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Najładniejsze akwa na forum

Post autor: marthinez » 2011-01-26, 08:20

Akwarybka pisze:Jak na razie mam takie zdanie co reszta Moderatorów
Chwila, ja sie dopiero teraz wypowiadam.
Moim zdaniem konkurs to dobry pomysł.
Przynajmniej mam jakieś szanse na wygraną. :P :hyhy:
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Suja
Rekin forum
Posty: 1881
Rejestracja: 2008-06-18, 23:17
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kuba
Nazwisko: Ptasie xD
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Re: Najładniejsze akwa na forum

Post autor: Suja » 2011-01-26, 10:18

A co jak w kategorii będzie jedno akwarium xD
Rozumiem, że wygrywam wtedy bezapelacyjnie ;D
"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

63L z roślinami

ODPOWIEDZ