Nowe akwarium - nietypowy filtr

Sprzęt do akwarium słodkowodnego.

Moderator: ModTeam

Bizi
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2011-01-21, 00:09
Pojemność akwarium: 112
Imię: Piotr
Lokalizacja: KGHM

Re: Nowe akwarium - nietypowy filtr

Post autor: Bizi » 2011-02-05, 23:01

Jeżeli chodzi o odpowietrzenie - nie widzę problemu. Zmienię kierunek przepływu, tak aby następował od dołu do góry ( co prawda większe opory przepływu, ale powietrze zostanie wypchane przez rury ( wiem to na pewno - na co dzień projektuję układy chłodzenia :) ). Dodatkowo plan jest taki, że bakterie nitryfikujące zużyją mi na początku cały tlen ( w pierwszych rurach), następnie pojawiają się bakterie beztlenowe. I wtedy mogę mieć akwarium HT ;].


Ale pomysł powiem szczerze umiera śmiercią naturalną - także dzięki Wam.



No cóż - kupię sobie filtr wewnętrzny. Tak, racjonalizm wygrywa ( ale sump za akwarium mnie kusi... ). Oczywiście, korzystając znowu z doświadczenia maol'a, wybieram coś segmentowego. Ale ponieważ ja lubię mieć trochę zapasu i bezkompromisową działanie, dlatego popatrzyłem sobie na produkt Eheim. Znalazłem ten: LINK Jakieś Wasze doświadczenie co do tych produktów? A może jakieś sugestie co do innego typu/modelu filtra? A że będzie ono do większego akwarium? No cóż, prawdopodobnie zmodyfikuję delikatnie ten oryginał. Po prostu dołożę do tego "termosu" jeszcze jedną rurętak aby przepływ następował w kształcie litery U.

Dodatkowe pytanie. Co z "kurtyną powietrzną" w tylnej części akwarium? Chcę to zastosować wyłącznie dla celów dekoracyjnych. Oczywiście będzie to bardzo delikatne. Zasilane z brzęczka. Mogę coś takiego zastosować?

Aha, projekt "rurowego filtra przepływowego" będzie mimo wszystko rozwijany jako koncepcja - ale to już na przyszłość. Dostałem zgodę na 500 litrów - lecz nie wcześniej jak za rok, może półtora. W każdym razie muszę kupić większe mieszkanie ;].

ODPOWIEDZ