akwaryjko larrysy

Moderator: ModTeam

batix
Forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-12, 17:50
Pojemność akwarium: 0
Imię: batix
Lokalizacja: wysoka

Re: akwaryjko larrysy

Post autor: batix » 2011-02-09, 20:17

Cześć ja ci doradzę tak . Po 1 wejdz do działu obsady i poczytaj sobie o tych rybkach po 2 oddaj wszystkie rybki . Po 3 wyrzuć te rośliny i zamień je na żywe . Po 4 zmień to tło na jednakowe np czarny brystol albo tak jak ja na czarną kartkę z bibuły prasowanej . Po 5 wyrzuć te muszle zatwierdzają wodę wyrzuć też tą kryjówkę i zamek za to włóż jakiś korzonek ps (nie zapomni wygotować) a rybki możesz mięć np gupiki lub możesz założyć krewetkarium ps wy też byliście kiedyś początkujący i się założę że też popełnialiście błędy larrysa serdecznie cię pozdrawiam i życzę miłej przygody z tym pięknym hobby .Oraz powiększania swojej wiedzy .

Awatar użytkownika
zolwikk
Akwarysta
Posty: 501
Rejestracja: 2010-10-17, 16:30
Pojemność akwarium: 375
Imię: adam
Lokalizacja: Gdynia

Re: akwaryjko larrysy

Post autor: zolwikk » 2011-02-09, 21:05

batix jeśli odda wszystko to po jakimś czasie może być potrzebne np. muszle zależy jaki biotop wybierze.

Jeśli chodzi o żywe rośliny to czasem ludziska oddają lub sprzedają za grosze na forum, dla pocieszenia mogę koleżankę wspomóc za parę dni będę miał do oddania parę roślinek , dodatkowo na wydanie jakiś korzeń.
Obrazek

Awatar użytkownika
Silverrro
Przyjaciel forum
Posty: 806
Rejestracja: 2010-06-07, 15:48
Pojemność akwarium: 126
Imię: Sylwek
Nazwisko: R
Lokalizacja: Kobyłka

Re: akwaryjko larrysy

Post autor: Silverrro » 2011-02-09, 21:21

racja popieram wszystkich. Potrzebne jest tło, rośliny żywe, i zmiana obsady.

larrysa

Re: akwaryjko larrysy

Post autor: larrysa » 2011-02-09, 21:50

zolwikk, mozemy o tym popisac, jak chcesz wpadnij na gg, obgadamy
Silverrro, własnie takie wypowiedzi jak twoje i kilku innych uwazam za pomocne, ale niektóre to bez komentarza

Awatar użytkownika
malutki32
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 2011-01-09, 22:57
Pojemność akwarium: 160
Imię: £ukasz
Lokalizacja: M-ce
Kontakt:

Re: akwaryjko larrysy

Post autor: malutki32 » 2011-02-09, 21:56

larrysa czy ty nie planujesz zmienić akwarium na większe o ile ci się uda naprawić zbiornik ?

Awatar użytkownika
maradona
Rekin forum
Posty: 2284
Rejestracja: 2010-06-23, 20:50
Pojemność akwarium: 112
Imię: Magda
Lokalizacja: Goczałkowice

Re: akwaryjko larrysy

Post autor: maradona » 2011-02-09, 22:13

Poczatki bywają trudne, ale za to efekt końcowy jest naprawdę tego wart :)
Możesz napisać jaki masz osprzęt w akwarium? I najpierw zacznij od wydania ryb. Potem się pomyśli co dalej. ;)

Awatar użytkownika
Silverrro
Przyjaciel forum
Posty: 806
Rejestracja: 2010-06-07, 15:48
Pojemność akwarium: 126
Imię: Sylwek
Nazwisko: R
Lokalizacja: Kobyłka

Re: akwaryjko larrysy

Post autor: Silverrro » 2011-02-09, 22:29

Maradona racja.
larysa proponuje poczytac najpierw o obsadzie do twojego akwarium i coś sopbie dobierz bo obecna obsada jest marna. ryby zaczna ci karłowaciec a potem to będzie genetyczne skoro ci sie rozmnażają. i marnie sie skończy.
jak dobierzesz sobie obsadę zajmij się czytaniem na temat sprzętu i oświetlenia do akwa. nastepnie proponuje postawić sobie na półce ozdoby ceramiczne wcalwe nie z powodu jakiejś wsi czy ciś tam jak pisali ale farba zacznie schodzić z ozdób ryby zaczną jeśc i padać. Dosadź roślin łatwych w uprawie. zawsze chętnie pomożemy na forum w odpowiednich tematach. nie załalmuj sie i nie złośc na nie których. Pokaż że twoje akwa bedzie cudem. pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wojtek229
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: 2007-11-10, 18:09
Pojemność akwarium: 112
Imię: wojtek
Lokalizacja: Nowa Wieś

Re: akwaryjko larrysy

Post autor: wojtek229 » 2011-02-10, 00:40

maradona pisze:Poczatki efekt końcowy jest naprawdę tego wart :)
Święta prawda. :cwaniak:

Hm. Ja myślę, tak jak wszyscy wyżej. Powinnaś zaopatrzyć się w żywe rośliny (więcej ich), dla estetyki możesz zmienić tło np. na czarne, wyjąć muszle (gdyż zatwardzają wode) oraz poczytać o obsadzie. :)

Tutaj kilka przydatnych tematów, jeśli ktoś chce się upewnić czy dobrze robi :)
http://www.e-akwarystyka.pl/topics29/209.htm
http://www.e-akwarystyka.pl/topics29/4037.htm
http://www.e-akwarystyka.pl/topics29/204.htm

A tu o roślinach mało-wymagających :)
http://www.e-akwarystyka.pl/topics5/12665.htm

Poczytaj, przeanalizuj, jeśli czegoś jesteś niepewna napisz, chętnie pomożemy (mam nadzieje :zawstydzony: )

Pozdrawiam, Wojtek

larrysa

Re: akwaryjko larrysy

Post autor: larrysa » 2011-02-10, 10:10

malutki32, zgadza sie planuje większe,
maradona, osprzęt? standard, jest kaskada,grzałka gdzies mam 2 zapasowe pompki z filtrem.
kiedys kupiłam zywą roslinke drobnolistną pływającą zywą to tyle slimaków mi sie zalęgło ze wody widac nie było, teraz mam stracha ze znów sie zalęgną, a jezeli juz bym miała roslinki to jak je obsadzic? na srodku czy bod scianką .i jaką wy byscie widzieli obsade w tym małym akwarium a w tym duzym,o ile uda sie skutecznie to naprawic

Awatar użytkownika
malutki32
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 2011-01-09, 22:57
Pojemność akwarium: 160
Imię: £ukasz
Lokalizacja: M-ce
Kontakt:

Re: akwaryjko larrysy

Post autor: malutki32 » 2011-02-10, 10:20

larrysa pisze:malutki32, zgadza sie planuje większe,
Skoro tak skup się na jego naprawie a później będziemy dyskutować co zrobić by pod adresem twojego akwarium były wysyłane tylko chwalące opinie :)

Awatar użytkownika
Garownik
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 2010-10-24, 17:04
Pojemność akwarium: 112
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Kraśnik Fabr.
Kontakt:

Re: akwaryjko larrysy

Post autor: Garownik » 2011-02-10, 11:12

No niestety stało się założyłaś akwarium nie mając o tym wiedzy.Ale nie martw się ponad połowa użytkowników tego forum zaczynała podobnie a teraz się wymądrzają :luka:.Jak kupisz większe akwarium to będzie dało się część obsady zachować ,a narazie zrób jak powiedzieli poprzednicy.
Ubezpieczony przez mafię.Ty pukniesz mnie,my pukniemy ciebie.
=> moje 112l
=> 25l rozmnażarka
Obrazek

Awatar użytkownika
TetriZ
Przyjaciel forum
Posty: 858
Rejestracja: 2010-11-13, 14:22
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: akwaryjko larrysy

Post autor: TetriZ » 2011-02-10, 11:17

obsada to masakra zresztą jak cały zbiornik
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój

Awatar użytkownika
zolwikk
Akwarysta
Posty: 501
Rejestracja: 2010-10-17, 16:30
Pojemność akwarium: 375
Imię: adam
Lokalizacja: Gdynia

Re: akwaryjko larrysy

Post autor: zolwikk » 2011-02-10, 12:11

TetriZ pisze:obsada to masakra zresztą jak cały zbiornik
Czytaj człowieku uważnie, takie komentarze są już i nie oto tu chodzi by takie rzeczy pisać tylko by pomóc . Czytam to to mi ręce opadają sam mam ochotę iść na inne foro .

Powiedzmy że "nowe" akwa będziesz miała to ;)
Podstawa to musisz dokupić podkładu bo "starego" za mało masz , wykorzystaj wodę z poprzedniego akwa i nie dolewaj reszty nowej bo to pewnie będzie za dużo (musi woda dojrzeć) .Kwestia roślin to proponuje zasadzić przed zalaniem bo łatwiej ale jak po też nic się nie stanie. To tyle na początek .
Obrazek

larrysa

Re: akwaryjko larrysy

Post autor: larrysa » 2011-02-10, 12:25

dzis bede miała silikon i moze podejme próbe naprawy,a jak nie dzis to jutro a ty zolwikk, odezwij sie do mnie na gg,obgadamy szczegóły,

Awatar użytkownika
maradona
Rekin forum
Posty: 2284
Rejestracja: 2010-06-23, 20:50
Pojemność akwarium: 112
Imię: Magda
Lokalizacja: Goczałkowice

Re: akwaryjko larrysy

Post autor: maradona » 2011-02-10, 18:10

larrysa pisze:kiedys kupiłam zywą roslinke drobnolistną pływającą zywą to tyle slimaków mi sie zalęgło ze wody widac nie było, teraz mam stracha ze znów sie zalęgną, a jezeli juz bym miała roslinki to jak je obsadzic? na srodku czy bod scianką .i jaką wy byscie widzieli obsade w tym małym akwarium a w tym duzym,o ile uda sie skutecznie to naprawic
Roślinki przez wsadzeniem do akwarium wypłucz w nadmanganianie potasu, albo bardzo dokładnie w wodzie. Ślimaki to zapewna zatoczki były.
Gdzie zasadzić roślinki? Zależy jakie :)
W tym akwarium mozesz mieć pięknego bojownika (i ślimaki) albo 5 gupików i krewetki albo krewetki albo microrazbory galaxy. Tylko o rybach trzeba poczytać przed kupnem.

Zablokowany